Ana içeriğe atla

 

AVM

“Birinci seçilmek gurur verici...”

15.06.2017 - 16:19

Yapılan birçok başarılı proje arasından birinci seçilmenin zor olduğunu ve bu durumun farkında olduklarını dile getiren Maltepe Park Kıdemli AVM Müdürü M. Ozan Canbolat, tüm başarılı finalistler arasından birinci seçilmenin gurur verici olduğundan bahsetti. 

AVM’ler için bir ödül platformu serüveni daha başladı. Bu süreçleri nasıl değerlendiriyorsunuz? Bu tür platformların sektöre katkıları sizce nelerdir?
Ödül sisteminin temel noktası zaten iyi olanın altının kalın ve kırmızı bir çizgi ile çizilmesidir. Her ödül olmasa da; ciddiyetini koruyan kurumlar tarafından ödüle layık görülmek, sonuç olarak standardınızı hem korumanızı hem de yükseltmek için daha fazla çalışmanızı getirir. Sektör böylelikle canlı ve dinamik kalır, süreç her zaman iyiye doğru ivmelenir.

Başvuru sürecinden başlayarak yaşanılan süreci bizlere kısaca anlatır mısınız?
Maltepe Park AVM olarak markamız ile uyumlu, markamızın vizyonu ile örtüşen ve geniş kitleleri hedefleyerek ses getiren projelere imza atıyoruz. Eğer imza attığımız bu projelerden ödüle layık olduklarını düşündüğümüz etkinlikler var ise içlerinden seçerek yarışmaya başvuruyoruz. Sonrasında da finalden ödül alma sürecine kadar heyecanlı bir bekleyiş bizleri bekliyor. Sonuçta, yapılan birçok güzel proje arasından herkesin birinci olmasının mümkün olmadığının farkındayız. Tüm başarılı finalistler arasından birinci seçilmek ise gerçekten gurur verici bir duygu.

Sizce AVM’ler ödül kazanabilmek için nasıl projelere imza atmalı? Ödüle giden süreçte en önemli kriter nedir? Nelere dikkat edilmelidir?
Maltepe Park Alışveriş Merkezi olarak hedefimize sadece ödül almayı koyarak yola çıkmamaktayız. Ödül bizim için sadece bir sonuç olabilir. Etkinliklerimizin tümünde ziyaretçilerimizin ihtiyaç ve taleplerini göz önünde bulundurarak planlamalarımızı yapıyoruz. Ziyaretçilerimizin erişmek, görmek, deneyimlemek istediklerini analiz edip, onlara bir alışveriş ortamından daha fazlasını; duygusal bağ geliştirme hedefiyle, aidiyet duygusunu hissederek kapımızdan içeri girmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Tabii etkinliklerimizde önem verdiğimiz bir diğer konu da; yaptığımız işin bir amaca hizmet edip, fayda sağlıyor olması. Tam da bu noktada sosyal sorumluluk projeleri bizim için çok büyük önem taşıyor.

Alınan ödül ya da ödüllerin AVM’ye nasıl katkı sağladığını düşünüyorsunuz?
Ödüller tabii olarak, bir kurumun prestijini artırır ve motivasyonunu yükseltir. Markamızın bilinirliği, farkındalığının yüksek olması ve yaptığımız işin kalitesinin onayı olması açısından ödüller bizim için önem arz ediyor.

Peki, siz bugüne kadar kaç tane ödül aldınız? 
Maltepe Park Alışveriş Merkezi olarak farklı dallarda almış olduğumuz ödüllerimiz var. 13 Şubat 2014 tarihinde Varşova’da gerçekleştirilen “CEE Perakende Gayrimenkul Ödülleri 2013” töreninde Maltepe Park, “Yılın Türk Alışveriş Merkezi” seçildi. Yine gerçekleştirdiğimiz “Bir Tablo Bin Fırça” projemiz uluslararası 4 ödül ile taçlandırıldı. 31 Ekim-10 Kasım tarihleri arasında “Atatürk'e verdiğiniz değeri göstermek için bir fırça darbesi de sizin olsun” sloganı ile gerçekleştirdiğimiz “Bir Tablo Bin Fırça” projesi, Hermes Creative Awards yarışmasından 1 Gold ödül ile onurlandırılmış olup, aynı proje Stevie International Business Awards yarışmasında, 3 Bronz ve 1 Gümüş ödüle layık görüldü.

Projeler platformlardaki kriterlere bağlı kalınarak ödül almak için mi hazırlanıyor, yoksa çok beğenilen ve tutulan bir proje mi ödül platformlarına taşınıyor?
Ödül bizim için sadece bir sonuçtur. Hedefimiz, ziyaretçilerimizin kapımızdan mutlu girip, tekrar buraya gelmek üzere daha mutlu olarak ayrılmalarıdır. Alışveriş merkezimizde geçirdikleri süre boyunca ziyaretçilerimizin hayatlarına pozitif anlamda dokunabiliyorsak ne mutlu bize... 

ASDAS

Yukarı