Ana içeriğe atla

 

AVM

1970 ve 1980 dönemi kostümler vazgeçilmez

15.02.2018 - 11:08

Horozlu smokinlere talebin çok iyi olduğunu söyleyen Sihirli Sandık Kostüm &Horozlu Smokin sahibi Havva Ayva Çimen, “Smokinlerin düğün zamanı masrafı fazla oluyor bu yüzden damat adaylarına kiralamak daha cazip geliyor. Devamlı kullanılmayacağı içinde bütçeyi sarsmadan işlerini çözmüş oluyorlar” dedi.

Sihirli Sandık Kostüm &Horozlu Smokin ’den bize biraz bahseder misiniz?  
Horozlu smokin çok eski bir firma 1968 yılında kurulmuş… Bugüne kadar, düğün yapanlara ve özel bir yere gitmek isteyenlere smokin temin edilmiş, kiralık olarak verilmiştir. Sihirli sandık ise bizim kendi kurduğumuz bir yer burada ise dönem kostümleri, ülke kostümleri, animasyon kostümleri, masal kahramanı kostümleri ile hizmet veriyoruz ve isteğe göre de dikim yapıyoruz.

Peki, Horozlu Smokin kimlere hitap ediyor? Horozlu Smokinlere damat adaylarının talebi nasıl? 
Horozlu smokin; damatlara, balolara, özel davetlere, düğünlere hitap ediyor. Satın almak istemeyen müşterilerimize kiralık olarak veriliyor, müşterinin üzerine göre ayarlanıp teslim ediliyor ve kullandıktan sonra geri getiriyorlar. 
Horozlu smokinlere talep gayet iyi… Smokinlerin düğün zamanı masrafı fazla oluyor bu yüzden damat adaylarına kiralamak daha cazip geliyor. Devamlı kullanılmayacağı içinde bütçeyi sarsmadan işlerini çözmüş oluyorlar.

Şehrin en eski kostüm kiralama yerlerinden birisiniz. Kiraladığınız kostümlerden kısaca bahsedebilir misiniz? Hangi dönemlere ve temaya uygun kostümleriniz var? 
Kostüm olarak seçenek çok… Dönem, ülke, masal, animasyon kostümleri var ama asıl talep gündemdeki dizilere göre oluyor. O yıl hangi dizi ve karakter ön plandaysa müşteri daha çok onu talep ediyor. Barok dönemi, 1920’ler, 1930’lar, 1940’lar, 1950’ler gibi günümüze kadar yıl yıl kostümler var ama daha çok parti ve organizasyonlar için 1970 ve 1980 dönemi kostümler vazgeçilmez oluyor.

Kimler kostüm kiralamak için size geliyor? 
Herkes kostüm almaya gelebilir. Düğün, kına gecesi, parti, dönem dizileri, tiyatrolar ve okul etkinlikleri için yani kısacası herkese kapımız açıktır.

Eklemek istedikleriniz…
İşimi severek yapıyorum. İnsanların yüzündeki memnuniyet ifadesi beni çok mutlu ediyor, bu benim için çok önemli. Çünkü değişik ve güzel bir işimiz var. İnsanları hayallerine kavuşturuyoruz, olmak istediği karakteri yapıyoruz. Bu da güzel bir duygu… 

ASDAS

Yukarı