Ana içeriğe atla

https://www.dsdamat.com/

 

2018’e deneyimin ön plana çıkacağı projeler damga vuracak

15.02.2018 - 11:10

“DİJİTAL BİR DÜNYA İÇİNDE OLDUĞUMUZ İÇİN SİMÜLASYON VE OYUN TEMELLİ EĞİTİMİ ÖNEMSİYORUZ” AÇIKLAMASINDA BULUNAN GA ÇOCUK GENEL MÜDÜRÜ ÖZLEM SELLER, “2018 YILINDA DENEYİMİN ÖN PLANA ÇIKACAĞI PROJELERLE ÇOCUK VE AİLELERE ULAŞACAĞIZ” DEDİ.

GA Çocuk olarak 2008 yılından beri izinli database üzerinden hizmet verdiklerini belirten GA Çocuk Genel Müdürü Özlem Seller, “Son teknoloji yazılım ve programlar ile Microsoft tarafından tavsiye edilen iş ortaklarından hizmet almakla beraber, yine aynı şekilde müşterilerimizden edindiğimiz tüm verileri dijital ortamda saklıyoruz. Müşteri deneyimi ve ilgi noktaları bizim için önemli olduğu için CRM alt yapımızı güçlendirecek çalışmalar yapıyoruz. Gelecekte de tek tuşla katılımcı ailelerimizin tüm özel günlerini görebileceğimiz özel bir yazılım üzerinde çalışıyoruz.  Aynı şekilde alerji ve hastalığı olan çocuklarımız için özel bir tarama yaparak, katılımcı çocuklarımızın hijyen konusunda standartlara uygun bir ortamı deneyimlemesini sağlıyoruz. Dijital bir dünya içinde olduğumuz için simülasyon ve oyun temelli eğitimi önemsiyoruz. 2018 yılında deneyimin ön plana çıkacağı projelerle çocuk ve ailelere ulaşacağız. Geçen yıl başlattığımız Botanik Okulu projemiz ile bunun temellerini attık. Bu projede çocuklar gerçek topraklarla, gerçek ağaç ve bitkilerle uygulama yapıyor ve etkin bir deneyim ile alandan ayrılıyorlar. Bu proje ile doğaya yönelik bir farkındalık yaratmayı amaçladık ve bitki bilimine çocuklarımızı yakınlaştırdık. Bu çalışmayla dünyanın evimiz olduğu vurgusunu yaparak, dünya evini korumanın, temiz tutmanın, dikkatle ve özenle içinde yaşamanın gerekliliklerini hatırlatıyoruz. Bunu yaparken de interaktif bir etkileşim içindeyiz. Enformel ortamda öğrenmenin doğasını anlamak için de çok uygun ortamlarda çalışıyoruz. Hümanistik bir eğitim metoduyla lokal olduğu kadar evrensel değerlerle donanmış bir neslin yetişmesine katkıda bulunuyorsak ne mutlu bize” açıklamasını yaptı.

SIRA DIŞI VE SONUÇ ODAKLI PROJELER
“Türkiye’deki çocuk kültür ve eğitimine yönelik çalışmalarda bizim kapsamımızda iş gören başka bir şirket yok” diyen Seller, “Tek olmanın avantajını işlerimizin rafine, özgün, nitelikli, fayda odaklı olmasına özen göstererek daha büyük bir avantaj haline getiriyoruz. Ekibimiz psikologdan sosyoloğa, çocuk gelişim uzmanından sanatçı ve sanat tarihçisine kadar geniş bir uzman kadrodan oluşuyor. Sıra dışı ve sonuç odaklı projeler üretmemizin en büyük nedeni bu.  Yenilikçi ve dinamik insanlardan oluşan genç bir ekibimiz var. Farklı yetenekte, farklı disiplinler üzerine eğitim almış ve kendilerini daima eğiten, zihinsel olarak besleyen bireylerin bu dinamik işi renklendirmede, geliştirmede çok etkili olduğuna inanıyoruz” dedi.

ds

Yukarı