Ana içeriğe atla

S

 

AJANS FOX GRUP AVM ORGANİZASYONLARINDA UZMANLAŞTI

07.03.2019 - 14:04

AJANS FOX GRUP KURUCUSU SEDA BİLGEHAN, ORGANİZASYON KONUSUNDA TİTİZ VE DİSİPLİNLİ BİR ÇALIŞMA SERGİLEDİKLERİNİ BELİRTİYOR.

Ajans Fox Grup’u tanıyabilir miyiz?
Ajans Fox Grup Türkiye, 2001 yılında kuruldu. İlk kurulduğu yıllarda fuar organizasyonları, açılışlar, insan kaynakları temini ve Philip Morris, Tuborg, Mastercard vb. gibi sektöründe öncü şirketlerle işbirlikleri yaptı. İlerleyen yıllarda alışveriş merkezlerinin çoğalması ve hepimizin yeni yaşam merkezleri haline gelmesiyle birlikte organizasyonlarımız bu alana doğru ilerledi. Bizim işimiz çok dikkat ve emek gerektiriyor. Bu işi sevmeyen yapamaz, gecesi gündüzü olmayan, sürekli üretim olması gereken bir sektör. Genellikle geceleri bir türlü uykuya dalamam, bazen bir anda aklıma bir proje gelir ve hemen kalkıp onu kağıda dökerim. Sabah kalktığımda görselini hazırlatır ve sunumlarıma eklerim. Bu heyecanı çok seviyorum. Bizim için işin küçüğü büyüğü yoktur, güzeli ve başarılısı vardır. Eğer inandığım bir proje geliştirdiysem bunu maddi olarak bir karşılık almasam da gerçekleştiririm, bilirim ki; devamı gelecektir. Zaten sürekli alışveriş merkezleriyle yol aldığımızdan dolayı yönetici arkadaşlarımızda heyecanımızı görüp desteklerler. Çünkü bize güvenirler. İşinizin arkasında durduğunuzda, titiz olduğunuzda ve gerçekten işinizi başarıyla yaptığınızda başarının da devamında gelmesi kaçınılmazdır.

Müşterilerinize ne tür hizmetler veriyorsunuz?
Organizasyon sektöründeki hemen hemen birçok hizmeti veriyoruz. Celebrity konserler, söyleşiler, yarışmalar, çocuk tiyatroları, yetişkin tiyatroları, çocuk ve yetişkin atölyeleri, açılış organizasyonları, lansmanlar, ürün tanıtımları, defile, PR, basın- reklam - halkla ilişkiler hizmeti, dekorasyon hizmetleri, anket çalışmaları gibi hizmetler sunuyoruz.

Organizasyon ve projelerinizde öncelikli olarak nelere dikkat ediyorsunuz?
Gerçekleşecek olan projelerde ve organizasyonlarda öncelikle prova sıklıklarına önem veriyorum. Her şeyi son ana kadar tekrar tekrar kontrol ederim. Tüm çalışma arkadaşlarımızın iş öncesi en az 2 - 3 saat önce olması gereken yerde olmalarına çok önem veririm. Ben PR ve reklam işine çok önem veriyorum ve bütçe ayırıyorum. Organizasyonlarımın mutlaka öncesinde ve sonrasında reklam yapıyorum. Çünkü etkinlikten herkesin haberinin olması çok önemli. Bu anlamda şanslı olduğumu düşünüyorum çünkü bu işe yıllarını vermiş 20 yıllık tecrübesiyle bana destek olan çözüm ortağımız AKC Tanıtım Arda Küçükerciyes ile istediğimiz kitleye ulaşabiliyoruz. Alışveriş merkezlerinin bizimle çalışma sebeplerinden biride tabii ki; PR anlamında iyi bir ajans olmamız, bizim yaptığımız etkinlikler mutlaka öncesi sonrası olarak büyük yankı uyandırıyor. Bu durum da alışveriş merkezlerinin etkinlik sırasında içeri giren kişi sayılarından belli ediyor kendisini. 

Ajans Fox Grup olarak müşterinin istek ve beklentilerine nasıl yanıt veriyorsunuz?
Aslında daha önce de belirttiğim gibi, alışveriş merkezlerinin veya şirketlerin önemsedikleri yapılan işin yansıması yani duyurma, başarısı, sorunsuz ilerlemesi ve tabii ki; bütçe konusu da çok önemli şirketler için. Genellikle bütçe konularında sıkıntı yaşamayız biz. Çünkü maddi kısmı hep ikinci planda kalmıştır bizim için. Bir şekilde orta yolu buluruz; iş güzel olsun herkesin yüzü gülsün yeter. Arada çalıştığımız şirketlerle ilgili anketler yaparız, örneğin alışveriş merkezlerinde ve çevre bölgelerinde eğlenceli anketler yapıyoruz. Alışveriş merkezinde ne tür etkinlikler görmek isterdiniz? Memnun olmadığınız bir şey var mı? Bu anketler doğrultusunda yöneticilerle birlikte daha doğru projeler gerçekleştirebiliyoruz.

GGG

Yukarı