Ana içeriğe atla

S

 

Markamızın her yerde iyi temsil edilebilmesi önemli

10.10.2019 - 11:28

Mağazaları iştirak ve franchise olarak ayırmadıklarını, hepsine aynı önemi verdiklerini belirten Gloria Jean’s Coffees Kurumsal İletişim Direktörü Tuğba Dinçerler; “Markamızın her yerde iyi temsil edilebilmesi bizler için oldukça önemli.” diyor.
 

Franchise şartlarınız ve franchise bedeliniz hakkında bilgi verebilir misiniz?
Franchise şartlarımızla ilgili olarak; öncelikle KDV dahil 250 bin Türk Lirası franchise bedelimiz bulunmakta. Buna ek olarak mağaza yatırım maliyeti de bedele ekleniyor. Mağaza açıldıktan sonra net cirodan aylık yüzde 6 royalty bedelimiz mevcut.

Franchise verirken nelere dikkat ediyorsunuz? Hangi lokasyonları tercih ediyorsunuz?
Franchise partnerlerimizin bu işe nasıl baktığı bizler için önem taşıyor. Partnerimizin bizim vizyonumuzla ve bizim perspektifimizle işe bakması gerekiyor. Markayı sahiplenebilmesi ve ona zarar verecek en küçük bir harekette dahi bulunmadan çaba gösterebilecek olması bizler için oldukça önemli. Çünkü biz operasyonumuzda mağazalarımızı iştirak ve franchise olarak asla ayırmıyor, hepsine aynı önemi veriyoruz. Markamızın her yerde iyi temsil edilebilmesi bizler için oldukça önemli. Üniversite öğrencileri ve beyaz yakalı çalışanların bulunduğu, yaya trafiği yoğun, araç park sorunu olmayan tüm bölgeler bizlere lokasyon açısından uygunluk sağlıyor.

Yakın zamanda yeni açılışlar olacak mı?
Yeni şubelerimizi Lens İstanbul, Ordu, Dalaman Havalimanı, Tuzla Port, Isparta Üniversitesi, Fethiye, Eskişehir ve Konya’da açmayı planlıyoruz.

Yatırımcılara vermiş olduğunuz desteklerden bahseder misiniz?
Yatırımcılara isim hakları, personel eğitimi, personel alımları, operasyon yönetimi, mağaza takibi, reklam ve açılış sürecinde destek veriyoruz.
Franchise yatırımı yapan kişilerin kazanması ve yatırımlarının geri dönüşü için ne kadar bir süreye ihtiyaçları var?
Elbette mağazadan mağazaya değişiyor fakat ortalama olarak 2 senede yatırımcımız, yatırımlarının geri dönüşünü alabiliyor. Bu süre mağazanın performansına göre uzayıp kısalabiliyor.
 

GGG

Yukarı