Ana içeriğe atla

S

 

ETKİNLİKLERDE BİLGİ VE ÖĞRENME ÖN PLANDA TUTULUYOR

26.06.2018 - 16:01

Firma kültürlerine uygun tasarladıkları içerikler ile yaptıkları tüm çalışmalarda bilgi ve öğrenmeyi ön planda tutarak planlamalarını gerçekleştirdiklerini ifade eden İyibirşey Reklam ve Prodüksiyon A.Ş. Etkinlik Direktörü Serkan İncu, bilgi ve öğrenme odaklı etkinlikler üzerine sorularımızı yanıtladı.

Yapılan organizasyonlarda kişilerin oradan bir şeyler öğrenmiş olarak çıkması da önemli bir unsur. Siz bir organizasyon şirketi olarak bilgi ve öğrenme odaklı organizasyonlara ne kadar önem veriyorsunuz? 
İyibirşey ailesi olarak, firma kültürümüze uygun tasarladığımız içerikler ile yaptığımız tüm çalışmalarda bilgi ve öğrenmeyi ön planda tutarak planlamalarımızı gerçekleştiriyoruz. Bu doğrultuda ortaya çıkan çalışmalarımızı, karşılığını bulacağını düşündüğümüz partner firmalarımız ve katılımcı kitlesi ile gerçekleştirmeye özen gösteriyoruz. 

Katılımcıların deneyimleyerek öğrenmesini sağlayacak ne tür etkinlikler düzenliyorsunuz?
Türkiye’de halihazırda yapılan bu tarz işlerin öncü şirketlerinden biri olarak; performansa dayalı, teknoloji ve çeşitli sanat içeriklerini harmanlayarak, sanatçı ve sanat ile iç içe olan çalışma arkadaşlarımızdan oluşan ekibimiz ile birlikte; çalıştığımız AVM’lerin yanı sıra kurumsal firmalar ve ciddi üretim kapasitesine sahip fabrikalarda birbirinden farklı çok sayıda konsept ve içerikte etkinlikler düzenliyoruz. Bu çalışmaları; gösteri, kolektif performans, eğitim ve atölyeler şeklinde katılımcılarımıza ulaştırıyoruz.  

Bilgi temelli organizasyonlara katılım oranı nasıl?
Bu tip organizasyonlarda katılım oranı ilk anda yarattığı katılımcı algısına göre değişkenlik gösteriyor. Örneğin; güzel bir hazırlık ve tasarım ile daha basit içerikteki etkinliklere yüksek katılım sağlanırken, cazibesi düşük ama niteliği yüksek etkinliklere katılımın zaman zaman düşük seviyelerde kaldığını gözlemliyoruz. Bu gibi durumlarda yapılan işi iyi anlatmanın etkisi daha fazla önem arz ediyor.

Bir etkinliğin öğretici nitelikte olması ve katılımcıların bir konu hakkında bilinçlenmesi size nasıl geri dönüşler sağlıyor?
Bizler için keyif verici bir süreç, kişilerden aldığımız enerji ile daha güzel projeleri ve çalışmaları hazırlamak için şevkleniyoruz. Katılımcılar ise, teşekkür ediyor, memnuniyet duyduklarını ve bu tarz etkinliklerin daha çok yapılmasını istediklerini iletiyor. İlerleyen dönemlerde etkinliklere nelerin katılabileceği konularında da geri bildirimlerde bulunmaktan çekinmiyorlar. Buradan yola çıkarak, katılımcıların keyif aldığı bu tarz etkinliklerde, aidiyet duygusunun ve sürece olan bağlılığın da yükseldiğini gözlemliyoruz. 

n

Yukarı