Ana içeriğe atla

d's

 

11.04.2018 - 10:41

Sevgili Mall Report Okuyucuları, yine kapsamlı bir sayıyla karşınızdayız. Alışveriş turizminden tutun da, franchise ile büyümeye, eğlence alanlarında hijyen standartlarına ve yaz dönemi etkinliklerine kadar pek çok araştırma sizlere yol gösterici olacak diyebiliriz. 
Yaz aylarına yaklaştığımız şu günlerde yaza hazırlık alışverişleri de başlıyor. AVM’lerin ziyaretçi sayıları şu günlerde en yüksek seviyede… Peki, ülkemize alışveriş için yurt dışından kimler geliyor? Alışveriş turizminin ülkemize katkısı oluyor mu? Tüm bu soruların cevaplarını alışveriş turizmi üzerine yapılan araştırmamızda bulabilirsiniz.

FİRMALAR FRANCHİSE İLE BÜYÜYOR
Franchising, firmaların büyüme hedeflerine ulaşmasında önemli stratejik yöntemlerden birisidir. Türkiye’de onlarca şirket, franchise vererek yüksek düzeylerde iş hacmine ve karlılığa ulaşıyor. Bu ayki sayımızda franchise’ın firmaların büyümelerine olan etkileri, franchise veren markaların franchise verirken dikkat ettiği unsurlar ve hedefleri üzerine bir araştırma yaparak, çok sayıda gıda firması ile kapsamlı bir çalışma yaptık. 

EĞLENCE ALANLARINDA HİJYEN SAĞLAMA
Eğlence merkezleri çocukların ortak kullanım alanlarından biri… Bu yüzden hijyen standartlarının üst düzeyde sağlanması gerekiyor. Hijyen sağlanırken aynı zamanda kullanılan temizlik ürünlerinin insan sağlığına özellikle çocukların sağlığına zararlı olmaması da büyük önem taşıyor. Nisan sayımızda eğlence merkezlerinin; softplay alanlarda hijyeni nasıl sağladığını, nasıl ürünler kullandıklarını ve hangi periyodlarla hijyen uygulaması yaptıkları üzerine bir çalışma gerçekleştirdik.

BAHAR VE YAZ DÖNEMİ ETKİNLİKLERİ
Yoğun geçen kış döneminin ardından havaların ısınmaya başlamasıyla; kış dönemini, kapalı mekan etkinlikleriyle geçiren şirketler ve bireysel ziyaretçiler dış alan aktivitelere yönelmeye başlıyor. Baharın gelmesi, havaların ısınması, insanların güneşin tadını çıkarmak ve bol oksijenden yararlanmak istemesiyle organizasyon şirketlerinin etkinlikleri de ona göre şekillenmeye başlıyor. Bu sayımızda organizasyon şirketlerinin bahar ve yaz aylarında düzenledikleri etkinlikler hakkında bilgi sahibi olacağız.
Tüm bu konuları ve daha fazlasını Nisan sayımızda keyifle okumanız dileğiyle…

d's

Yukarı