Ana içeriğe atla

S

 

‘Popeyes’ın Terbiyeli Tavukları’ndan girişimcilere kaçmaz fırsatlar

22.05.2018 - 14:03

TAB Gıda çatısı altında hizmet veren Türkiye’nin en büyük tavuk restoran zinciri Popeyes’tan girişimcilere anahtar teslim işletme fırsatı. 2018 Ocak ayı itibariyle açtığı yeni restoranlarla toplam restoran sayısını 200’ün üzerine çıkaran Popeyes, sene sonuna kadar çoğu Anadolu’da olmak üzere yaklaşık 15 restoran daha açacak.

Türkiye’deki istikrarlı büyümesiyle dikkat çeken Popeyes başta Ortadoğu ülkeleri olmak üzere, çoğu Avrupa ülkesi tarafından da örnek model olarak ele alınıyor. Popeyes, önümüzdeki dönemde de yeni girişimcilere franchise fırsatı vererek; Ağrı, Siirt, Batman, Antalya, İzmir, Diyarbakır, Gaziantep, Kayseri, İstanbul, Zonguldak illeri başta olmak üzere, Türkiye çapında büyümesine devam edecek.

Dünyadaki en büyük franchise’ı olan TAB Gıda ile Türkiye’deki büyümesine hızla devam eden Popeyes, girişimcilere sağladığı ‘anahtar teslim’ fırsatlarla büyük avantajlar sunarken, yatırımcılar, TAB Gıda’nın üretim ve perakende ekosisteminin sağladığı fırsatlardan faydalanarak maksimum karlılık elde ediyor.

TAB Gıda’nın, tüm markalarında pazarlama, reklam, satın alma, lojistik, eğitim, insan kaynakları, operasyon ve kalite kontrol desteği sunduğu bu büyük aileyi yeni yatırımcılarla daha da büyütmek istediğini belirten TAB Gıda Finans ve Franchise Yatırımlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özgür Çetinkaya, “TAB Gıda bugün yerel ve global ölçekte ulaştığı konum itibariyle bir ekole dönüşmüştür. Türkiye’de 1000’den fazla restoranımız ve 20 bin çalışanımız ile sektör lideri konumundayız. Sahip olduğumuz marka değeri ve güven algısı gerek müşteriler gerekse yatırımcılarımız nezdinde bizim için motivasyon kaynağı.

Popeyes markasını Türkiye’ye getirdiğimiz 2007 yılından bu yana Türk damak tadına uygun yeni ürün ve içerikler geliştiriyoruz. Türkiye’nin her yerine aynı kalite, aynı hijyen ve aynı lezzette ürünler sunuyoruz. Şu an TAB Gıda çatısı altında yaklaşık 20 bin çalışanımız bulunuyor. Bu rakamın 3 bin 500’e yakınını Popeyes çalışanları oluşturuyor.Tüm markalarımızda olduğu gibi Popeyes’ta da açtığımız her restoranla hem sektörümüzü büyütüyoruz hem de ülke istihdamına katkıda bulunmaya devam ediyoruz.” dedi.

Popeyes yatırım maliyeti, restoranın yerine, tipine, bulunduğu konuma ve büyüklüğüne bağlı olarak değişmekle beraber 400 bin USD+KDV’den başlıyor. Yatırımcılara iki ayrı opsiyon sunuluyor. Birinci opsiyonda yatırımcılar dilerlerse inşaat ve ekipman yatırımını kendileri üstleniyor. Bu model ancak AVM dışında yer alan restoranlar için geçerli. İkinci opsiyonda ise yatırım tamamen TAB Gıda tarafından yapılarak anahtar teslim modelini hayata geçiriliyor.

 

TAB Gıda, Popeyes ile Uluslararası Alanda Ödüllere Doymuyor
Türkiye’deki başarılı Popeyes operasyonunun global tarafından ilgiyle izlendiğini ve takdir edildiğini belirten Çetinkaya, sözlerine şöyle devam etti: “Global operasyon tarafından da ödüllendirilmeye devam ediyoruz. Tekirdağ Tekira Popeyes restoranımız 2016 yılı içerisinde sergilediği performans ile ‘‘Silver Plate’’ kazandı. Ayrıca TAB Gıda olarak 2016 yılında en fazla Popeyes restoranı açan franchisee olmamızdan dolayı Popeyes Global tarafından“Developer of the Year” ödülüne değer görüldük. Geçtiğimiz yıl da Mersin Forum AVM Popeyes restoranımızla “Golden Plate” ödülüne layık görülerek dünyadaki standartları en yüksek Popeyes restoranı seçilmiştik. Yine 2016’da TAB Gıda olarak Popeyes Global tarafından “Franchisee of the Year” ödülünü aldık. 2015 yılında ise “International Market of the Year” ödülüne layık görülmüştük. Tüm bu gelişmeler doğru yolda olduğumuzun açık bir göstergesi.”

n

Yukarı