Ana içeriğe atla

S

 

TAVUK DÜNYASI TÜRKİYE’DEKİ İKİNCİ ÜRETİM TESİSİNİN TEMELİNİ ATTI

13.11.2019 - 15:42

Yılın başından bu yana açtığı yeni şubelerle 200’ün üzerinde restorana ulaşan Tavuk Dünyası, Şekerpınar’daki üretim tesisine ek olarak Ankara Başkent Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) faaliyet gösterecek olan 2. üretim tesisi inşaatının temelini attı. 
 

Ayrıcalıklı konseptiyle yeme-içme sektöründe fark yaratan Tavuk Dünyası, kuruluşundan günümüze, ardında bıraktığı 7 yıllık süreçte kesintisiz büyümesini sürdürmeye devam ediyor. 
2018 yılını Türkiye’nin farklı şehirlerinde açtığı 38 yeni restoran ve yüzde 55’lik bir büyüme oranıyla kapatan şirket,  2019 yılının başından bu yana lezzet noktaları haritasına eklediği yepyeni restoranlarla birlikte Ekim 2019 itibarıyla Türkiye’nin 50 şehrinde 204 şubeye ulaştı. 

ÜRETİM TESİSİNİN TEMELİ BAŞKENT OSB’DE ATILDI 
Tavuk Dünyası, yurt içinde giderek artan restoran sayısıyla birlikte; özellikle lojistik operasyonunu daha verimli hale getirmek üzere İstanbul Şekerpınar’daki üretim tesisine ek olacak şekilde Ankara Başkent OSB’de devreye alınacak.
Tavuk Dünyası CEO’su Volkan Mumcu, Ankara’da faaliyete geçirilecek olan üretim tesisi konusunda şunları söyledi: “Ödüllü lezzetlerden oluşan zengin menümüzü, herkesin kendini iyi hissedebildiği bir restoran atmosferinde uygun fiyatlara sunuyor ve yılda 20 milyondan fazla müşteriyi ağırlıyoruz. Yılın başından bu yana açtığımız 31 yeni şubemizle şu anda Türkiye’nin 50 şehrinde restoranlarımız bulunuyor. Gerek büyüme hedeflerimiz kapsamında gerekse de lojistik operasyonumuzu daha verimli hale getirmek üzere Ankara Başkent Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yeni bir üretim tesisinin faaliyete geçmesi için çalışmalarımıza başladık ve ikinci tesisimizin temelini attık. Bu üretim tesisimizi de en kısa zamanda devreye alacak olmanın heyecanı içinde yatırımlarımızı ve çalışmalarımızı sürüdürmekteyiz.” 
2020 Nisan ayı sonunda faaliyete geçirilmesi planlanan üretim tesisi; 9 bin metrekare arsa üzerinde 6 bin 147 metrekarelik inşaat alanından oluşuyor. 
Tavuk Dünyası, bu tesisinin yapımı için sektörde 20 yıllık deneyimiyle önemli projelerde imzası bulunan ‘TE Mühendislik’  ile anlaştı. TE Mühendislik kurucu ortaklarından Özgür Özçalabı ve Egemen Pamukçu, Tavuk Dünyası’na kendilerine duydukları güvenden dolayı teşekkür ederek, yeni yatırımlarının uluslararası standartlarda kaliteli, yüzde 100 müşteri memnuniyeti ve sıfır iş kazası ilkeleri doğrultusunda gerçekleştirileceğini belirttiler.

playpark

Yukarı