Ana içeriğe atla

d's

 

YENİLİK GELİŞİMİ DE BERABERİNDE GETİRİR

13.11.2019 - 16:08

Her yeni projenin hem proje sahibini ve firmayı, hem de sektörü geliştirdiğini belirten Varyasyon Event Ajans Başkanı Eyüp Bolat, yeni dönem için hazırladığı projelerinden bahsetti.

Yeni projelerin firmalara ve sektöre katkısı nedir? 
Yeni proje demek, adı üstünde yenilik demektir. Yenilik, her zaman gelişimi de beraberinde getirir. Yeter ki ufku açık vizyonel bakış açılarıyla yaklaşılsın. Netice itibariyle yapılan her proje bir deneyim her deneyim bir gelişimle orantılanır. Geçmiş projelerde yapılması gerekilen fakat deneyimsizlikten ortaya çıkamayan aksiyonlar yeni projelerle hayat bulur. Sadece organizasyon sektörü için değil, her sektör için geçerli olan durumlardır bunlar. Her yeni proje hem proje sahibini ve firmayı, hem de sektörü geliştirir. 

Yeni projelerde dikkat edilmesi gerekenler size göre nelerdir?
Bahsettiğim gibi; geçmişte yapılamayan aksiyonların yeni projelerde hayat bulması mümkün olduğu gibi geçmiş projelerde yapılan hataların da zaman içerisinde görülmesi ve yeni projelerde bu yanlışlara, eksiklere girilmemesi gerekir. Bu da gelişim denen şeyin ta kendisidir. Gelişen her şey hayat içerisinde mutlaka kıymetlenir, değerlenir. Her projede yeniliklerle kendini geliştiren organizasyon şirketleri, kendilerini doğal olarak sektörlerinde diğerlerinden farklı bir noktaya taşıyacaktır. Dikkat edilmesi gereken elzem durumlar da, yenilik ve gelişimdir. 
Organizasyon sektörü bir hizmet sektörüdür ve itibar, hizmet sektörü için en önemli değerdir. Ortaya koyduğunuz, projeler, projelerdeki performanslarınız müşteri memnuniyeti vb. detaylar size zaman içerisinde itibar kazandırır kalite ölçütünüzü belirler. Zaman zaman görüyoruz, sektörde yapılmış projelerin taklitleri benzerleri ile ve aynı projenin biraz daha ucuz yollusu ile müşteri avına çıkan organizatörler oluyor. Böylesi durumlar hem müşterinin kalitesinden ödün vermesine neden oluyor hem de organizatörü belli bir seviyenin üstüne çıkarmıyor. 

Yeni dönem için hazırladığı yeni projeleriniz var mı? Varsa ne tür projeler hazırlıyorsunuz? 
İki yeni proje ile geliyoruz. Varyasyon Event olarak kuruluşumuz itibariyle bir hedef koymuştuk, “Her yıl bir yeni proje” diye. Bu hedefi başarabildik mi? Hayır tabii ki… Malumunuz ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik, siyasal, sosyal ve politik durumlar ortada. Son yıllarda gerek sektörel olarak gerekse de ülke genelinde ciddi sorunlar yaşadık. Bu durumlar bizi de etkiledi tabii, fakat artık bir şeyler yapmanın zamanı geldi dedik ve 3 yıllık sessizliğimizi bozmaya karar verdik. 
Somuncuklar, diye bir tematik alan etkinliğine başlıyoruz 2020 yılı yarıyıl tatilinde. “Emeğin Ekmeğe dönüşümü” sloganı ile hazırladığımız projemiz ekmeğin tarladan soframıza kadar gelen yolculuğunu çocuklara deneyimleterek anlatacak. Baktığınızda sektörde tematik alan etkinliği yapan pek bir organizasyon şirketi kalmadı. Bu da bizi sektörde tek konumuna getirdi. 
Bir diğer proje ise, müzikal bir proje. Tiyatral alt yapısı olan, belki de dünyanın ilk interaktif Müzikal gösterisini sahneleyeceğiz. 2020 yılı ilk çeyreğinde bu projemizi da hayata geçirmiş olacağız. 

d's

Yukarı