Ana içeriğe atla

S

 

TÜRKİYE'DE İLK VE TEK BARDAKTA BULGUR

07.03.2019 - 11:57

BULGURCUM TÜRKİYE’DE İLK VE TEK BARDAKTA BULGUR MARKASI. BARDAKTA BULGURUN YÜZDE 100 DOĞAL VE SAĞLIKLI OLDUĞUNU İFADE EDEN BULGURCUM FİRMA SAHİBİ YILMAZ UZUN, SEKTÖRDE BARDAKTA BULGUR GİBİ SAĞLIKLI, LEZZETLİ VE PRATİK BAŞKA BİR ÜRÜNÜN BULUNMADIĞINI SÖYLÜYOR.

Bulgurcum markasını tanıyabilir miyiz? 
2010 yılında başlayan yolculuğumuz, 2012 yılında "Bulgurcum" adıyla marka tescili işlemlerini tamamlayarak günümüze kadar sağlam ve kararlı adımlarla bulunduğu noktaya geldi. Bulgurcum Türkiye’de ilk ve tek bardakta bulgurdur. Sağlıklı atıştırmalık sloganı ile çıkmış olduğumuz bu yolda yüzde 100 doğal olan, 8 çeşit garnitürden oluşan sağlıklı bir atıştırmalıktır.

Böyle bir marka oluşturma fikri nasıl ortaya çıktı?   
Bilindiği üzere günümüzde organik olmayan ve GDO, MSG, transyağ içerikli birçok yiyecek mevcut. Pratik olması nedeniyle fast food’a olan talep artsa da, fast food’un sağlıksız olması birçok insanı farklı bir arayışa yönlendiriyor. Biz de burdan yola çıkarak böyle bir marka oluşturmak istedik. Yüzde 100 doğal ve sağlıklı olan bardakta bulgur, garnitürleriyle zengin bir yiyecektir. Bardakta bulgura yağ eklenmiyor. GDO'suz, MSG'siz, trans yağ içermeyen bulgur tamamen sağlıklıdır. Bardakta bulgura eklenen çeşniler işlem görmemiş ve doğaldır. Aynı zamanda tokluk hissi vermesi, soğuk, tatlı ve tuzlu olarak tüketilebilmesi ile ideal ara öğündür. Sektörde bardakta bulgur gibi sağlıklı, lezzetli ve pratik başka bir ürün bulunmuyor.  

Müşterilerinize nasıl bir sunum yapıyorsunuz? 
Bulgurcum olarak karton kase içinde küçük ve büyük boy olmak üzere müşterilerimize sunuyoruz.

Stantlarınız nerelerde konumlandırılıyor? 
Doğal, sağlıklı, geleneksel, lezzetli ve pratik bardakta bulgur 7'den 70'e herkese hitap ediyor. Kapalı ve açık tüm alanlarda satış yapabilmeniz için üç farklı stant seçeneği sunuluyor. Lokasyonu yüksek olan AVM ve caddeler ise tercihimizdir.

Franchise şartlarınız hakkında bilgi verebilir misiniz? 
2014 ve 2015 yıllarında AVM görüşmelerimizi tamamlayarak ve birçok stant anlaşması imzalayarak franchising hizmeti de sağlamaya başladık. Bayilik sözleşmesinin imzalanmasının ardından stant satışa hazır bir şekilde kuruluyor ve franchise vereceğimiz kişiye gerekli eğitimler veriliyor. Stant yatırımcıya satışa hazır bir şekilde içinde, ürünleri (buzdolapları, bulgur ve çeşnileri...) ile birlikte teslim ediyor. Üç çeşit standımız bulunuyor. Her birinin franchise bedeli farklı.  Yalnızca franchise bedeli verilerek Bulgurcum bayisi olunabiliyor.
 

n

Yukarı