Ana içeriğe atla

22

TAB GIDA YURT DIŞI BÜYÜMESİNİ SÜRDÜRÜYOR

16.01.2017 - 11:54

Burger King’in Türkiye’deki master franchise’ı TAB Gıda, Çin’deki yatırımlarının ardından Makedonya’da açtığı 5’inci restoranıyla, yurt dışı büyümesini sürdürüyor. TAB Gıda’nın Çin’deki 600’ü aşkın Burger King restoranının yanı sıra KKTC ve Gürcistan’da da restoran yatırımları mevcut.

22 yıllık tecrübesiyle hızlı servis restoran zinciri sektörü lideri olan TAB Gıda bünyesinde Burger King, yurt dışı büyüme atağını sürdürüyor. Gelişmekte olan ekonomisi ile yatırımcıların dikkatini çeken Makedonya’da, 5’inci Burger King Restoranı yeni yılda hizmet vermeye başladı. TAB Gıda Genel Müdürü Caner Dikici, “2011’de Makedonya Üsküp’te açtığımız Burger King restoranı bizim ilk yurt dışı operasyonumuzdu. Ülkenin lokasyon olarak potansiyelini biliyor ve 5 yıllık deneyimizle bölgeyi çok iyi tanıyoruz. Bu doğrultuda oluşturduğumuz stratejimiz bizi başarıya taşıdı. Şimdi bölgede 5’inci restoranımızı açmanın heyecanını yaşıyoruz” dedi. 

BURGER KİNG’İN YURT DIŞI YATIRIMLARI DEVAM EDECEK 
TAB Gıda olarak Burger King sisteminin dünyadaki en büyük master franchise’ı olma özelliğini taşıdıklarını belirten Dikici, “TAB Gıda olarak, bünyemizdeki Burger King, Popeyes, Sbarro, Arby’s ve Usta Dönerci olmak üzere 5 markamızla hem yurt içi hem de yurt dışında büyümeye devam ediyoruz. Ciromuz, 2016 yılının 10 aylık döneminde 2,2 milyar TL ‘ye ulaştı. 2016 sonu itibariyle ciromuzun 2,7 milyar TL’ye ulaşacağını öngörüyoruz. Buna paralel olarak yüzde 23 büyüme hedefimiz mevcut. 2017 yılında ciromuzu yüzde 37 büyüterek 3,7 Milyar TL’ye çıkarmayı hedefliyoruz. Bütün bu hedeflerimizi yurt dışı yatırımlarımızla paralel olarak şekillendiriyoruz. Büyümemizde yabancı bölgelere yapacağımız yatırımlar önemli bir paya sahip olacak. 2017 öngörülerimize göre bu doğrultuda büyümeyi hedefliyoruz” dedi. 
1995 yılından bu yana TAB Gıda çatısı altında Türkiye’de faaliyet göstermeye başlayan Burger King’in bugün Türkiye genelinde 70’ten fazla ilde, 600’den fazla restoranı bulunuyor. 2012 yılında Çin pazarına giren TAB Gıda, dünya genelinde Burger King sisteminde en güçlü operasyona sahip olma gücünü elinde bulunduruyor. 2012 yılında 65 restoranla başlayan Çin operasyonu, TAB Gıda’nın başarılı yönetim stratejisiyle 2016’da 600’den fazla restoran sayısına ulaştı.
 

ff

Yukarı