Ana içeriğe atla

22

FUNEXAGON İLE BAMBAŞKA BİR OYUN DENEYİMİ

12.03.2020 - 15:15

Hem yatırımcıya hem de çocuklara bambaşka bir oyun alanı ve deneyimi sunduklarını ifade eden Funexagon Oyun Teknolojileri Satış Müdürü Samet Pak, oyun alanlarının tematik ve modüller yapıya sahip olduğundan bahsetti.Hem yatırımcıya hem de çocuklara bambaşka bir oyun alanı ve deneyimi sunduklarını ifade eden Funexagon Oyun Teknolojileri Satış Müdürü Samet Pak, oyun alanlarının tematik ve modüller yapıya sahip olduğundan bahsetti.

Çocuk gelişiminde önemli roller üstlenen oyun alanlarının doğru planlanması ve tasarımı önem arz ediyor. Siz oyun alanlarınızın planlamasını yaparken tasarım konusunda nelere dikkat ediyorsunuz?

Öncelikle Funexagon markasının vizyonu, ailelerimizin bize emanet ettiği çocuklarımıza güvenilir, eğlenceli bir oyun alanı yanı sıra fiziksel, duygusal ve en önemlisi sosyal zeka gelişimine katkı sağlayacağı oyun alanları tasarlamaktır. Funexagon oyun alanlarında çocuklarımızın sadece oyun oynayarak eğlenmelerini değil sosyal paylaşım, etkileşim yönleri, karar verme, motor ve mantık becerilerinin gelişimine katkı sağlayacak oyun alanları planlıyor ve tasarlıyoruz.

Ebeveynlerin ve çocukların bir oyun alanından beklentisi ne oluyor? Oyun alanlarınızı talebe göre şekillendiriyor musunuz?

Çocuklarımızın tabii ki her defasında farklı deneyimler yaşayarak eğlenmelerinin yanı sıra  ebeveynler bizlerden eğlenceden önce güvenlik bekliyor. Biz de oyun alanlarımızı tasarlarken, Avrupa’da geçerli olan EN-1176 güvenlik standartlarını baz alarak sadece çocuklarımızın değil ebeveynlerimizin de taleplerini böylelikle karşılıyor oluyoruz.

Oyun alanlarında güvenlik ve hijyen bakımından nasıl önlemler alıyorsunuz?

Bahsettiğim gibi ürünlerimiz üzerindeki kaplamalarından oyun parkurlarına, iç tasarımından tüm modüllerine dek EN-1176 güvenlik standartlarını baz alarak tasarım ve üretim yapmaktayız.

Oyuncakların kalitesi ve ergonomik olması tasarımda ne kadar önemli?

Öncelikle yatırımcılarımıza ve çocuklarımıza uzun vadede istenilen kaliteyi aynı standartta sunmak ve çocuklarımızın konforlarını en üst seviyede tutmak en önce gelen hususlardan biridir. Bu konuda ki tasarımlarımızda size verebileceğim en spesifik örnek, Funexagon olarak oyun alanlarımızda iskeletlere giydirilen vinil dediğimiz kumaşları diğer markalarda olduğu gibi kelepçelerle değil fermuar ve cırt cırtlarla kaplamaktayız. Bunun yatırımcıya ve çocuklarımıza sağladığı en büyük fayda, öncelikle oyun alanlarındaki çocukların kelepçelere ters bir temasla zarar görmelerini ve kaplamalardaki boğum, sıkışık vb. sonrasında da yıpranma ile beraber oluşan kötü görüntüyü engelliyor olması ve aksine güvenilir ve estetik bir görüntü sağlıyor olmasıdır.

Tasarım yönünden sizi diğer oyun alanlarından ayıran özellikler neler?

Öncelikle Funexagon oyun alanları klasik ve alışılagelmiş diğer soft play oyun alanlarının yanı sıra, tasarımları bize ait olan Fungalow ve Hexabit modülleri ile tasarlanmaktadır. Bu da hem yatırımcıya hem de çocuklarımıza bambaşka bir oyun alanı ve deneyimi sunmaktadır. Ayrıca tasarım olarak Funexagon’u diğer markalardan ayıran en önemli özellik tematik ve modüler yapıya sahip olmasıdır buda aslında satın alınılan bir Funexagon oyun alanının kendi içinde değiştirilebilir bir yapıya sahip olmasından dolayı farklı oyun alanlarına dönüşmesine imkan vererek yatırımcıya bir değil birden fazla oyun alanı satın alma seçeneği ve çocuklarımıza her defasında yeni oyun alanları sunma imkanı sağlamaktadır.


 

 

ff

Yukarı