Ana içeriğe atla

https://www.dsdamat.com/

 

Şeffaf ve yenilikçi ruhu ile Bağ Pastaneleri

06.09.2017 - 09:31

Günümüz ekonomik şartlarında şube sayısını artırmanın kolay olmadığını söyleyen Bağ Pastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Ildız, franchise sistemi ile minimum maliyetle şube sayısı artışı sağladıklarından bahsetti.

Firmanızın büyüme ve sürdürülebilirlik stratejilerinden kısaca bahseder misiniz? 
Firmamız, azalan kaynaklar ile değişen ve artan müşteri beklentileri karşısında çevresel, ekonomik ve sosyal medya alanlarında daha hesap verebilir, daha şeffaf ve müşteri memnuniyetini en üst seviyelerde tutmak suretiyle çok sayıda bulunan benzer firmalardan her zaman bir adım önde olarak ve yenilikçi ruhu ile sürdürülebilirliği sağlamaktadır.

Franchise sistemiyle büyüme yöntemini tercih etme nedeniniz nedir? Sistemin Franchise veren firmaya sağladığı katkılar neler? 
Günümüz ekonomik şartlarında şube sayısını artırmak çokta kolay değil. Ancak franchise yöntemiyle şubeleşme daha hızlı gerçekleşmektedir. Franchise’ın firmamıza sağladığı yararlar ise; en minimum maliyetle şube sayısının artışı ve bununla birlikte sisteme giren yeni firmaların girdileri doğrultusunda finansal kuruluşlardan alınan desteklerin daha kolay bir şekilde elimize ulaşması ve sisteme katılanlarla karlılığımızın artmasıdır.

Yurt içi ve yurt dışı şube yatırımlarınız hakkında bilgi verir misiniz? Neler planlanıyor? 
Yurt içinde yatırımlarımız devam ediyor. 14 şubemiz mevcut. Hali hazırda görüştüğümüz iki firma var. Yakın bir zamanda Bakırköy ve Şişli bölgesi olmak üzere Avrupa Yakası’nda da olmayı planlıyoruz. Yurt dışı için şimdilik Kuveyt ve Arap ülkelerine çikolata ve özel kurabiye ihracatı yapıyoruz. İlerleyen dönemlerde distribütörlük ile yurt dışına açılma isteğimiz bulunmaktadır.   

Girişimcilerin sizi tercih etme sebepleri neler? Girişimcilere sunmuş olduğunuz olanaklardan bahseder misiniz?
Öncelikle ürünlerin kalite ve lezzeti, güvenilir bir marka olması, hizmet kalitesi, çalışanlarının kaliteli ve güler yüzlü olması, şubelerimizin özel dizaynı sebebiyle, rahat, sıcak ve nezih bir ortam ile kendilerini evlerinde gibi hissetmelerinin sağlanması, temiz olması gibi daha birçok nedenden dolayı yüzde 83’ün üstünde sadakatli bir müşteri portföyü bizleri tercih ediyor. Ayrıca girişimcilerimize sunduğumuz anahtar teslim yatırım ve sonrasında ödeme kolaylığı, ciddi bir ıskonto oranı, tek seferlik alınan ve sınırsız olan franchise bedeli haricinde ciro primi vb. bir ücret alınmaması, tüm şube ihtiyacının tek merkezimizden karşılanması, kazan/kazan ilkesi ile çalışmamız sayılabilir.  

Gerek girişimci gerekse AVM yatırımcıları nezdinde firmanız ne kadar güven sağlıyor? 
Bahsettiğim gibi dünya genel ortalaması yüzde 70’lerde iken yüzde 83’ün üstünde sadakatli müşteri portföyüne sahip kurumsal bir firmanın girişimcileri bunu göz ardı etmezler. Çünkü yatırımcı için müşteri demek para demektir. Ayrıca AVM yatırımcıları da Bağ Pastaneleri’nin AVM’lerine değer katacağını bilerek mutlaka Bağ markasına yer vermek suretiyle mağaza açma konusunda sık sık davet göndermektedirler.  

ds

Yukarı