Ana içeriğe atla

S

 

YENİ FRANCHISE SİSTEMİYLE RESTORAN SAYILARI ARTACAK

09.03.2020 - 17:32

HD Holding Franchising Müdürü Erol Işık: “Önümüzdeki dönemde, yeni franchise sistemimizle beraber HD ailesine katılacak yeni yatırımcılarımızın da desteğiyle restoran sayımızı artırmayı hedefliyoruz.”

Türkiye’nin en büyük yerli restoran zinciri HD Holding olarak büyüme stratejilerinizden bahseder misiniz?  
25 yılı aşkın bir süredir sektörde olmamız ve sektörün öncü markalarını yaratabiliyor olmamızı düzenli çalışmalarımıza ve yaptığımız yatırımlara borçluyuz. Büyümenin sadece restoran sayısı artışı demek olmadığına, her noktada aynı ürün kalitesini, hizmet standardını ve aynı lezzeti sunabiliyor olmanın önemli olduğuna inanıyoruz. Tüm restoranlarımızda aynı ürün ve hizmet standardını sağlamayı misafir memnuniyetine giden yolda en önemli unsurlarından biri olarak kabul ediyoruz, böyle olunca da işe destek ekipten başlamak gerekiyor. Bizler de öncelikle destek ofis kadromuzu oluşturduk. Yeni lokasyonların bulunması ve değerlendirmesinde özel bir ekibimiz görev alıyor. Her restoranımızdan sorumlu; restoran müdürümüz, grup ve operasyon müdürlerimizden oluşan büyük bir ekip bulunuyor. Et tedariğinde sektörün en büyük firmalarıyla çalışıyor, dönerimizi kendimize ait et işleme tesislerinde, kendi ustalarımızla işliyoruz. Ürünlerimizde de asla katkı maddesi kullanmıyoruz. Tüm bunların sağlıklı bir büyüme için gerekli altyapılar olduğuna inanıyoruz.  
HD Holding bünyesinde 4 marka bulunuyor. Bunları neden ayrı ayrı konumlandırdınız?  
Tüm markalarımız için uygun fiyatlı ve ulaşılabilir olmayı önceliklendiriyoruz. Dışarıda kaliteli yemek yemenin bir lüks değil, herkesin hakkı olduğunu düşünüyoruz. Türkiye merkezli restoranlar zinciri olarak, tüm dünyayı kaliteli Türk yemekleriyle tanıştırmayı hedefliyor, bulunduğumuz her pazarda Türk mutfağının lider temsilcisi olmayı arzu ediyoruz. Markalarımızı kategorisel farklılıklar ve konsept farklılıkları sebebiyle ayrı ayrı konumlandırıyoruz. Sunduğumuz her ürün ve hizmetin kendi uzmanlığı olduğunu düşünüyoruz. Bu sebeple örneğin HD İskender restoranlarımız da sadece İskender, Pidem restoranlarında sadece pide satıyoruz. 
HD Holding franchise sistemi nasıl çalışıyor? 
Son dönemde hem tüketicilerin hem de yatırımcıların iskender, döner, pide gibi Türk lezzetlerine olan ilgisi görülür şekilde artmış durumda. Biz de bu alanda lider olan markalarımızla hızla büyümeye devam ediyoruz. Bizimle birlikte büyüyecek ve kazanacak yol arkadaşlarıyla birlikte büyümek, girişimciler için yeni fırsatlar yaratmak istiyoruz. Yeni yatırımcıların dahil olmasıyla geleneksel Türk mutfağının sektördeki gücünün artacağına ve Türk markalarının kazanacağına inanıyoruz. Tabii ki 25 yıldır sahip olduğumuz ürün ve hizmet kalitemizi devam ettirebilmek için franchise adaylarımızda aradığımız bazı temel özellikler var. Öncelikle alanında lider ve kazançlı markaları temsil etme isteğine sahip olmaları çok önemli. Buna ek olarak HD Holding’in vazgeçilmez prensipleri olan “Ürün kalitesi odaklı”, “Misafir memnuniyeti odaklı” ve “Her zaman uygun fiyat odaklı” olmayı benimsemiş olmak, Türk lezzetlerini, güçlü bir Türk markası ile daha fazla kişiye ulaştırmanın heyecanına sahip olmak, gerekli olan yatırımı karşılayacak finansal kaynaklara sahip olmak ve zamanını restoranına ayırabilecek olmak da bizim için diğer önemli hususlar.Franchise sistemimizde her zaman önceliğimiz olan konu ise “operasyona tam destek”. Franchisee’lerimize olan yaklaşımımız da aynı şekilde devam edecek. Yatırımcılarımıza kendi et işleme tesislerimizde tüm denetimlerden geçerek hazırladığımız ürünlerimizi güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. HD Akademi ile birlikte çalışarak restoranlara eğitimli eleman desteği sağlıyoruz. Bünyemizde büyük bir operasyon ekibimiz var ve sürekli sahadalar. Onlar da restoranlarla birebir ilgileniyorlar. Ayrıca gizli müşteri ve kalite denetimlerimiz de devam ediyor. Yatırımcılarımız 25 yıllık restorancılık tecrübemizin yanı sıra satın alma gücümüzden de faydalanıyorlar. 
Franchise’da önceliği hangi markanıza veriyorsunuz? 
Başarılarla dolu yolculuğumuzda, daha fazla kişiye ulaşılabilmek, Türk mutfağının geleneksel lezzetlerini hakkıyla hazırlayarak misafirlerimizle buluşturmaya devam etmek için, bizimle birlikte büyüyecek ve kazanacak yol arkadaşları arıyoruz. Bu yolda HD İskender ve Pidem markalarımız öncelik verdiğimiz markalar.
Yeni yatırım planlarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?
Gıda sektöründe özellikle geleneksel Türk lezzetlerine ilginin arttığını görüyoruz. Tüketicilerin ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap vermek, kaliteli ve uygun fiyatlı lezzetlerimizi daha fazla kişiye ulaştırabilmek için yatırımlarımıza devam edeceğiz. Önümüzdeki dönemde, yeni franchise sistemimizle beraber HD ailesine katılacak yeni yatırımcılarımızın da desteğiyle restoran sayımızı artırmayı hedefliyoruz. Planlarımız arasında yurt dışı restoran sayımızı artırmak da bulunuyor. Türk mutfağının geleneksel lezzetlerini yurt dışındaki misafirlerimizle paylaşmayı arzu ediyoruz. Yatırım yeri, mekânı gibi konularda araştırmalarımız devam ediyor. 

playpark

Yukarı