Ana içeriğe atla

S

 

BELİRLE TEMANI, ÇEK FOTOĞRAFINI, PAYLAŞ ANINI

09.03.2020 - 10:45

Fotoğraf kabinleri aracılığıyla öncelikli hedeflerinin, fotoğrafın eğlenceli dünyası ile keyifli bir etkileşim yaşatmak olduğunu belirten Social Booth Turkey Kurucusu Yavuz Güven, eğlenceli kabinlerini daha fazla ziyaretçi ile buluşturacaklarını söyledi.

Social Booth Turkey hakkında kısaca bilgi alabilir miyiz?  Nasıl bir eğlence kabini?
Social Booth Turkey içine girdiğiniz andan itibaren yaratıcılığınızla harmanlanarak sizi sınırsız bir eğlenceye davet eden, her yaştan insanın rahatlıkla kullanabileceği ve çekildiğiniz fotoğrafı anında baskı şeklinde alabilmenizin yanında sosyal ağlarda da paylaşabildiğiniz, yerli üretim sosyal-eğlenceli bir etkileşim kabinidir. 
Ürün özelliklerinden bahseder misiniz? 
“Belirle Temanı, Çek Fotoğrafını, Paylaş Anını” sloganıyla kabinimize davet ettiğimiz misafirlerimiz fotoğraf kabinimizde yer alan birçok farklı kategoride, farklı yaş ve beklentiye uygun olarak belirlenmiş arka plan temalarından birini seçtikten sonra 4 farklı poz vererek fotoğrafını çekiyor ve istediği fotoğraf filtresini seçerek saniyeler içerisinde baskısını alabiliyor. Ayrıca dilerse fotoğrafını kare kod uygulaması ya da mail yoluyla dijital olarak da alabildiği gibi, sosyal ağlarda paylaşım seçeneği ile bu eşsiz pozları paylaşarak eğlencesine başkalarını da ortak edebiliyor.
 

UNUTULMAZ BİR DENEYİM
Hangi sektör ve alanlarla iş birliğiniz oluyor? 
Ürünümüz aracılığıyla öncelikli hedefimiz misafirlerimizi fotoğrafın eğlenceli dünyası ile buluşturarak keyifli bir etkileşim yaşatmak. Bu sebeple eğlence sektörü başta olmak üzere birçok farklı sektör ve alanda iş birliği gerçekleştiriyoruz. AVM’ler, sinema fuaye alanları, çocuk eğlence alanları, havalimanları, deniz ve kara yolcu taşımacılığında yer alan istasyon, iskele vb. gibi yoğun insan popülasyonunun olduğu alanlar. Aslında insan yoğunluğunun bulunduğu her mecra bizim için iş birliği yapmaya uygun. Aynı zamanda bu alanlarda insanların bekleme zamanını eğlenceli hale getirerek unutulmaz bir deneyim yaşamalarını hedefliyoruz.
Şu an kaç lokasyonda kabinleriniz bulunuyor?
İstanbul, İzmir, Ankara’da yoğun olmakla beraber Türkiye’nin farklı bölgelerinde toplam 73 lokasyonda misafirlerimize bu hizmeti vererek, eğlencelerine ev sahipliği yapıyoruz. 
 

AVM’LERDEN YOĞUN BİR TALEP VAR
AVM tarafında kabinlerinize nasıl bir talep var?
  
Gün geçtikçe AVM’lerden artan bir talep alıyoruz. Bu talebi oluşturan temel etken fotoğraf kabinlerimizin keyifli bir etkileşim noktası olması ve dolayısıyla AVM’ye sağladığı katma değer. Zaten 2020 yılında firma olarak öncelikli hedefimiz, bu eğlenceli kabinleri daha fazla AVM’de ziyaretçileri ile buluşturmak. 
Özel günlerde AVM’lerde kullanılan kabinlerinizin ziyaretçi çekimine etkisi olduğunu düşünüyor musunuz?
Kesinlikle etkisi olduğunu düşünüyor ve gözlemliyoruz. Yaklaşık 6 yıllık süreçte, sadece fotoğraf kabinini kullanmak için işletmeye gelenlerin olduğu yönünde geri bildirimler alıyoruz.Ayrıca hepimizin bildiği gibi aynı bölgede aynı insanlara hitap eden AVM sayısı gün geçtikçe artıyor ve bu sebeple AVM’ler farklı etkinlik ve organizasyonlarla ziyaretçi çekimini artırmak istiyorlar. Bilhassa özel günlerde bu etkinlikler artık olmazsa olmaz hale geldi diyebiliriz. Fotoğraf kabini kiralamak bu özel günler için birçok AVM’nin ilk tercihi haline geldi. Tam da bu noktada katkı sağlamak amacıyla iş birliği gerçekleştirdiğimiz AVM’lere bazı ayrıcalıklar sunabiliyoruz. Bu özel günler için özel arka plan temaları tasarlıyoruz. AVM’ler ziyaretçilerine, yürüttükleri kampanya dahilinde fotoğraf kabinini bedelsiz kullandırabiliyor. Ayrıca çekilen fotoğraflar, belirlenen bir hashtag ya da sayfa üzerinden paylaşılabiliyor. Bununla beraber talebe göre fotoğraf çerçevesine AVM/marka logosunu koyabiliyoruz. Bu etkileşim sayesinde, AVM için de ziyaretçileri için de bu günler, çok daha özel hale geliyor.

TEMALAR TALEBE GÖRE DEĞİŞEBİLİYOR
İsteğe göre kabinlerin temasında değişiklik yapabiliyor musunuz?

Kabinlerimizde yer alan arka plan temalarını belli aralıklarla güncelleyerek değiştirdiğimiz gibi işletmelerden gelen istek ve talebe göre de değişiklikler yapabiliyoruz. Zaten ürünümüzü bu kadar etkin hale getiren temel faktör sürekli yenilemeye geliştirmeye devam ettiğimiz yazılımımız.
ETKİNLİĞE ÖZEL KİRALAMA HİZMETİ…
Social Booth kiralaması nasıl yapılıyor? Daha çok kimler, ne için tercih ediyor? 

Kiralama, etkinliğe özel, daha çok 1-3 gün gibi kısa süreler için gerçekleştirdiğimiz bir model. Doğum günü, düğün, nişan, bekarlığa veda, özel günler, kurumsal organizasyon, ürün-marka lansmanı, fuar, konsept partiler, konserler… Kısaca Social Booth Turkey olarak birçok etkinlikte yer alarak o etkinliği çok daha eğlenceli ve unutulmaz kılıyoruz.
Kabinlerinizde teknolojik anlamda yenilikler yapmayı düşünüyor musunuz?  
Alanlarında uzman harika bir ekiple, tabii ki kullanıcılarımızdan gelen önerileri de dikkate alarak ürünümüzü sürekli geliştiriyor ve yeniliyoruz. Hatta çok yakında kabinlerimizde ziyaretçilerimizin çok hoşuna gideceğine inandığımız bazı farklı özellik ve sürprizlerimiz olacak. 
 

HEDEF KABİN SAYISINI 2 KATINA ÇIKARMAK
Yakın ve gelecek dönem hedeflerinizden bahseder misiniz?

Yaklaşık 6 yıl önce insanları fotoğrafın eğlenceli dünyası ile buluşturmak düşüncesiyle çıktığımız bu yolda ilk günkü heyecan ve istekle misafirlerimize bu deneyimi yaşatmaya devam edeceğiz.2020 yılında öncelikli hedefimiz daha çok AVM ile iş birliği yaparak mevcut kabin sayımızı 2 katına çıkarmak. Bununla beraber bu yıl başlayacağımız yurt dışı kabin satışlarımız ile dünyanın birçok bölgesinde Social Booth Turkey markası ve deneyimi ile ziyaretçilere bu eğlenceli hizmeti sunmak istiyoruz.

SOCİAL


 

GGG

Yukarı