Ana içeriğe atla

S

 

“ANA FELSEFEMİZ, KATILIMCILARA DENEYİM YAŞATMAK”

26.06.2018 - 15:59

Bilgi temelli etkinliklerin öneminden bahseden Yoyo Events Kurucu Ortaklarından Şenay Gökpar Cengiz, projelendirdikleri etkinliklerde ana felsefelerinin katılımcılara deneyim yaşatmak olduğunu söyledi.     

YAŞAYARAK ÖĞRENMEK DAHA ETKİLİ
Yoyo Events olarak projelendirdikleri etkinliklerde ana felsefelerinin katılımcılara deneyim yaşatmak olduğunu belirten Yoyo Events Kurucu Ortaklarından Şenay Gökpar Cengiz, “Deneyim o kadar kapsamlı bir olgu ki, bunun içinde hem bilgilenme ve öğrenme var hem de eğlenme ve keyifli zaman geçirme var. Ayrıca asıl önemli ve akılda kalıcı olan yaşayarak öğrenme olduğundan dolayı katılımcılarımıza etkinliklerimizde bir deneyim yaşatmak bizim için çok önemli.” dedi. 

KATILIMCILARIN ZİHİNLERİNİ DİNÇ TUTAN ETKİNLİKLER DÜZENLENİYOR
Etkinlik ve içerik projelendiricileri olarak müşterilerinin istek  ve ihtiyaçlarına yönelik içerikler kurguladıklarını söyleyen Cengiz, “ Bilgi temelli etkinlikler çok geniş bir yelpaze olup yeri geliyor bu bir konferans ya da seminer oluyor ya da bir şirketin çalışanlarına yönelik iç iletişim projesi de olabiliyor, bazen de fuar ya da yeni bir ürün tanıtım ve duyuru amaçlı etkinlikler olabiliyor. Biz sürekli öğrenmenin önemine inanıyor, etkinliğin içeriği ne olursa olsun katılımcılarımızın zihinlerini dinç ve genç tutan yeni bilgiler içeren etkinlikler oluşturmaya çalışıyoruz.” açıklamalarında bulundu.

İLGİ ÇEKEN İÇERİK FARKINDALIK OLUŞTURUYOR
İçeriğin ilgi çekici kurgulanması ve bilgi temelli de olsa bir merak ve heyecan yaratmasına bağlı olarak katılım oranlarının değiştiğini ifade eden Cengiz, “Eğer gerçekten ilgi çeken, sıra dışı, farklılık yaratan bir içerik sunabiliyorsanız işte o zaman vermek istediğiniz mesajları verebiliyor, bilgilendirme yapıp, farkındalık yaratarak öğrenme sürecini tamamlıyorsunuz.” dedi.

GERİ BİLDİRİMLER GELECEK ETKİNLİKLERE IŞIK TUTUYOR
Yoyo Events Kurucu Ortaklarından Şenay Gökpar Cengiz  sözlerini şu şekilde sonlandırdı: “Yoyo Events olarak sektörde 20 seneye yaklaşan bir deneyimimiz de olsa aslında bizler de her etkinlik sonrası bir öğrenme ve bilgilenme süreci yaşıyoruz. Etkinlikler sonrası etkinlik çıktısı olarak katılımcıların yorumları, yaşadıkları öğrenme süreci ve total deneyimleri bizleri motive ediyor ve bir sonraki etkinlik planlamamızda bizlere ışık tutuyor.” 

n

Yukarı