Ana içeriğe atla

 

AVM

MEYVELİ TÜRK KAHVELERİNİ TÜM TÜRKİYE’YE VE DÜNYAYA ULAŞTIRIYORUZ

12.07.2019 - 17:41

Kahve sektörüne Türkiye’de ilk ve tek çeşit olan meyveli Türk kahveleriyle giriş yapan kahveciayhan’ın Kurucusu Ayhan Yücel, “Yerli üretim fabrikamızla, Türkiye ve dünyaya üretim yapmaya devam ediyoruz.” diyor.

kahveciayhan’ın kuruluşu ve hikayesi hakkında bizlere bilgi verebilir misiniz?
kahveciayhan, Nisan 2016’da, geçmiş tüm bilgi birikimi ve tecrübesiyle Ayhan Yücel öncülüğünde kurulmuş, yılların bahsedilen esnafı adıyla kahveciayhan olan Ayhan Yücel, markasını önce BiNefesKahve ile başlatmış ancak tüm müşterilerinden ve marka kimliği stratejileri çerçevesinde “kahveciayhan” ismiyle piyasaya Türkiye’de ilk ve tek çeşit olan meyveli Türk kahveleriyle giriş yapmıştır. Yerli üretim fabrikamızla, Türkiye ve dünyaya üretim yapmaya devam ediyoruz.

Ürün çeşitleriniz nelerdir? Kahvelerinizi lezzetli ve farklı kılan özelliklerden bahseder misiniz?
İlk piyasaya girdiğimizde rakiplerimizin ürünlerini inceledik. Örneğin, piyasada Osmanlı, Menengiç, Dibek kahvelerinde krema yoğunluğunda bir tat hakimdi. Biz durumu tam tersine çevirerek kahvenin yoğunluğunu artırıp, özel reçetemizle müşterilerimizin vazgeçilmezleri arasına soktuk. Osmanlı-Menengiç-Dibek Kahvesi’nde karşımızda çok rakip var ancak kendimizi rakipsiz gördük ve müşterilerimizin geri dönüşleriyle bunu tescilledik, tescillemeye devam ediyoruz. Bu çerçevede büyük markalardan üretim talepleri gelmeye devam ediyor.
Yine büyük markalardan Espresso, Filtre Kahve, Öğütülmüş Sade Türk Kahvesi gibi ton bazında büyük üretim talepleri alıyoruz. Kendi markalarını bünyemizdeki tasarım ajansıyla etiket çalışmalarını yaparak sunuyoruz. Müşterilerimizi yormuyoruz, onlar kahvelerini yudumlarken, kendilerine özel üretilen kahvelerinin satışlarını düşünüyorlar. Biz de en sevdiğimiz işi yapıyoruz, kahve üretiyoruz!

Kahvede muzlu, çilekli, naneli, vanilyalı birçok farklı tat geliştiriyorsunuz. Bu gibi farklı tatlar geliştirmenizdeki sebep nedir? Müşterilerinizin ilgisini çekiyor mu?
Kesinlikle. Müşterilerimiz, yeni tatları ve yeni tercihleri kesinlikle görmek ve tatmak istiyorlar. İlk olarak Dağ Çilekli Türk kahvesiyle başlayan bu serüvenimiz, 15 çeşit meyve daha eklenerek devam ediyor. Bir müşterimizin, “Kafemizde satmak istediğimiz Dağ Çilekli Türk kahvesini siz yapar mısınız?” sorusuyla araştırmalara başladık, testlerini yaparak ve önemli gıda raporlarının projeksiyonunu çizerek diğer aromalı kahvelere de giriş yaptık. Müşterilerimiz kahvelerimizin renkli paketleriyle turistik yerlerde çok canlı satış yapabiliyorlar.  İnsanlar hem kahvelerin tadını merak ediyor hem de yakın çevrelerine hediye ediyorlar.

Ürünlerin dağıtımını nerelere yapıyorsunuz? Teslimat nasıl yapılıyor?
Tüm Türkiye’ye kargo ve kendi araçlarımızla dağıtım yapıyoruz. Ayrıca dünyaya konteyner şeklinde ihracat yaparak herkesi enfes kahvelerimizle buluşturuyoruz.
kahveciayhan olarak tüm Türk kahvesi çeşitlerini ve dünya kahvelerini, instant ürünler ve diğer kurumsal ürünleri bünyemizde bulundurarak satışını yapmaya devam ediyoruz.

ASDAS

Yukarı