Ana içeriğe atla

 

AVM

MALLREPORT

FUNTASTIC AQUARIUM İZMİR AÇILDI

11.04.2019 - 17:36

TANKAR GAYRİMENKUL TARAFINDAN HAYATA GEÇİRİLEN, YÖNETİM VE KİRALAMASINI JLL TÜRKİYE’NİN ÜSTLENDİĞİ EGE’NİN EN BÜYÜK OUTLET’İ WESTPARK’TA YÜZLERCE SU ALTI CANLISI, TEMATİK BÖLÜMLERİ VE YERDEN BAŞLAYAN ÖZEL AKVARYUM TÜNELİ İLE EGE’NİN İLK VE TEK AKVARYUMU, “FUNTASTIC AQUARIUM İZMİR” AÇILDI.

İzmirlilerin yoğun ilgi gösterdiği ve hafta sonları giriş kapısında kuyruklar oluşan akvaryum, İzmir ve Ege’nin ilk ve tek akvaryumu olma özelliğini taşıyor.
Yaklaşık 2 bin 500 metrekare kapalı alan içerisinde, toplam 2 milyon litreden fazla su kapasitesi ve 230 metrelik yürüyüş yolu bulunan bu özel proje sayesinde, su altının sihirli dünyasına açılan kapılar haftanın 7 günü 10.00-22.00 saatleri arasında açık.

Köpek balıkları, vatozlar, tropik su altı canlıları, soğuk denizlere özgü türler, Ege ve Akdeniz canlıları ile su altı dünyasının hayranlık uyandıran pek çok özel canlısı, hepsi bir arada Funtastic Aquarium İzmir’de su altı meraklılarını bekliyor.

DÜNYANIN EN ÇEVRECİ AKVARYUMU
70’ten fazla tematik akvaryum ve teraryum içerisinde yüzlerce canlının sergilendiği bu özel akvaryumun en önemli özelliği; dünyanın en çevreci akvaryumu olması. Uzun araştırma ve geliştirme süreçleri sonucunda; güneş enerjisi ve kapalı devre ekosistemlerle zenginleştirilen proje, ziyaret edenleri kendine hayran bırakıyor. Aquaponic sistemler ile suda tarım yapılarak, hem su biyolojik olarak filtreleniyor hem de vejetaryen canlıların yemleri akvaryumlarda yetiştiriliyor.

Gezi yolu üzerinde ve akvaryum içerisinde bulunan, konsepte göre tasarlanmış özel dekorlar ve aydınlatmaların yanı sıra bilgi ekranları ve etkileşimli uygulamalarla su altını keşfetmek hem çok eğlenceli hem de ilham verici.

Tematik bölümlerden oluşan Funtastic Aqurium İzmir’de, macera, Siren Kayalıkları’nda başlıyor. Tropik denizlerin ardından Köpek Balığı Laboratuvarı, Korsan Gemi Batığı, Koi Efsanesi gibi özel temaları Soğuk Kuşak gibi sıra dışı konseptler takip ediyor. Yaklaşık 1,5 milyon litre su kapasiteli ana tank içerisinde Türkiye’nin ilk ve tek yerden başlayan tünel akvaryumu yer alıyor. 

Bu benzersiz deneyimin ardından tropik dünyanın en zehirli ve en ilginç canlıları da teraryumlarda meraklıları ile bir araya geliyor. 

Teraryumların ardında, zararsız su canlılarına dokunarak keşfedebileceğiniz özel bir bölüm olan “Dokun & Keşfet” yer alıyor. Bu bölümde; öğrenci gruplarına özel bir alan ile akvaryumların arka planındaki etkileyici teknolojilerin görülebileceği farklı bir bölüm de yer alıyor.
Girişte, yeşil ekran önünde çektireceğiniz pozlarınızı, gezinin sonunda beğeneceğiniz özel arka planlarda, zevkinize göre tercih ederek alabiliyorsunuz. Bu özel deneyimi unutulmaz anılara dönüştürmek için özel olarak hazırlanan hediyelik eşya koleksiyonlarının olduğu bölümde de, her zevke uygun seçenekler sizleri bekliyor.

PLANLI ETKİNLİKLER
Köpek balığı besleme Salı, Perşembe, Cumartesi Saat: 16:00
Vatoz besleme Pazartesi, Çarşamba, Cuma, Pazar Saat: 16:00
Genel canlı besleme Pazartesi hariç her gün saat: 14.00

ASDAS

Yukarı