Ana içeriğe atla

S

 

KAYSERİ LEZZETLERİNİN TEMSİLCİSİ KAYSERİ MUTFAĞI İŞ ORTAKLARI İLE BÜYÜYOR

09.03.2020 - 17:40

Kayseri'nin leziz yemeklerini tanıtmak amacıyla 1996 yılında faaliyetine başlayan Kayseri Mutfağı 
işinin ehli ustalarının gücü ve tecrübesi ile Kayseri lezzet geleneğinin ilk adımlarını attı.

Kayseri Mutfağı, şu anda toplam 6 ilde 21 lezzet noktasıyla, müşterilerine Kayseri’nin en nefis yemeklerini sunuyor. Her şubede birer aşçıbaşı, dört usta ve güler yüzlü personeli ile hizmet veren marka, Kayseri’nin enfes yemeklerinin özgün tatlarını koruyor, lezzeti şehrin geleneksel ruhu ile harmanlıyor. Kayseri’den gelen bir lezzet efsanesi Kayseri mantısından yağlamaya, eski dönemlerde özellikle esnafın gözde yemeği patlıcan güvençten, etli yaprak sarmaya güçlü menüsüyle her geçen gün artan talebe cevap veriyor, iş ortakları ile karşılıklı kazan kazan mantığı ile birlikte büyüyen marka, 2020’de yeni bölgelerde olmayı hedefliyor.

DOĞAL VE SAF OLANA İLGİ ARTIYOR, SAĞLIKLI YİYECEK PAZARI BÜYÜYOR
2020 yiyecek & içecek pazarında Geleceğe Yönelik Vizyon araştırmasına göre tüketiciler doğal, saf ve otantik olana dönmek istiyor. Organik gıda ürünlerine olan talep artıyor. Gelişmekte olan piyasalarda şehirleşme ve kadınların iş dünyasındaki yerinin gün geçtikçe artması, kolaylık ihtiyacını beraberinde getiriyor. Bu nedenle dışarıda yemek yeme alışkanlığı artıyor.Genç ve kentsel nüfusun giderek artması, sayıları gittikçe artan AVM’ler için büyüme açısından pozitif etki oluşturacak. AVM’lerin yiyecek-içecek için ayrılan alanlarının artması beklenirken, buna paralel olarak sağlıklı yiyecekler sunan restoranların sayısının da gittikçe artması bekleniyor.
Tüketiciler tarafından sürdürülebilir ve etik üretim gün geçtikçe önem kazanıyor. Sunulan gıda ürününün tüketiciye ve topluma zarar vermeden, çevreci bir yaklaşımla sunulması tüketici için son derece önemli.  
AVM VE CADDE MAĞAZALARI İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK
Kayseri Mutfağı Yönetim Kurulu Başkanı Metin Tatlışen, markayı şöyle tanımlıyor: “Hedefimiz, kendine özgü tatlarımızın standartlarını ve kalitesini koruyup, hızlı ve doğru sunarak her gün kendimizi geliştirmek, müşteri memnuniyetini en yüksek düzeyde tutmaktır. Müşteri memnuniyetinin sürekliliği için şirket standartlarında personel yetiştirmek ve eğitmek, ürün kalitesinden ödün vermeden firma yönetmelikleri ve prosedürleri çerçevesinde hizmet vermektir. Kayseri Mutfağı, franchise almak isteyen girişimcileri bölge, şehir, mevki ve restoran sınıflandırmasıyla inceliyor. Franchise için uygun şartlar oluştuktan sonra, franchise eğitimleri merkezden veriliyor. Verilen eğitimlerde başarılı olan işletmeler Kayseri Mutfağı’nın franchise işletmesi olarak çalışmaya ve kazanmaya başlayabilirler. Türk mutfağının yurt dışında temsili için 2020 yılında Avrupa ve Arap ülkelerinde yer almak istiyoruz. İlk yurt dışı şubemizi yıl içinde Hollanda Rotterdam’da açarak, markamızı AVM ve cadde mağazaları ile büyütmeye devam edeceğiz.Günümüzün en önemli iş modellerinden franchise sistemini, Kayseri'nin ticaret zekâsı ile birleştiren Kayseri Mutfağı’ndan franchise alan işletmeler kârlarına kâr kattı. Kurulduğu günden bugüne kadar yöresel Kayseri lezzetlerini yüksek standartlarla sunan Kayseri Mutfağı, franchise modeliyle büyümeye ve iş ortaklarını büyütmeye devam ediyor. 

playpark

Yukarı