Ana içeriğe atla

S

 

TAVADA TAVUK 5 YILDA 50 ŞUBEYE ULAŞTI

17.09.2019 - 18:07

5 YILLIK SERÜVENİN SONUNDA 50 ŞUBEYE ULAŞTIKLARINI BELİRTEN TAVADA TAVUK FRANCHISE KOORDİNATÖRÜ AKIN GÜRBÜZ YAKIN DÖNEM YATIRIM PLANLARI HAKKINDA BİLGİLER VERDİ.

Tavada Tavuk hakkında kısaca bilgi alabilir miyiz?  
Tavada Tavuk olarak ilk şubemizi 2014 yılında Avcılar Pelican Mall Alışveriş Merkezi’nde açtık. Daha sonra Zonguldak, Nevşehir, Gaziantep gibi illerde açtığımız şubelerle 2015 yılında şubeleşmeye başladık. Şu an tüm Türkiye genelinde 22 şehir ve 45 şubede müşterilerimize geniş menümüzle hizmet veriyoruz. Aynı zamanda yurt dışında Ürdün ülkesinde bu yıl açılışını yaptığımız 2 şubemiz bulunmaktadır.

Gıda sektöründe 5 yıldır faaliyet gösteren bir marka olarak şu an yurt içi ve yurt dışında kaç şube ile hizmet veriyorsunuz? 
5 yıllık deneyimimiz sonucunda 50 şubeye ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Şubelerimizin 47’si Türkiye sınırları içerisinde faaliyetlerine devam ederken, KKTC, Ürdün ve Irak’ta da restoranlarımız çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyorlar.

45 GÜNLÜK SERMAYE DESTEĞİ
Franchise şartlarınız neler? Franchise verdiğiniz kişilere nasıl destekleriniz oluyor? 

Franchise sistemimizin temelinde mutlu bayii anlayışı yatıyor. Amacımız öncelikle bayilerimizin mutlu bir şekilde işletmelerini sürdürebilmeleri. Bu yüzden bizde 1 şubesi olan 2. ve 3. şubesini de açmak istiyor. Franchise adaylarımıza mağaza kurulumuyla beraber mağaza kurulduktan sonra da bazı desteklerimiz oluyor. Öncelikle şu an Anadolu ağırlıklı talep alıyoruz. Tabii İstanbul, İzmir, Ankara ve Antalya’dan da yine talepler geliyor. Bu talepleri değerlendirirken bölgenin satın alma gücünü ve tüketim alışkanlıklarını değerlendiriyoruz. Operasyon ekibimizin verdiği rapor doğrultusunda ve yatırımcımızın da onayıyla beraber mağaza kurulumuna başlıyoruz. Mağaza açılmadan önce franchise adaylarımızdan bir franchise bedeli talebimiz oluyor. Bu bedel 75 bin TL. 40 metrekareden 250 metrekareye kadar mağazalar açabiliyoruz. Mağazalarda en dikkat ettiğimiz nokta bulunduğu konum ve cephesi. 40 metrekareden 250 metrekareye kadar olan mağazaların da ortalama yatırım maliyeti yaklaşık 500 bin lira gibi bir rakama tekabül ediyor. Tabii biz bu ortalama rakam içerisinden en büyük kalem olan inşaat kalemini franchise adayımızın inisiyatifine bırakabiliyoruz. Kendisi projeye sadık kalmak kaydıyla mağazasını yapabiliyor. Mağaza kurulumundan sonra da desteklerimiz devam ediyor. Personel eğitimi, 45 günlük sermaye desteği, operasyonel hizmetler ve reklam hizmeti bizim tarafımızdan verilen desteklerdir. Aynı zamanda sözleşmemizde yazmasına rağmen geçici bir süre ciro primi talep etmiyoruz. Onun yerine cüzi bir miktarda fabrika işçilik bedeli alıyoruz. Kiraya bağlı olarak kar marjları yüzde 12’yle yüzde 30 arasında, yatırımın dönüş hızı da 18 ile 36 ay arasında olabiliyor. Bu da dediğim gibi tamamen mağazanın kirası ve metrekaresine göre değişiyor. 

Müşteri sadakati için düzenlemiş olduğunuz kampanyalardan bahseder misiniz?
Müşterilerimizi tatlarımız ile mutlu etmeyi çok seviyoruz. Sürekli sosyal medya akışı içerisinde çeşitli kampanyalar yapmaya özen gösteriyor ve müşterilerimizi şubelerimizde misafir ederek, onlara olan bağlılığımızı ön plana çıkartmaya çalışmaktayız.

Sizi farklı kılan nedir? Neden Tavada Tavuk tercih edilmeli?   
Öncelikle mağaza noktasında konuşursak, biz ikili mutfak sistemiyle çalışıyoruz. Ön mutfakta müşteriler, ürünlerin nasıl bir koşulda pişirildiğini gözleriyle görebiliyorlar. Bu yüzden hem güven anlamında hem hijyen anlamında hem de ürünlerin lezzeti anlamında tüm şubelerde aynı standardı korumaya özen gösteriyoruz. Bir başka bakış açısı, yatırımcı boyutunda. Yatırımcı boyutunda da özellikle ticari anlamda hem kar olarak hem de yatırımın geri dönüş hızı olarak bayilerimizi memnun ediyoruz. Bunların bizi farklı kılan özellikler olduğunu düşünüyorum.

Yakın dönem içerisinde hayata geçireceğiniz yatırım planlarınız neler?
Beşinci yılımızın bize verdiği özgüven ve cesaret ile yurtdışı operasyonlarımıza daha da ağırlık vermenin düşüncesindeyiz. Başta Avrupa ve BAE bölgelerinde restoranlarımızı hizmete almak için yatırım planları yapmaktayız.

GGG

Yukarı