Ana içeriğe atla

dd

TAB Gıda Franchise Sistemiyle Büyümeye Devam Ediyor!

13.12.2016 - 16:57

Türkiye’de hızlı servis restoran zinciri sektörü lideri olan TAB Gıda, franchise restoran zincirine her geçen gün yeni bir halka daha ekliyor.

Türkiye’de bine yakın restoranı ve 22 yıllık tecrübesiyle hızlı servis restoran zinciri sektörü lideri olan TAB Gıda, kurduğu franchise sistemi ile her geçen gün büyümeye devam ediyor. TAB Gıda, çatısı altında hizmet veren Burger King, Popeyes, Sbarro, Arby’s ve Usta Dönerci markalarında yatırımcılarına anahtar teslim işletme seçeneği sunuyor. Burger King, Türkiye’de 200’den fazlası franchise olmak üzere 600’den fazla restoranla hizmet verirken, Popeyes’ın 150’den fazla restoranı bulunuyor. 90’a yakın Sbarro, 50’den fazla Arby’s ve 50’den fazla Usta Dönerci restoranı bulunan TAB Gıda yatırımcılarına sunduğu avantajlı franchise fırsatlarıyla sektöre yön veriyor.
TAB Gıda Finans ve Franchise Yatırımlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özgür Çetinkaya, franchise sistemleriyle ilgili yaptığı değerlendirmede, “TAB Gıda olarak Burger King, Popeyes, Sbarro, Arby’s ve Usta Dönerci olmak üzere 5 markayla hizmet veriyoruz. TAB Gıda Franchise sistemi, ülke çapında hızla büyümeye devam ediyor; geçen yıl 35 franchise restoranı verdik, bu yıl toplamda yeni açılacak 80 franchise restoranı verme hedefimiz var. Hedefimizin yarısını ilk 6 ayda açılan franchise restoranlarıyla tutturmuş durumdayız. Önümüzdeki dönemde TAB Gıda’nın diğer markalarıyla da yeni franchise restoranları vermek istiyoruz. Özellikle Türkiye’nin en büyük tavuk restoran zinciri Popeyes ve 20 yıllık deneyimimizi aktararak yarattığımız Usta Dönerci 2016 yılında daha çok franchise yatırımı yapılmasını beklediğimiz markalarımız. Yatırımcıların büyük ilgi gösterdiği Usta Dönerci markamızda ilk franchise restoranımızı Manavgat Novada AVM’de verdik ve oldukça olumlu tepkiler alıyoruz” ifadelerini kullandı. 

FRANCHİSE BEDELLERİ 250 BİN DOLARDAN BAŞLIYOR
TAB Gıda markalarında yatırım maliyeti; restoranın yerine, tipine, bulunduğu konuma ve büyüklüğüne bağlı olarak değişmekle beraber, Burger King için 500 bin USD+KDV ’den, Popeyes için 400 bin USD+KDV’den, Sbarro için 250 bin USD+KDV’den, Arby’s için 400 bin USD+KDV’den, Usta Dönerci için ise 250.000 USD+KDV’den başlıyor. 
TAB Gıda yatırımcılara iki ayrı opsiyon sunuyor. Birinci opsiyonda yatırımcılar dilerlerse inşaat ve ekipman yatırımını kendileri üstleniyor. Bu model ancak AVM dışında yer alan restoranlar için geçerli. İkinci opsiyonda ise yatırım tamamen TAB Gıda tarafından yapılarak anahtar teslim modeliyle hayata geçiriliyor.
 

ff

Yukarı