Ana içeriğe atla

dd

PIRLANTADA DENEYİM VE USTALIĞIMIZI YENİLİKÇİ ÇİZGİMİZLE BULUŞTURUYORUZ

10.03.2021 - 14:57

Pırlanta denince ilk akla gelen markalardan Ariş Pırlanta, bir asrı aşkın süredir mücevhere şekil veriyor. Ariş’in bu başarısını konuştuğumuz Ariş Pırlanta Satış ve Pazarlama Direktörü Eda Güzeliş, “Deneyim, ustalık ve yenilikçi çizgimiz, tasarımlarımızın ortaya çıkışına katkı sağlamaktadır. Koleksiyonlarımızı hazırlarken hem trendleri dikkate alıyor hem kültürel mirasımızdan faydalanıyor hem modern çizgiler katıyoruz.” diyor.

PERAKENDECİDEN YASA TEKLİFİNE ‘HAKSIZ REKABET’ İTİRAZI

10.03.2021 - 13:43

Perakende ticareti yasa teklifi sektör temsilcilerinin tepkisine yol açtı. GPD Başkanı Galip Aykaç, yasanın kayıt dışını ve enflasyonu artırma gibi olumsuz sonuçlar doğuracağını belirtirken, TPF Başkanı Ömer Düzgün ise haksız rekabete neden olacağını savundu. AYD Başkanı Altaş da AVM marketlerinin muaf tutulmasını istedi.

ALIŞVERİŞİN KURALLARI DEĞİŞİYOR

10.03.2021 - 13:41

Ticaret Bakanlığı'nın zincir marketlere yönelik hazırladığı taslak metinde dikkat çeken düzenlemeler yer alıyor. Taslak metinde, halihazırda yürürlükte olan Perakende Kanununda, zincir gıda marketlerinin, pazar günleri saat 11:00’den önce açılamayacağından ödeme sürelerine kadar birçok değişiklik öngörülüyor.

AVM’LER İÇİN İNGİLİZ MODELİ GÜNDEMDE

10.03.2021 - 13:40

AVM ve zincir marketlerle ilgili yasaya yönelik çalışmalar devam ediyor. Yasanın bir an önce çıkmasını isteyen TESK, AVM’lerin pazar günü kapalı olmasını istiyor. Bu talep, TESK Başkanı Palandöken ile Hazine Bakanı Elvan arasındaki görüşmede gündeme geldi. Elvan’ın, AVM’lerin cumartesi saat 13.00’te kapanıp pazar da kapalı geçirdiği İngiltere’deki modelin Türkiye’de uygulanabileceğini belirttiği öğrenildi

ONLİNE KANALA ODANLANAN ZEN PIRLANTA PANDEMİDE BÜYÜDÜ

10.03.2021 - 12:21

‘Türkiye'nin 1 Numaralı Markaları’ araştırmasında ‘Aksesuar’ kategorisinde birinci seçilen Zen Pırlanta, sektörde en çok tercih edilen marka konumunda. Pandemi sürecinde online kanala odaklanan Zen Pırlanta, bu kararla birlikte 2020’yi büyümeyle kapattı. “Online satışlarımız oldukça güçlü” diyen Zen Pırlanta Yönetim Kurulu Başkanı Emil Güzeliş ile yakaladıkları başarıyı konuştuk.

FAYDA YARATAN TEKNOLOJİLER ÜRETİYORUZ

10.03.2021 - 12:18

Tüketiciler tarafından en beğenilen teknoloji üreticisi seçilen Vestel’in başarısını şirketin Genel Müdürü Ergün Güler ile konuştuk. Çıkış noktalarının her zaman tüketici istekleri ve beklentileri olduğunu belirten Güler, “Vestel, insanı iyi dinleyen ve anlayan bir marka. Onlara daha konforlu, daha sağlıklı ve daha iyi bir hayat sunmaya odaklanıyor, bu amacımız doğrultusunda fayda yaratan teknolojileri üretiyoruz.” dedi.

AVM’LERDE EN ÇOK TERCİH EDİLEN '1 NUMARALI MARKALAR' AÇIKLANDI

10.03.2021 - 12:15

Perakende sektörünü kapsayan “AVM’lerde En Beğenilen ve Tercih Edilen Markalar” Araştırması’nın 2019-2020 yılı sonuçları açıklandı. AYD ve Akademetre tarafından 12’ncisi gerçekleştirilen araştırmada 25 ilde 2 bin 400 kişiye alışveriş merkezlerindeki en beğenilen ve en çok tercih edilen markalar soruldu. Tüketicilerin tercihleri doğrultusunda 15 farklı kategoride en beğenilen markalara ödülleri teslim edildi.

LOGO’NUN UÇTAN UCA PERAKENDE ÇÖZÜMLERİYLE VERİMLİLİĞİ ARTIRIN

10.03.2021 - 12:14

Türkiye’nin en büyük yerli iş yazılımı şirketi Logo Yazılım, perakende sektörüne sunduğu çözümlerler de markaların verimliğini artırıyor. “Perakende sektörü için özel olarak tasarladığımız çözümler, uçtan uca tüm süreçleri kapsarken, müşteri memnuniyetini ve kârlılığı da artırıyor.” diyen Logo Perakende Çözümleri Genel Müdürü Arslan Arslan ile perakende çözümlerini konuştuk.

KOTON, ONLİNE GLOBAL MARKA OLMA YOLUNDA HIZLA BÜYÜYOR

10.03.2021 - 12:09

En beğenilen ‘Kadın Giyim’ markası seçilen Koton’un CEO’su Bülent Sabuncu’dan başarıları hakkında bilgi aldık. Müşterilerinin beklentilerine en iyi şekilde cevap verdiklerini belirten Sabuncu, bu dönemde online kanala odaklandıklarını da ifade etti. Sabuncu, “Online ticaret kanalımız global olarak büyüyor. 2021 sonunda 39 ülkeye online platformlarda ürün satışı yapıyor olacağız.” dedi.

MAĞAZALARIMIZDA GÖRÜNTÜLÜ ALIŞVERİŞ DENEYİMİNİ BAŞLATTIK

10.03.2021 - 12:08

Türkiye’nin önde gelen erkek giyim markalarından Kiğılı, 'AVM'lerde En Beğenilen ve Tercih Edilen Markalar' araştırmasında 'Erkek giyim' kategorisinde 9'uncu kez birinci oldu. Bu başarı hakkında konuştuğumuz Kiğılı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı, en iyi müşteri deneyimini yaşatmak için hem online hem de offline kanallarda yatırıma devam ettiklerini söyledi.

Subscribe to Gündem

ff

Yukarı