Ana içeriğe atla

22

“Seni ne rehabilite eder?”

13.04.2017 - 16:27

Sanat ne işe yarar diyenlere söylenecek cevaplardan biri bu sergide; mekan ve sanat ilişkisinin insan ruhunu yenileyen ve geliştiren tarafına değinen bir proje…
Sanatı bir yönüyle, bizi günlük koşuşturma ve kaygılarımızın ötesine taşıyan, hızla akan yaşamımızda rahatlatan bir es olarak düşünebiliriz. Sanat rehabilite eder! Yaşam alanlarımızda,  sanat eserlerine yer vermenin mekâna estetik katkılarının  yanı sıra orada yaşayanların ruhuna da iyi geliyor. 
29 Nisan tarihine kadar gerçekleştirilecek sergi,  içmimar Özlem Eres’ın seçkisiyle ve çok değerli sanatçılarımızın katılımıyla özel bir sunuma dönüştü.  Eserleriyle katılan sanatçılar;  Aslıhan Kaplan Bayrak, Birim Aksüyek, Emine Akbucak, Enis Malik Duran, H. Avni Öztopçu, Hayri Ağan ve Öznur Eren. 
“Seni ne rehabilite eder?”
sorusuyla bu sergi, sanatın iyileştirici, yenileyici ve geliştirici yönünü hatırlatarak çağrı yapmaktadır. Ve bu sebeple sergi mekânı olarak da içmimar Özlem Eres’in tasarladığı ve dekore etmiş olduğu BUDE Psikoterapi Merkezi seçildi. Resim ve fotoğraf çalışmalarından oluşan sergi,  katılan sanatçıların kendi özgün konularıyla çalıştıkları işlerden oluşmaktadır,  “Seni ne rehabilite eder?”  sorusu sergilenen işlerin teması değil,  mekan ve sanat ilişkisinin insan ruhunu yenileyen ve geliştiren tarafını vurgulayan bir yaklaşımla sanata dikkatleri çekmek için yöneltildi.    
Bude Psikoterapi Merkezi’nde, “Seni ne rehabilite eder” sergisi,  29 Nisan’a kadar,  Pazartesi-Cuma günlerinde 10:00-20:00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak ve merkezle iletişim kurulduktan sonra ziyaret edilmesi öneriliyor.  
 

ff

Yukarı