Ana içeriğe atla

S

 

ÖNCELİĞİMİZ HER ŞUBEDE BIGCHEFS STANDARTLARINI TUTTURMAK

10.10.2019 - 11:25

BigChefs CEO’su Cenk Akın: “Mutlu misafir ilkemizi devam ettirmek; servisten tedarike her noktada BIgChefs standartlarını tutturmak franchIse şubelerimizde de önceliğimiz.”
 

YURT İÇİ FRANCHISE GİRİŞ BEDELİ 600 BİN TL
BigChefs’in franchise şartları ve franchise bedeli hakkında bilgi verebilir misiniz? 

Kendi açtığımız şubelerimizin yanında son beş yıldır franchise sistemiyle de yeni   BigChefs şubeleri açıyoruz. Mutlu misafir ilkemizi devam ettirmek; servisten tedarike her noktada BigChefs standartlarını tutturmak franchise şubelerimizde de önceliğimiz. 
Franchise giriş bedeli yurt içi şubeler için 600 bin TL, royalty bedeli ise yüzde 6. Yurt dışı için franchise bedeli, şubenin açılacağı ülkeye göre değişiyor. Şubenin açılacağı ülkedeki pazar büyüklüğü ve açılmak istenen şube sayısına göre değişiklik gösteriyor.  
Açılacak mekanda da bazı özellikler arıyoruz. Yüksek tavanlı,  geniş cepheli, ferah, teknik alt yapısı yeterli şubeler olmasına özen gösteriyoruz. Genişlik olaraksa ortalama 450 veya 550 metrekare arasında olması da dikkat ettiğimiz bir diğer nokta.

ŞUBE LOKASYONU TİTİZLİKLE SEÇİLİYOR
Hangi lokasyonlarda yer almayı tercih ediyorsunuz?

Yatırımın geri dönüş süresini minimuma indirebilmek için şubelerimizin olacağı yerleri titizlikle seçmek durumundayız. Lokasyon konusunda yaya trafiğinin yüksek olduğu alanlarda seçim yapmak önceliğimiz.
İlk defa yer alacağımız ülkelerdeki lokasyonlarımızda öncelikle pazarı çok iyi analiz edip, bölgeye has dinamiklerini anlamaya, yeni misafirlerimizin beklentilerine göre şekillenmeye çalışıyoruz. Bu analizlerden çıkan sonuçlara göre cadde ya da AVM mağazası gibi seçeneklerle ilerliyoruz. 

TÜRKİYE’DE 54, YURT DIŞINDA 9 ŞUBE
Yurt içinde ve yurt dışında kaç şube ile faaliyet gösteriyorsunuz? Hangi bölgelerde büyümeyi hedefliyorsunuz?

Şu an Türkiye’de 54, yurt dışında da 9 şubemiz bulunuyor. Yurt dışında en son Frankfurt şubemizi; yurt içinde de Urla ve Metropol şubelerimizin açılışlarını yaptık. Bu yılı yurt içinde 4 yeni şube daha açarak tamamlayacağız.
Frankfurt bizim Avrupa’daki ilk şubemiz. Avrupa’da büyümeye yine Almanya ile devam etmek istiyoruz. Dünya genelinde bilgi vermek gerekirse de yakın zamanda     Azerbaycan ve Kazakistan’da şube açacağımızın bilgisini verebilirim. Yunanistan, Belarus ve Kıbrıs da yeni şubeler için olmayı hedeflediğimiz ülkelerden.

Yatırımcılara vermiş olduğunuz destekler neler? 
Franchise’larımıza tüm menü, sosyal medya, içerik bilgilendirme, kampanya işbirlikleri, finansman planlama ve maliyet kontrolü gibi pek çok destek veriyoruz. Yakın gelecekte mobil uygulama ve dijital menü ile ilgili ilave desteklerimiz de olacak. 

YATIRIMIN GERİ DÖNÜŞÜ 24 İLA 36 AY ARASINDA
Franchise yatırımı yapan kişilerin kazanması ve yatırımlarının geri dönüşü için ne kadar bir süreye ihtiyaçları var?

Franchise yatırımcılarımızın en kısa sürede dönüş alabilmeleri için hem lokasyon seçiminde hem de sonrasında destek veriyoruz. Yatırımın en kısa sürede geri dönüşünü sağlayabilmek için birlikte çalışarak ilerliyoruz. Ortalama olarak 24 ila 36 ay arasında yatırım geri dönüşü alıyoruz diyebilirim.

GGG

Yukarı