Ana içeriğe atla

S

 

“ATMA! Tamir olsun, çocuklara umut olsun”

07.03.2019 - 14:01

Her çocuk oyuncak sahibi olmak ister. “ATMA! Tamir olsun, çocuklara umut olsun” Proje Sahibi Muammer Kavazoğlu da çocukları mutlu etmek için arızalı, bozuk, kullanılmayan, kırık, atılacak tüm oyuncakları tamir edip ihtiyaç sahibi çocuklara hediye ediyor.

“ATMA! Tamir olsun, çocuklara umut olsun” Proje Sahibi Muammer Kavazoğlu’dan projeyle ilgili detaylı bilgiler aldık.

ATMA! Tamir olsun, çocuklara umut olsun projesi hakkında bilgi verebilir misiniz? 
Projemiz 27.09.2017 tarihinde başlayıp bugüne kadar gelmiştir. Biz bu projede arızalı, bozuk, kullanılmayan, kırık, atılacak tüm oyuncakları alıp, tamir edip, ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırıyoruz. Projenin patentini ve proje korumasını da aldık. Bu projede "para geçmez",  sponsorlarımız olursa maddi sorunlarımızı karşılamayı planlıyoruz. Ayrıca projemiz 4 adet ödül almıştır. Birçok AVM’de toplama noktamız var ve workshop işlemleri için bizlere kapılarını açıyorlar.
9 ana bölümde işlem yapıyoruz, bunlar; oyuncak israfını önlemek, geri dönüşüm, çocuklardaki şiddet eğilimini önlemek veya azaltmak, ihtiyaç sahiplerine ulaşmak, mutlu etmek, doğayı korumak, yedek parçayı güçlendirmek, bilinçlendirmek, milli servetimizi korumak.

Böyle bir proje gerçekleştirme fikri nasıl oluştu?
Projemiz, poşet içerisindeki 30 civarında oyuncağı ofisimize getirmemiz ve yüzde 80 oranında tamir edildikten sonra çocuklara hediye edip, bu çocukların mutluluğunu gördükten sonra başlamıştır.

Hangi tür oyuncakların tamiri yapılıyor? 
Her türlü oyuncağı tamir ediyoruz.

Bu zamana kadar kaç oyuncak tamir edildi? Hedefiniz nedir? 
Şu ana kadar tamir, bakım, onarımı tamamlanan 3 bin 200 adet oyuncak ihtiyaç sahibi çocuklara ulaşmıştır. Projemizin hedefi 1 milyon adet oyuncak tamir edip ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırmaktır.

Projeye kimler destek veriyor?
Projemize oyuncak desteği olarak; otel, AVM, market, okul, dershane, kolej, dernekler, firmalar, aileler, sivil toplum kuruluşları vb. desteklerini esirgemiyorlar. Basın olarak ise; tv kanalları, tv programları, gazeteler, dergiler ve radyo kanalları olmak üzere herkes destek veriyor. Sponsor desteğimiz yoktur. Net olarak söylemek gerekirse şu an Türkiye’den ve dünyanın birkaç ülkesinden oyuncak desteğimiz geliyor. Yut dışından; İsveç, Fransa, Çin, Almanya gibi ülkelerden oyuncak desteği geliyor.

GGG

Yukarı