Ana içeriğe atla

S

 

HOT DÖNER BÜYÜME YOLUNDA EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR

12.07.2019 - 17:47

BU YIL İÇERİSİNDE 12 ŞUBE AÇMAYI HEDEFLEDİKLERİNİ BELİRTEN HOT DÖNER GENEL MÜDÜRÜ ERCAN YILMAZ,  MARKA OLARAK YENİ BİR YAPILANMA SÜRECİNE GİRDİKLERİNİ AÇIKLADI.

Yüzde yüz yerli sermayeli bir marka olarak Türkiye’de kaç şube ile nerelerde faaliyet gösteriyorsunuz?
Toplam 56 şubemiz var, bunun 20 tanesi İstanbul'da, 36 tanesi ise İstanbul dışında. 9 şubemiz Ankara’da olmak üzere; 
Çankırı, Yozgat, Kayseri, Aksaray, Artvin, Osmaniye, Alanya, Antalya, 
Fethiye, Muğla, İzmir, Manisa, Balıkesir, Bursa ve İzmit'te şubelerimiz bulunuyor. 

Franchise modelinizden bahseder misiniz?
Şubelerimizi anahtar teslim olarak açıyoruz. Yatırım tamamıyla adayımıza ait. Belli bir isim hakkı bedeli alıyoruz. Yüzde 2, aylık ciro primi talep ediyoruz. Manav ürünleri hariç tüm ürünleri merkezden biz gönderiyoruz. Eğitimleri de yine biz veriyoruz. Onun haricinde yer seçme konusunda da önderlik yapıyoruz. Gelir seviyesi, bölgenin demografik yapısı gibi unsurları dikkate alarak fizibilite çalışmaları yapıyor, uygun yerlerde şubeler açıyoruz. Franchise adaylarının mental olarak bu işe uygun olmalarını istiyoruz. Mali olarak yatırım güçlerinin olmasını, kredi ile değil de tamamı ile peşin paralarının bulunmasını talep ediyoruz. 

Yatırımcının geri dönüşü ne kadar sürede oluyor?
Yatırımın geri dönüşü bizim planlamalarımıza göre 24 ay gibi bir süreyi buluyor. Normalde sektörümüzde 3 yıldan bahsedilir. Ama biz 36 ayın altında bir zamanda tekrar yatırımı geri döndürebiliyoruz.

Yurt dışında şube açmayı düşünüyor musunuz?
Avrupa ve Orta Doğu ülkelerinden talepler almaktayız. Görüşmelerimiz sürüyor. Yurt dışında birkaç tane şube açma hatta küçük bir de ofis kurma planımız var. Ayrıca master franchise verme niyetimiz de var.

Hot Döner’in kısa vadedeki hedefleri neler?
2019 yılı için 12 şube açma hedefimiz var. Bunun dışında kurumsal kimlik ile alakalı hedeflerimiz de bulunuyor. Yeni bir yapılanma süreci içerisindeyiz, yönetim yapımızı değiştiriyoruz. Saha operasyonuyla ilgili yeni bir organizasyon şemasına geçiyoruz. Eğitim üzerine birtakım düşüncelerimiz var. Akademi şeklinde uygulayabileceğimiz bir eğitim sistemine geçmeyi düşünüyoruz. Çalışmalara aşamalı olarak başladık. Tahmin ediyorum ki 1 yıl içerisinde bu hedeflerin çoğunu hayata geçirmiş oluruz. Ayrıca önümüzdeki dönemde profesyonel bir çağrı merkezi ile çalışmak istiyoruz. Bunun da görüşmelerine yaklaşık 2 ay içerisinde başlamış olacağız.

GGG

Yukarı