Ana içeriğe atla

 

AVM

Sanat dünyasından Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı’na destek

12.09.2017 - 16:01

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı, 9 ülkede eş zamanlı düzenlenen ve Türkiye temsilcisi olduğu Steptember Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Cerebral Palsy’li çocukların eğitim ve tedavileri için destek toplamaya devam ediyor. Projede toplanan bağışlarla Cerebral Palsy’li çocuklara özel eğitim, rehabilitasyon, fizyoterapi ve erken müdahale desteği veriliyor.

Cerebral Palsy’li çocuklar yardımına başlatılan Steptember Sosyal Sorumluluk Projesine sanat camiasından da destek geldi. 7 Ekim Cumartesi günü saat 20:30’da Ataşehir Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde Burak Uyanık tarafından sahnelenecek “Suç Makinesi” tiyatro oyununun tüm geliri Cerebral Palsy’li çocukların eğitim ve tedavileri için Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı’na bağışlanacak. Biletinial.com sponsorluğunda satışı gerçekleşecek biletleri alarak sizler de Cerebral Palsy’li çocuklara destek olabilirsiniz.

Dünya genelinde 17 milyonu aşkın Cerebral Palsy’li birey bulunuyor. Türkiye’de ise her 8 saatte 1 Cerebral Palsy’li bebek ömür boyu özel eğitim ve rehabilitasyon ihtiyacı ile dünyaya gözlerini açıyor. Cerebral Palsy’li çocuklar çoğunlukla yürüyemiyor, koşamıyor, zıplayamıyorlar. Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı ise onların ülkemizdeki en büyük destekçilerinden.

ASDAS

Yukarı