Ana içeriğe atla

S

 

KAZAN – KAZAN İLİŞKİSİNE DAYALI BİR YATIRIM; MARMARİS BÜFE 1964

12.10.2018 - 12:11

FAST FOOD SEKTÖRÜNDE AKLA İLK GELEN MARKALARDAN BİRİ OLAN MARMARİS BÜFE 1964, YENİLİKÇİ YAKLAŞIMLARI VE ULUSLARARASI STANDARTLARA UYGUN ÇALIŞMALARI İLE HIZLA BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR. TOPLAMDA 50’DEN FAZLA ŞUBESİ BULUNAN MARMARİS BÜFE 1964’ÜN FRANCHISE ŞARTLARINI VE HEDEFLERİNİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI MUSTAFA SARGIN ANLATTI.

Faaliyet gösterdiğiniz iller ve mevcut şube sayınız nedir? 
Toplamda 50’den fazla şubesi bulunan  Marmaris Büfe 1964; AVM’ler, üniversiteler ve işlek caddelerde yer alıyor. Başta İstanbul olmak üzere Adapazarı, İzmir ve Karabük’te cadde restoranlarımız mevcut. Ayrıca Amerika New Jersey’de de 1 restoranımız var. Türkiye ve yurt dışında franchise vermeye devam ediyoruz.

Marmaris Büfe 1964’ten ve ürünlerinizden bahseder misiniz?
İlk olarak 1960’lı yıllarda Taksim Cumhuriyet Caddesi’ndeki ilk şubesiyle hizmet vermeye başlayan Marmaris Büfe 1964, özellikle üniversite öğrencilerinin ve Taksim’de faaliyet gösteren eğlence mekânlarında çalışan birçok ünlü sanatçının uğrak yeri olmuş, zamanla tiyatrodan politikaya, sinemadan iş dünyasına birçok ünlü isme, 7’den 70’e yerli yabancı farklı kesimden tüketiciye hitap ederek diğer büfelerden markası ile ayrılmıştır.
Türk Patent ve Marka Kurumu’ndan tescil belgesini alarak büyüme serüvenine başlayan Marmaris Büfe, tüketiciye daha kaliteli hizmet sunmak adına çeşitli yatırımlar yapıyor. T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan onaylı imalathanemiz ile lezzetli ürünlerimizi kuşaktan kuşağa aktarmaya devam ediyoruz. Marmaris Büfe ürünleri, kendi imalathanesi bünyesinde üretilip hiçbir katkı maddesi içermemektedir.
İmalatta kullandığımız tüm ürünler, haftalık olarak laboratuvar ortamında analiz edilmektedir. Veteriner hekim ve gıda mühendislerimiz önderliğinde oluşturulan bir ekip ile bayilerimizin uygunluğu denetlenmekte ve gerek görülen durumlarda bayilerimize cezai yaptırım uygulanmaktadır.

Lokasyon seçiminde dikkat ettiğiniz öncelikler nelerdir? 
Yaya trafiğinin yoğun olduğu işlek caddeler, ziyaretçinin yoğun olduğu alışveriş merkezleri, üniversite kampüsleri, konut ve işyeri yoğunluğunun fazla olduğu, paket servis için yeterli iş potansiyeline sahip bölgeler tercih edilir. 
Dükkân, mutfak ve depo alanı da düşünülerek minimum 30 metrekare olmalıdır. Dükkân baca sistemi göz önünde bulundurulmalıdır. Dükkânda bahçe ya da açık alan olması tercih sebebimizdir.

Franchise şartlarınızdan bahseder misiniz?
Bayi ilişkilerimizin temeli kazan-kazan ilkesine dayanmaktadır. Anlaşma sürecinde çözümlerin iki taraf için de yararlı ve tatmin edici olmasını amaçlar. Bizim için doğru yatırımcı markanın kurumsal standardizasyonunun bozulmaması için gereken tüm özen ve ihtimamı göstermelidir. İşin başında durmalı ve zamanını verimli yöneterek düzenli iş takibi yapmalıdır. Müşteri odaklı olmalı ve müşteri memnuniyetini ön planda tutacak kişilerle çalışmak önceliğimizdir. 
30 ile 100 metrekare arası bir işletme için her şey dâhil anahtar teslim bedelimiz 300-400 bin TL dolaylarındadır. Dükkanın metrekaresine göre maliyet hesapları yapılıyor. Franchise alan ile Marmaris Büfe 1964 arasında yapılan sözleşmeye göre, işletmenin aylık belirlenen ciro hedefinin üzerine çıkması durumunda; franchise veren, Marmaris Büfe 1964’e yüzde 5 pay ödemektedir.

Franchise verdiğiniz yatırımcılara hangi konularda destek oluyorsunuz?  
Franchise alan işletmelerin personel eğitimleri tarafımızdan karşılanmaktadır. Personellere 30 gün eğitim verdikten sonra sınava tabii tutarak eğitim belgelerini veriyoruz. Mimari ekibimiz mağaza için projeyi çıkarır, fiyatlandırır ve franchise alana sunar. Anlaşma yapıldıktan sonra 4-5 hafta içerisinde dükkan işletmeciye teslim edilir. Ayrıca sürekli yaptığımız denetim ve desteklerle de işletmenin verimliliğini artırma yönünde çalışmalarımız olmaktadır.

Son olarak yeni yatırım planlarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?
Marmaris Büfe 1964, fast food sektöründe akla ilk gelen Türk markalarından biridir. Tost kavramının bilinmediği çok eski yıllara dayanan geçmişi ile kalitesini uluslararası gıda güvenlik standartlarına uygun hale getirerek günümüze uyarlayan Marmaris Büfe 1964 markası tüketiciye sunulan hizmetlerin ve ürün çeşitliliğinin simgesi haline gelmiştir.
Hedefimiz tam donanımlı, uluslararası standartlara uygun Marmaris Büfe 1964 markasını yeni nesil personel, sistem ve üretim kalitesiyle hak ettiği şekilde tanıtarak saygın dünya markaları arasına taşımaktır.

n

Yukarı