Ana içeriğe atla

ds

 

TCHIBO BENZERSİZ İŞ MODELİYLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

11.04.2019 - 16:45

TCHIBO BENZERİ OLMAYAN FARKLI BİR İŞ MODELİNE SAHİP. BU BENZERSİZ İŞ MODELİNİN, MÜŞTERİLERLE OLAN DİYALOGLARINI DAHA CANLI VE DİNAMİK KILDIĞINI BELİRTEN TCHIBO TÜRKİYE GENEL MÜDÜRÜ TUBA YAPINCAK, İŞ BİRLİKLERİ HAKKINDA DA BİLGİLER VERDİ.

Tchibo’nun hikayesi nasıl başladı? Şu an hangi ülkelerde kaç mağaza ile faaliyet gösteriyor? 
Tchibo’nun hikâyesi 70 yıl önce, posta yoluyla kahve satışıyla başlıyor. Kahve tutkusunu ilerleyen yıllarda perakende mağazacılığı ile birleştiren Tchibo, günümüzde toplam binden fazla mağaza, 22 bin 300 satış noktası ile 8 ülkede faaliyet gösteriyor.

Tchibo benzeri olmayan farklı bir iş modeline sahip. Peki, bu dinamik iş modeline müşterilerinin ilgisi nasıl? 
Müşterilerimiz gerçek kahve lezzeti ve lezzetli atıştırmalıklar sunan kahve barlarımızda vakit geçirirken, yenilenen tema koleksiyonlarımızda spor ekipmanlarından tekstile ve mutfak ürünlerine kadar tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Bu benzersiz iş modeli, müşterilerimizle olan diyaloğumuzu daha canlı ve dinamik kılıyor. 

Kahvelerinizi farklı kılan nedir? 
Brezilya’dan Afrika’ya, Guatemala’dan Kolombiya’ya, dünyanın dört bir yanından gelen kahve çekirdeklerini doğru oranda harmanlıyor ve kendimize has yöntemlerle kavuruyoruz. Kapsül kahveden filtre kahveye, çözünebilir kahveden Türk kahvesine birçok farklı çeşide sahibiz. Kahvelerimizin çoğunluğunda yüzde 100 Arabica çekirdeği kullanıyoruz. Rainforest Allience, Fairtrade ve UTZ sertifikalı kahvelerimiz, bu önemli kuruluşlar tarafından sürekli denetleniyor.

Tchibo’nun iş birlikleri hakkında bilgi alabilir miyiz? 
Yeni yatırımlar ve iş birlikleriyle daha çok kahve severe ulaşmak istiyoruz. Bu hedef doğrultusunda 2017’den bu yana Migros ile iş birliği yapıyoruz. Tchibo kahveleri, Migros ve Macrocenter’larda satılıyor. Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Grubu ile yaptığımız anlaşma çerçevesinde de kahvelerimizi ev dışı tüketim noktalarına ulaştırıyoruz. Arçelik ile iş birlikteliği yaparak, Cafissimo kapsüllü kahve makinesi ve kapsüllerimizi, yaklaşık 500 Arçelik ve Beko mağazasında müşterilerin beğenisine sunuyoruz. Aynı zamanda, bu yıl, paketleme ve satış lisanslarına sahip olduğumuz Davidoff Café çeşitleri ile Cafissimo kapsül kahvelerimizi CarrefourSA mağazalarında satışa sunduk. Ayrıca MediaMarkt ile yaptığımız ortaklık sayesinde, Cafissimo kapsüllü kahve makinelerimiz ve kapsül kahvelerimiz MediaMarkt mağazalarında yer almaya başladı.

Tchibo 2019'da ayrıca farklı bir iş modeli ve yenilenmiş kahve barı konsepti ile İstanbul Trump AVM’deki D&R mağazasında hizmet vermeye başladı. Bu konseptinizden bahseder misiniz?
D&R ile yaptığımız iş birliğinin son yılların heyecan verici girişimlerinden biri olduğunu düşünüyoruz. Farklı bir iş modeli ve yenilenmiş kahve barı konseptimiz ile İstanbul Trump AVM’deki D&R mağazasında hizmet veriyoruz. D&R mağazasını ziyaret eden kültür sanat severler ve genç tüketiciler karşılarına çıkan yenilenmiş ve daha geniş oturma alanlarına sahip olan Tchibo kahve barını çok beğeniyor. Bu mağazada ayrıca gıda dışı tema koleksiyonlarımıza da yer veriyoruz. 

tchibo

ds

Yukarı