Ana içeriğe atla

S

 

MASTER FRANCHISE GÖRÜŞMELERİNE BAŞLADIK

13.05.2019 - 12:46

EGE VE AKDENİZ BAŞTA OLMAK ÜZERE TÜRKİYE GENELİNDE ŞUBELEŞMEYE DEVAM EDECEKLERİNİ SÖYLEYEN HOT DÖNER GENEL MÜDÜRÜ ERCAN YILMAZ, YURT DIŞINDA MASTER FRANCHISE GÖRÜŞMELERİNE GANA İLE BAŞLADIKLARINI DA BELİRTTİ. 

BÖLGENİN DEMOGRAFİK YAPISI ÖNEMLİ
Hot Döner olarak yatırım yaparken dikkat ettiğiniz unsurlar neler? 

Öncelikli olarak bir fizibilite çalışması yapıyoruz. Belirlediğimiz lokasyonda gerçeğe yakın ciro tahmini ve bu ciroya uygun kira marjını belirliyoruz. Yaptığımız çalışmalarda, bölgenin demografik yapısı, gelir seviyesi, nüfus yoğunluğu gibi etkenlere dikkat ediyoruz. Kiralamaları bu doğrultuda gerçekleştiriyoruz. Bu çalışmalar yanılma payını minimuma indirmede bize ışık tutuyor. 

MASTER FRANCHISE GÖRÜŞMELERİNE BAŞLANDI
Yurt içi ve yurt dışı yatırım planlarınız nedir? Hedefinizde hangi bölgeler var?
 
Yurt içinde, gerek cadde gerekse AVM’lerde hem kendimiz hem de franchise olarak büyüme hedeflerimiz var. Ege ve Akdeniz başta olmak üzere Türkiye genelinde şubeleşmeye devam edeceğiz. Yurt dışı için ise master franchise görüşmelerine Gana ile başladık, bundan sonraki görüşmemiz Rusya ile haziran ayında olacak, temmuzda ise Körfez ülkeleri ile devam edecek.

Yurt dışı yatırımlarınızda görüşmeleriniz nasıl ilerliyor?
Belirttiğim gibi bir Afrika ülkesi olan Gana ile nisan ayında yüz yüze görüşmemiz oldu. Önümüzdeki ay Rus yatırımcılar ile bir araya geleceğiz. Temmuz ayında ise Dubai’den yatırımcı adaylarımız görüşmeye gelecekler ve tüm GCC bölgesi  için master franchise anlaşması temaslarına başlayacağız.

FRANCHISE YATIRIMLAR MARKANIN BÜYÜMESİNE KATKI SAĞLIYOR  
Franchise yatırımlarınızın size nasıl etkisi oluyor? 

Herkesin bildiği üzere franchise yatırımları, markaların daha hızlı büyümesine katkıda bulunuyor. Biz de markamızı ve lezzetlerimizi daha geniş kitlelerle tanıştırmak için bu yöntemi kullanıyoruz. Böylelikle ticari riskleri de ortaklarımızla paylaşarak küçültmüş oluyoruz.

HEDEF 10 YENİ ŞUBE…
2019’un ikinci yarısı için hedeflerinizde neler var?

Şubat ayında İstanbul Beylikdüzü şubemizi açtık, Haziran ayında ise İstanbul Başakşehir ve Ankara’da bir şube açmış olacağız. 2019’un ikinci yarısı için en az 10 yeni şube hedefliyoruz. 

1

GGG

Yukarı