Ana içeriğe atla

22

“Farkındalık yaratılarak birlik olunmalı”

10.03.2017 - 15:51

“Kaybedilen güvenin geri kazanılması için farkındalık yaratılmalı ve birlik olunmalı. AVM gibi kompleks yapıların güvenli olduğunu gösterebilmeliyiz” açıklamasında bulunan Park 328 AVM Genel Müdürü Mustafa Yalçın, “Markaların ve derneklerin ise bu konuda hassasiyet yaratacak kampanyalara imza atması gerekiyor” dedi. 

Türk halkının yaşam standartlarını, değerlerini, kültürünü ve alışkanlıklarını hedef alan elim olaylara karşı geçtiğimiz günlerde bir sivil toplum hareketi olan “Hayatına Sahip Çık” projesi başlatıldı. Sizin bu projeye yönelik bakış açısınız nedir? 
Yaşadığımız üzücü olaylar neticesinde bir yandan kayıplarımız için yas tutarken bir yandan bu güzel ülkemizin geleceği için hayata daha sıkı sarılmamız gerekiyor. Türk milleti olarak bu güce ve birlik beraberliğe sahibiz, üzerimize oynanan bu oyunların huzurumuzu kaçırmasına ve bizleri eve hapsetmesine izin vermemeliyiz. Bu anlamda oluşturulan “Hayatına Sahip Çık” projesi ile ülkemize, ekonomimize, geleceğimize sahip çıkma ve birlik olma çağrısı yapılıyor. Birey olarak bizler de alışverişlerimizi yapmaya, sinemaya gitmeye ve yaşamımıza devam etmeli hayatımıza sonuna kadar sahip çıkmalıyız.

Projeyi gerçek anlamda hayata geçirmek adına AVM’lerin, markaların ve derneklerin üzerlerine düşen görevler sizce neler olabilir? 
Bütün kurum ve derneklerin ortak bir amaç belirlemesi ve bu amaca ulaşmak için doğru stratejiler ile doğru adımların atılması gerektiğine inanıyorum. Kaybedilen güvenin geri kazanılması için farkındalık yaratılarak, birlik olunmalı. AVM gibi kompleks yapıların güvenli olduğunu gösterebilmeliyiz. Markaların ve derneklerin ise bu konuda hassasiyet yaratacak kampanyalara imza atması gerekiyor.

Sizin bu olaylara yönelik kendi içinizde almış olduğunuz önlemler var mı? Bu gibi kriz dönemlerinde neler yapıyorsunuz?
Alışveriş merkezleri, eğlence mekanları, restoranlar gibi yoğun kalabalığın olduğu alanlarda insanların korkusuzca vakit geçirebilmeleri için bizlerde üzerimize düşenleri yapmaya hazırız. Bu noktada uzman kişilerden destek alarak emniyet güçleri ile her zaman koordineli bir şekilde çalışıyoruz. Lokasyon olarak İl Emniyet Müdürlüğü ile karşı karşıya olmamız nedeniyle bu konuda oldukça avantaja sahibiz. Oluşan güven kaybı ve endişeyi yok etmek için birbirinden güzel etkinlikler ve organizasyonlar planlayarak ziyaretçilerimizin morallerini yüksek tutmaya ve onları evlerinden dışarı çıkarmaya çalışıyoruz. İnsanların kendini rahat ve güvende hissettiği bir ortam yaratmaya çalışıyoruz.

ff

Yukarı