Ana içeriğe atla

S

 

Playpark & Bowlingo 2018 müdürler toplantısı Ankara’da gerçekleşti

26.06.2018 - 16:06

Çeşitli deneyimlerin ve tecrübelerin paylaşıldığı Bowlingo&Playpark Geleneksel Müdürler Toplantısı geçtiğimiz günlerde başkent Ankara’da gerçekleştirildi. Toplantı detaylarını aldığımız Bowlingo Şirket Sahibi M. Fatih Keçebir, “Şubelerimizde işleyiş esnasında karşılaştığımız anlık olayları masaya yatırıyor ve ileride oluşabilecek her türlü duruma karşı hazır şekilde bulunmayı planlıyoruz.” dedi.

Öncelikle şunu sormak istiyorum, pek çok sektörde yapılan ama sizin sektörünüzde alışık olmadığımız ya da duymadığımız bir etkinlik tarzı.  Peki, siz bu konuda ne söylersiniz?
Aslına bakarsanız sektörümüzde çok yaygın olmaması değil de, halihazırda sektörümüzde çok kapsamlı yöneticiler toplantısı yapabilecek zincir mağazalara sahip işletme sayısının çok fazla olmamasından dolayı diyelim. Bununla birlikte sektörümüz hizmet sektörü, eğlence sektörü ve çocuk ile alakalı bir sektör olarak bu tarz toplantılara en fazla ihtiyacı olan sektör diye düşünüyorum.

Genel kapsamı ile nasıl geçti toplantınız? Tüm gün workshoplarınız mı oldu yoksa sadece gezi ve tatil amaçlı bir toplantı mıydı? 
Öncelikle biz geleneksel hale getirdiğimiz bu toplantıları birer toplantıdan ziyade çalıştay olarak isimlendirmeyi daha doğru buluyoruz. Her çalıştayımız kendi işimiz ile ilgili önemli bir konuyu seçiyor ve özellikle o konu üzerine yoğunlaşıyor. Tüm yönetici arkadaşlarımızın da katılımları ve fikirleri ile konu hakkında bir rapor hazırlıyor, bu raporu tüm şubelerimiz ile paylaşıyoruz. 
Ana konu dışında şubelerimizde işleyiş esnasında karşılaştığımız anlık olayları, sorunları ve benzeri tüm durumları masaya yatırıyor ve yönetici arkadaşlarımızın da tecrübeleri ile benzer durumlarda nasıl davrandıkları ve sonuçlarının nasıl olduğu konusunda paylaşımlarda bulunarak, ileride oluşabilecek her türlü duruma en doğru ve hazır şekilde bulunmayı planlıyoruz.
İşimiz hizmet sektörü olduğundan olaylar anlık gelişiyor ve bölgeye göre farklılık gösterebiliyor. Standart içinde bazı kurallar ile her zaman yönetimin en iyi şeklini sergileyemiyorsunuz. Ayrıca ülke genelinde tüm yöneticilerin iletişimde ve diyalogda olmasını sağlayarak hem an itibari gerekli desteği alabilmelerini ve ciddi bir bilgi alışverişi ile sürekli kendilerini güncel tutmalarını sağlıyoruz.
Tabii ki tüm zamanımızı sadece toplantı ile geçirmiyoruz. Bulunduğumuz yerin görülmesi gereken yerlerini geziyor, birlikte eğleniyor, yemekler yiyiyor, sohbetler ediyoruz. İnanın toplantıdan çok daha fazla interaktif katılımlar ve ikili görüşmeler yapma şansınız oluyor.

Sanıyorum bu üçüncü toplantınız yani çalıştayınız. Toplantı yerlerini nasıl belirliyorsunuz, belli bir kriteriniz var mı,  her toplantı farklı bir yerde mi olacak?  
Evet, özellikle bunu planlıyoruz. Öncelikli kriterimiz, mutlaka bir şubemizin olduğu şehri seçiyoruz. İlk toplantımızı şirketimizin merkezinin İstanbul’da olması sebebi ile ve pek çok yöneticimizden gelen talep üzerine İstanbul’da yaptık. 2. toplantımızı biraz daha farklı olması açısından yurt dışı seçtik ve yine bir şubemizin olduğu Kıbrıs’ta yaptık. Bu seneki toplantımızı da başkentimizde yapmayı istedik. İnşallah seneye yine bir şubemizin olduğu, belki Hatay ‘da belki Ağrı’da belki de Kosova’da yaparız. Bu konuda alternatifimiz çok onlarca seçeneğimiz var.

 

rt

n

Yukarı