Ana içeriğe atla

S

 

KÜLTÜR&SANAT

DÜNYANIN TERK EDİLMİŞ 10 HAYALET ŞEHRi

13.11.2019 - 14:04

Kimi savaşlardan sonra terk edildi, kimisi üretimin durmasıyla boşaldı. Kimisi nükleer kazalar sonucu, kimisinde ise hiç yerleşim olmadı. Her biri içinde barındırdığı etkileyici hikayeleriyle dikkatleri üzerine çeken yerler. İşte, aralarında Türkiye'nin de olduğu dünyanın dört bir tarafından talihsiz olaylar sonucunda terk edilmiş şehirler. 

SONBAHARI DOĞA İÇİNDE KARŞILAYABİLECEĞİNİZ İDEAL SEYAHAT ROTALARI

10.10.2019 - 09:52

Yaprakların sararmaya, havaların serinlemeye başladığı sonbahar mevsimi geldi de çattı bile! Doğanın günden güne dönüşümüne şahit olabileceğimiz ve insana huzur veren bir yanı olan bu mevsimi tam anlamıyla yaşayabilmek için bizi bekleyen onlarca seyahat alternatifi var. “Ben yaz insanıyım.” diyenleri bile yerinden kaldırıp seyahate teşvik edecek olan bu yerler, tüm güzellikleriyle doğa içinde seyahat severleri ağırlamayı bekliyor. 
 

GÖRENLERİ BÜYÜLEYEN ARASHIYAMA BAMBU ORMANI

18.09.2019 - 10:16

Bambu ormanına ziyaret edenleri 500 metrelik yürüyüş parkuru karşılar. Geniş yürüyüş parkurunda bambuların arasından güneşin zorlukla size ulaşmaya çalıştığı yemyeşil ortamda rüzgârın bambuların arasından size ulaşırken yansıttığı sesi ile keyifli bir yürüyüş yapıp bambuların ve ormanın resimlerini çekebilirsiniz.

FETHİYE’DE BİR YERYÜZÜ CENNETİ: FARALYA

12.07.2019 - 16:02

FARALYA, DİĞER ADIYLA UZUNYURT… DENİZDEN 440 METRE YÜKSEKLİKTEKİ BU DOĞA HARİKASI YERLEŞİM ALANI, DOĞASIYLA OLDUĞU KADAR TARİHİ İZLERİYLE DE KONUKLARINA UNUTULMAZ ANILAR BIRAKIYOR. 40 KİLOMETRELİK ALAN İÇİNDE TARİHİ ROMA VE LİKYA KALINTILARINA, KELEBEKLER VADİSİ’NE VE KABAK KOYU’NA ULAŞMANIN MÜMKÜN OLDUĞU BU YERYÜZÜ CENNETİ, YEŞİL İLE MAVİNİN EŞSİZ BULUŞMASINA TANIKLIK EDİYOR. DÜNYACA ÜNLÜ TIMES DERGİSİ’NİN TÜRKİYE’DE BULUNAN 6 GİZLİ CENNET ARASINDA GÖSTERDİĞİ FARALYA, BU YAZ TATİL ROTANIZ İÇİN İDDİALI BİR SEÇENEK OLUYOR.

Subscribe to KÜLTÜR&SANAT

GGG

Yukarı