Ana içeriğe atla

 

AVM

Tüketicinin markaya duyduğu güven çok önemli

15.02.2018 - 11:17

MİSAFİRLERİN ALIŞTIĞI LEZZETLERİ BULMALARINA ÖZEN GÖSTERDİKLERİNDEN BAHSEDEN ÖZSÜT GENEL MÜDÜRÜ GÜÇLÜ ŞENELER, “HEPSİ BİRER KLASİK HALİNE GELEN ÜRÜNLERİMİZİN YANINA, HER MENÜMÜZLE BİRLİKTE YENİ TATLAR EKLEYEREK MEMNUNİYETİ EN ÜST SEVİYEDE TUTUYORUZ” DEDİ.

Yeme içme sektöründe sunulan hizmet farklarının (hızlı servis, çözümcü elemanlar, konforlu ve temiz bir mekan… vb) tüketicideki etkisi nedir? Satın almada ya da mekan tercihinde bu farklar ne denli önem arz ediyor?
Günümüz müşterileri, sevdikleri mekanın farklı anlarına hitap edecek şekilde hizmet sunmasını istiyor. Sakin bir hafta sonu tatlı keyfini de, öğlen yemeğini de aynı mekanda geçirebilmeyi arzu ediyor. Buna bağlı olarak kaliteli ve lezzetli yiyecek - içeceklerin yanı sıra müzikten servis hızına kadar tüm detaylar büyük önem taşıyor. 

Peki, siz rakiplerinizden ayrışmak ve tercih edilebilir olmak adına ne gibi hizmet farklarına yöneliyorsunuz? 
Menümüzü yılda iki kez güncelliyor, operasyon ve hizmet süreçlerimizi çağın getirdikleri doğrultuda kurguluyor, mağazaların bulundukları yerle bütünleşmesini sağlayan mimari yaklaşımlara ağırlık veriyoruz.

Müşteri memnuniyeti zamanla değişkenlik gösterebilir ya da kişiden kişiye değişebilir.  Memnuniyetin sürdürülebilir olması için yapmış olduğunuz çalışmalar ve dikkat ettiğiniz noktalar neler?
Bu yıl 80’inci yaşımızı kutluyoruz. Kuruluşta bacamızı tüttüren ilk tatlı olan kazandibi hala geleneksel yöntemlerle ve ilk günkü reçetesiyle hazırlanıyor. Misafirlerimizin alıştığı lezzetleri bulmasına özen gösteriyoruz. Artık hepsi birer klasik haline gelen ürünlerimizin yanına, her menümüzle birlikte yeni tatlar ekleyerek memnuniyeti en üst seviyede tutuyoruz. Ayrıca çalışanlarımızın mesleki eğitim ve kişisel gelişimlerine büyük önem veriyoruz. Özsüt, lezzetleri kadar güler yüzlü çalışanlarıyla da biliniyor.

İnovasyonun, yani yeni ürünlerin oluşturulmasının tüketicideki etkisi ne oluyor? Yeni ürünler satışları ya da tercihleri ne ölçüde etkiliyor? 
Tüketicinin markaya duyduğu güven çok önemli. Müşterilerimiz biliyor ki, Özsüt’te her zaman en kaliteli malzemelerle yapılmış, özenle hazırlanmış ve Türk damak tadına uygun ürünleri bulacaklar. Bu nedenle yeni ürünlerimizi gönül rahatlığıyla deniyorlar ve bu da tabii ki satışlarımıza olumlu yansıyor. 

Peki, restoranlarda kullanılan teknolojilerin önemi ve avantajları neler?
Taze, kaliteli ve leziz ürün sunmak her zaman önceliğimiz olmuştur. Türkiye çapında günlük pasta dağıtımı yapan tek firma olmamız da bunun bir göstergesi. Tıpkı üretim sürecinde olduğu gibi mağazalarda da bu konuya önem veriyor, yüksek kalite standardını korumak ve sürdürülebilirliği sağlamak için gerekli tüm teknolojileri kullanıyoruz. 

Tüketicilerin en çok şikayet ettiği konular neler oluyor ya da tüketiciler gıda firmalarından neler bekliyor?
Tüketiciler gıda konusunda haklı olarak çok duyarlı, ne yediklerini bilmek istiyorlar. Özsüt’te, Anadolu’nun yerel üreticileri tarafından yetiştirilen doğal lezzetlerden yurt dışından ithal ettiğimiz orijinal ürünlere kadar tüm ham maddeler, gıda güvenliği ve kalite yönetim sistemleri sürecinden titizlikle geçtikten sonra mağazalarda yerini alıyor. 

ASDAS

Yukarı