Ana içeriğe atla

 

AVM

RAFTAKİLER

14.02.2020 - 18:04

POZİTİF İLETİŞİM / UMUT ÖZTÜRK
Radyo TV Programcısı Umut Öztürk'ün yeni kitabı çıktı;Yazar Umut Öztürk 1977 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir.İktisat ve Sosyoloji alanlarındaki lisans eğitimlerini tamamladıktan sonra Psikoloji alanında yüksek lisans yapmıştır. Hali hazırda Medya ve İletişim alanında doktora eğitimi ve akademik çalışmalarına devam etmektedir.
Uzun yıllar boyunca birçok sivil toplum kuruluşunda (STK) üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. Halen kamu kurumları ile çeşitli sivil toplum kuruluşlarında danışmanlık ve proje koordinatörlüğü görevlerini sürdürmektedir. Ayrıca Türkiye'nin bir çok farklı noktasında alanında eğitimler ve seminerler düzenlemeye devam etmektedir.22 yıldır medya sektöründe çeşitli kanallarda radyo ve televizyon programları hazırlayan Umut Öztürk bu güne kadar kaliteli,sevilen ve başarılı bir çok programa imza atmıştır.Yazar Umut Öztürk'ün ayrıca "Şimdi Umudun Zamanı" ve "Kalbin Aynası Pozitif İletişim" isimli kitapları bulunmaktadır.Martin Luther King'in "İnsanlar genellikle birbirlerinden nefret ederler, çünkü birbirlerinden korkarlar; birbirlerinden korkarlar, çünkü birbirlerini tanımazlar; birbirlerini tanımazlar, çünkü iletişim kurmazlar; iletişim kurmazlar, çünkü sınıflara ayrılmışlardır." diyerek vurguladığı gibi iletişim aslında bireysel ve toplumsal ilişkiler açısından en önemli olgudur.Yıllardır yaptığı radyo programları ile hatırı sayılır bir dinleyici kitlesine ulaşan Umut Öztürk, mesleki tecrübesi ile akademik birikimini harmanlayarak iletişim kavramını tüm yönleriyle sizlere sunuyor. 

BULLET JOURNAL METODU / RYDER CARROLL
Geçmişi Unutmadan Bugünü Yaşayın ve Yarından Korkmayın!Ortaya çıktığı günden bu yana dünyayı ve sonunda ülkemizi de etkisine alan Bullet Journal yöntemiyle günlük tutmak öğretmenlerden öğrencilere, ev kadınlarından büyük şirket yöneticilerine kadar birçok insanın hayatını kolaylaştırıyor.Tek ihtiyacınız boş bir defter ve bir kalem. Dilediğiniz gibi tasarlayacağınız şahsi ajandanız aracılığıyla hayatınızdaki dikkat dağıtıcı unsurlardan kurtulacak, dikkatinizi önemli şeylere verebileceksiniz. Başka bir deyişle, dün yaptıklarınızı unutmayacak, gündelik hayatınızı düzene sokacak ve geleceğinizi tasarlayacaksınız.Bullet Journal Metodu size hayatınızda bir yolcu gibi davranmak yerine direksiyonun başına geçmenin yollarını gösterecek. 

ACIYLA ÇARP KALBİM / AMELIE NOTHOMB
“Benim hikâyem sona erdi. Artık senin hikâyen anlatılacak.”Marie güzel olduğunu biliyordu. Uzun boyuyla, sarı saçları ve aydınlık yüzüyle kimse ona kayıtsız kalamazdı. On dokuz yaşındaydı. Harika bir gelecek uzanıyordu önünde.Bir başarı öyküsü olan bu filmin başrolünde olmak ne kadar eğlenceliydi! Bir gün Diane çıkageldi ve Marie’nin hikâyesi sona erdi.Elinizdeki kitap Diane’i anlatıyor. Marie’nin kıskandığı, ondan daha güzel olan tek kadını... Kızını.Çok satan kitapların yazarı, Fransa Akademisi Roman Büyük ödüllü Amélie Nothomb’dan anneliğe, evliliğe, kıskançlığa dair tuhaf bir hikâye. Acıyla Çarp Kalbim, neşe dolu kahkahaların yerini ürkütücü bakışlara bıraktığı tüyler ürpertici bir masal.

ASDAS

Yukarı