Ana içeriğe atla

S

 

KARLAR DİYARI KARTEPE’DE HAFTA SONUNUN KEYFİNE VARIN

18.01.2019 - 14:29

KIŞ TAM ANLAMIYLA GELDİĞİNE GÖRE KAYAK TATİLİ PLANLARI YAPMAYA BAŞLAYABİLİRİZ. KIŞ MEVSİMİ İÇİN OLDUKÇA RAĞBET GÖREN TURİZMİN EN GÖZDE YERİ KARTEPE, HAFTA SONU VEYA TATİL İÇİN OLDUKÇA TERCİH EDİLEN KIŞ TATİL YERLERİ LİSTESİNİN BAŞINDA YER ALIYOR.

Kış mevsiminde her yaştan insanın gittiği ve hoş vakitler geçirdiği Kartepe, İstanbul’a yaklaşık 1,5- 2 saat uzaklıkta Kocaeli’de Samanlı Dağları’nın zirvesinde bulunuyor.
Kartepe en popüler kayak merkezi olması ile biliniyor ve çok sayıda turiste davetiye çıkaran bir manzaraya ve özelliğe sahip. Kar meraklıları için İstanbulluların burnunun dibinde bulunmaz bir nimet Kartepe. Tabi Kocaelililere olan yakınlığından hiç bahsetmiyoruz bile. Onlar zaten doğuştan torpilli, bu kadar doğal güzelliğin tam ortasında yaşayabildikleri için.

Kartepe Kayak Merkezi, ormanları ve doğal güzelliği ile size günübirlik kayak keyfini yaşatabilecek seviyede, ancak Kartepe’ye gitmek için en uygun zaman Aralık, Ocak ve Şubat ayları. En ideal kar keyfini bu aylarda yaşayabilirsiniz. Çünkü Kartepe bin 600 metre yüksekliğe sahip ve diğer aylarda kar kalınlıkları azalmaya başlıyor. 

KARTEPE’DE NE YEMELİYİM?
Kartepe Alabalık ile meşhur olmasıyla biliniyor. Maşukiye Mahallesi Alabalık Vadisi Saklı Bahçe’de hem lezzetli hem ekonomik alabalık menüsü yiyebilirsiniz. Balıkçı Fatih adlı mekanda da yine ailenizle birlikte balık yiyebilirsiniz. Kartepe’de, yöresel lezzetler de mevcut. Yol kenarındaki işletmecilerden yararlanarak bu lezzetlerden tadabilirsiniz. 


KARTEPE’DE NERELERİ GÖRMELİYİM?
Popüler kayak merkezlerinin haricinde Kartepe çevresinde gezip görebileceğiniz birçok yer var. Thököly Anıtı, Maşukiye, Kuzu Yaylası ve Aygır Deresi bunların başında geliyor. 

HANGİ KAYAK MERKEZİNE GİTMELİYİM?
Green Park Kayak Merkezi Kartepe’de gidebileceğiniz tek kayak merkezidir. Oldukça rahat edebileceğiniz konforlu odalara sahip olmakla birlikte her türlü kayak ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

KONAKLAMA SEÇENEKLERİ NASIL?
Kartepe’nin zirvesinde pistlerin yatırımını üstlenmiş olan The Green Park Kartepe adında bir otel var yalnızca. Kartepe’de konaklamayı düşünüyorsanız gitmeden önce rezervasyon yaptırmanızda fayda var. Çünkü malum, hafta sonları İstanbullular karın keyfine varmak için orada yoğunluk oluşturuyor. Kartepe yakınlarında apart kalacağınız bungalov evler de mevcut. Şehrin sıkıntısı ve stresinden uzaklaşmak için aileniz veya tek başına kalabileceğiniz en ideal tercihleriniz arasında yer alabilir.

GGG

Yukarı