Ana içeriğe atla

S

 

EĞLENCE SEKTÖRÜ TÜRKİYE’DE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

17.09.2019 - 18:17

DÜNYADA OLDUĞU GİBİ TÜRKİYE’DE DE EĞLENCE SEKTÖRÜNÜN BÜYÜMEYE DEVAM ETTİĞİNİ BELİRTEN OZZYY EĞLENCE DÜNYASI GENEL KOORDİNATÖRÜ OĞUZHAN DAL, “TÜRKİYE PAZARI EĞLENCE SEKTÖRÜNDE GENİŞ BİR PAYA SAHİP VE BU YÖNÜYLE YATIRIMA ÇOK MÜSAİT.” DİYOR.

Eğlence sektörünün Türkiye’deki yeri ve büyümesi hakkında değerlendirme yapar mısınız?
Dünyada eğlence sektörü büyürken bu büyüme Türkiye’de de devam ediyor. Yaşamın olduğu her alanda oteller, parklar, AVM’ler gibi eğlence yatırımlarını görmekteyiz. Bizim ülkemizde yabancı yatırımcılarla beraber yerli yatırımcıların da sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Turizm alanında yapılan eğlence yatırımları turizmi daha verimli hale getiriyor. Özellikle turizm sektörü ile eğlencenin birleşmesi tercihleri dikkat çekici ve cazip hale getiriyor.

Türkiye pazarı eğlence sektöründe yatırıma uygun mu? 
Türkiye pazarı eğlence sektöründe geniş bir paya sahip ve bu yönüyle yatırıma çok müsait. Ayrıca Türkiye konumu bakımından birçok yabancı firmanın da ilgisine neden olmaktadır. İstanbul’daki en büyük tematik akvaryum ziyaretçilerin ilgisini çekmekte ayrıca su altı dünyasında zevkli bir yolculuğa sürüklemektedir. 
Türkiye'de eğlence ve etkinlik denildiğinde akla tema parklar gelmektedir. Ziyaretçiler eğlenceyi özgürce yaşamak istiyorlar. 

Sektörün yol haritasını nasıl görüyorsunuz?
Eğlence sektörünün yol haritasının daha farklı alanlarda da boy göster göstereceğini düşünüyorum. Sosyal ağlar ve akıllı telefonlar sayesinde eğlence sektörünün popülerliği artıyor. Sanayi medeniyetinin, kalabalık metropolleri, beton yığınlarının arasında sıkışan ve stres altına giren insan, boşluk duygusuyla bunalmaktadır. Bizim sektörümüz bir nebze de olsa insanlara yaşamın keyfini almasını sağlamaktadır.  Bu nedenle sektör gün geçtikçe büyümesini sürdürecektir diye düşünüyorum. 

GGG

Yukarı