Ana içeriğe atla

S

 

GÖRENLERİ BÜYÜLEYEN ARASHIYAMA BAMBU ORMANI

18.09.2019 - 10:16

Bambu ormanına ziyaret edenleri 500 metrelik yürüyüş parkuru karşılar. Geniş yürüyüş parkurunda bambuların arasından güneşin zorlukla size ulaşmaya çalıştığı yemyeşil ortamda rüzgârın bambuların arasından size ulaşırken yansıttığı sesi ile keyifli bir yürüyüş yapıp bambuların ve ormanın resimlerini çekebilirsiniz.

Bambu ağacı daha çok Amerika, Asya ve Afrika’da bulunan 1000 değişik cinsi olan bir ağaç türüdür. Zor yetişen bir tür olduğundan Çin’de büyük bir özveriyle yetiştirilmektedir. Bambu ağacının kalınlığı 80 santimetre yüksekliği ise 33 metreyi bulmaktadır. 2. Dünya savaşında Japonya’ya atılan atom bombası sonucu Japonya’da ayakta kalan tek ağaç olmasıyla ne derece dayanaklı olduğu bellidir.

KARAKTERİSTİK 100 SES İÇİNDE
Japonya’nın Kyoto şehrinin 10 kilometre batısında, 16 kilometre kare alan içerisinde bulunan Sagano Bambu Ormanı görenleri büyülemekle kalmıyor adeta içine çekiyor. Zaten ormanın göz alıcı güzelliğinin içinde insanın kendini kaybetmemesi imkânsız. Arashiyama asıl vişne çiçeği ağaçları ve sonbaharda doğanın değişik renklere bürünmesi ile popüler bir yer olsa da Sagano Bambu Ormanı da fazlasıyla ziyaretçi çekmektedir. Orman Nonomiya Shrine ile Tenryu-ji Tapınağı arasındadır. Sagano Bambu Ormanı'ndaki rüzgâr sesi Japonlar tarafından Japonya’yı tanımlayan en karakteristik 100 ses içine alınmıştır.

GGG

Yukarı