Ana içeriğe atla

 

AVM

360 DERECE HİZMET ANLAYIŞI!

17.11.2017 - 09:22

ARGİZA GRUP KURUCU ORTAĞI KEMAL DEMİRCAN: “ARGİZA GRUP OLARAK, BİZ KENDİMİZİ SADECE REKLAM AJANSI, PR AJANSI, ETKİNLİK AJANSI YA DA BİR PRODÜKSİYON AJANSI OLARAK TANIMLAMIYORUZ. BİZ KENDİMİZİ 360 DERECE HİZMET VEREN, ÇALIŞTIĞI KURUM VE MARKALARLA BİRLİKTE HAREKET EDEREK; ONLAR GİBİ DÜŞÜNÜP, ONLARA ÖZEL YENİLİKÇİ VE FARKLI PROJELER ÜRETEN BİR PARTNER ŞİRKET OLARAK GÖRÜYORUZ.”

ARGİZA GRUP BÜNYESİNDE KENDİ KONUSUNDA UZMAN DÖRT MARKA YER ALMAKTADIR. KURUMSAL ETKİNLİK PLANLAMA VE YÖNETİMİ KONUSUNDA SEYR-İ TEMAŞA, DİJİTAL PR VE İLETİŞİM DANIŞMANLIĞINDA QBIG, ANİMASYON FİLM VE KARAKTER TASARIMINDA MOONFX, FESTİVALLER, KONSERLER, ÇOCUK ETKİNLİKLERİ VE ÖZEL PROJELERDE OVERDOSE İLE ULUSAL VE ULUSLARARASI ALANDA FAALİYET GÖSTERİYORUZ.

Öncelikle Argiza Grup’u kısaca tanıyabilir miyiz?
Argiza Grup, kurum ve markalara özel stratejik planlama, dijital PR ve iletişim danışmanlığı, etkinlik planlama ve yönetimi, animasyon ve karakter tasarımı ve reklam hizmetleri konularında faaliyet gösteren bir grup şirketidir.
Argiza Grup, bünyesinde kendi konusunda uzman dört marka yer almaktadır. Kurumsal etkinlik planlama ve yönetimi konusunda Seyr-i Temaşa, dijital PR ve iletişim danışmanlığında Qbig, animasyon film ve karakter tasarımında Moonfx, festivaller, konserler, çocuk etkinlikleri ve özel projelerde Overdose ile ulusal ve uluslararası alanda faaliyet gösteriyoruz.

Kurum ve markalara özel sunmuş olduğunuz pazarlama, dijital PR, iletişim danışmanlığı çözümlerinizden bahsedebilir misiniz? Bu tür çalışmalarda ne tür stratejiler izliyor, nelere dikkat ediyorsunuz?
Argiza Grup olarak biz kendimizi sadece reklam ajansı, PR ajansı, etkinlik ajansı ya da bir prodüksiyon ajansı olarak tanımlamıyoruz. Biz kendimizi 360 derece hizmet veren, çalıştığı kurum ve markalarla birlikte hareket ederek; onlar gibi düşünüp, onlara özel yenilikçi ve farklı projeler üreten bir partner şirket olarak görüyoruz. “Kişiselleştirilmiş Pazarlama İletişimi” anlayışıyla kurum ve markaya özel; kurum ve markanın müşterisine özel, kişiselleştirilmiş projeler geliştiriyor ve yönetiyoruz. Hayata geçirdiğimiz projelerin başarısını da buna bağlıyoruz. 

Bir de AVM’ler tarafı var. Alışveriş merkezlerine yönelik gerçekleştirdiğiniz etkinlik & organizasyon projelerinizden bahsedebilir misiniz?
Alışveriş merkezleri tarafında da ayrı bir uzmanlığımız bulunmakta. Aslında AVM tarafımız bizim en keyif aldığımız ve eğlenerek çalıştığımız kısım. Alışveriş merkezlerinde konsept geliştirme aşamasından itibaren rol almaktayız. Alışveriş merkezlerinin pazarlama ve iletişim stratejilerine katkıda bulunarak bu doğrultuda kurumsal kimlik oluşturulmasından, açılış öncesi marka konumlandırılması, açılış organizasyonları, etkinlik ve çocuk oyun alanlarının geliştirilmesi, dijital projeler, etkinlik planlamalarının yapılması ve yönetimi, ticari kampanyalar geliştirilmesi ve yönetimi, CRM çalışmaları gibi geniş bir yelpazede AVM yönetim ve pazarlama ekipleriyle birlikte başarılı ve örnek projeleri hayata geçirmekteyiz.

Çocuk etkinlik alanlarının oluşturulmasında dikkat edilmesi gereken noktalar neler? Bu işin uzmanı olarak bu konuyu bizlere biraz açar mısınız?
Çocuk etkinlik alanlarını geliştirirken çocukların dünyasına girmeye çalışıyoruz. Onlar gibi bakmaya çabalıyoruz. Çocuklar ne sever, ne görmek ister, hangi renkler onların hoşuna gider gibi soruları hem kendimize hem de çevremizde yer alan çocuklara sorarak onlar için en güzelini üretmeye çalışıyoruz. 3 çocuk babası olarak bu konuda şanslı sayılırım çünkü halihazırda 3 tane danışmanım var.
Odak noktamızı çocukların istekleri olarak belirleyip, çocukların kişisel gelişimine katkı sağlayan, güvenli ve hijyenik bir ortam geliştirerek ailelerin çocuklarını güvenle teslim edebilecekleri aynı zamanda alışveriş merkezlerinin ziyaretçi sayıları ve cirolarına pozitif fayda sağlayacak çocuk alanları geliştiriyoruz. 
Pedagoglardan da danışmanlık alarak tasarladığımız bu alanlarda çocuklara yönelik eğitici, öğretici ve keyifli vakit geçirebilecekleri etkinlikler kurguluyoruz.

Argiza Grup olarak Kültür & Sanat alanında da çalışmalarınız olduğunu biliyoruz. Bu çalışmalarınızdan bahsedebilir misiniz?
Yurt içinde ve yurt dışında bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz çok sayıda kültür ve sanat projemiz oldu.  Müzik ve film festivalleri, sergi projeleri, müzik yarışmaları gibi etkinliklere imza attık. Bu projeler içerisinde kültür ve sanata yönelik sosyal sorumluluk projeleri de yer aldı. Biz farklı alanlarda hayata geçirdiğimiz bu projeleri alışveriş merkezlerine taşıyoruz. Örnek vermek gerekirse; Bursa’da bulunan Sur Yapı Marka Alışveriş Merkezi’nde bir sergi alanı kurarak Mehmet Çebi’nin Aşk-ı Nebi Sergisi’nin ve ardından Sevim Ersoy tarafından Piri Reis Haritaları’nın 500. Yılı anısına çiniye aktarılan Piri Reis Sergisi’nin bu alanda yer almasını sağladık. Bunun gibi AVM’lerde hayata geçirdiğimiz kültür sanat projelerimiz bulunmaktadır.

Bugüne kadar AVM’ler tarafında gerçekleştirmiş olduğunuz öne çıkan çalışmalar neler, bahseder misiniz?
Bugüne kadar bizi mutlu eden ve heyecanlandıran birçok proje gerçekleştirdik. Alışveriş merkezleri tarafında yaptığımız, bizim için en öne çıkan projemiz ‘’5000 Çocuk 5000 Mutluluk’’tu. Metrogarden ve Axis Kağıthane Alışveriş Merkezleri için geliştirdiğimiz bu proje; Türkiye’nin yoksulluk bakımından en yüksek seviyeye sahip olan ilçesi Eyyübiye’deki 5 bin çocuğa bayramlık kıyafetler götürdüğümüz ve bölgede kurduğumuz çocuk eğlence alanı ile 5 bin çocuğa görülmeye değer bir mutluluk yaşattığımız bizleri duygulandıran bir sosyal sorumluluk projesi oldu. 
Her alışveriş merkezi açılış organizasyonlarımız bizim için çok özel. Bu konunun da ayrı bir uzmanlık alanımız olduğunu söylemek mümkün aslında. Biz bu dönemlerde ekip olarak çok heyecanlanıyoruz. Alışveriş merkezinin açılış gününe kadarki tüm süreçlerinde var olmak ayrı bir keyif. Vip gecesi, protokol yönetimi, halk açılışı, gerilla etkinlikleri, açılış haftası etkinlikleri, konserleri ile keyifli ve heyecanlı bir süreci planlamak ve yönetmek bizleri mutlu ediyor. 

Projelerinizin odağında neler var ?
Daha önce de belirttiğim gibi; “Kişiselleştirilmiş Pazarlama İletişimi’’ anlayışı ile projelerimizin fikirsel temelini oluşturuyoruz. Tabii ki öncelikli odağımız insan… Hizmet sağladığımız kurum ve markaların müşterilerine ilk ve farklı deneyimi yaşatabilmek. İkinci önemli nokta; marka stratejileriyle, proje fikrinin birebir örtüşmesi. 

2018 yılından beklentileriniz nedir? Bu yıl için neler planlıyor ve hedefleniyor?
2018 yılından beklentimiz; müşterilerimizin hedef ve beklentileri doğrultusunda yeni, farklı ve doğru projeleri geliştirip hayata geçirmek ve bu projelerle ulusal ve uluslararası ödülleri kazanmak ve kazandırmak.

Tel: 0216 740 0506  Web: www.argiza.com.tr
Adres: Kayışdağı C.No:111 K:3 D:5 Bilgi Plaza, Küçük Bakkalköy Mahallesi34750, Ataşehir / İSTANBUL

ASDAS

Yukarı