Ana içeriğe atla

S

 

KAHVEMİZİ TATMAMIŞ HER BÖLGEDE OLMAYI HEDEFLİYORUZ

07.03.2019 - 11:53

KAHVELERİNİ TATMAMIŞ HER BÖLGE VE ŞEHİRDE MAĞAZA AÇMAYI VE MİSAFİR SAYILARINI ARTIRMAYI AMAÇLADIKLARINI SÖYLEYEN GLORIA JEAN’S COFFEES KURUMSAL İLETİŞİM DİREKTÖRÜ TUĞBA DİNÇERLER, “HEDEFİMİZ TÜRKİYE’NİN EN SEVİLEN VE EN YAYGIN KAHVE ZİNCİRİ OLABİLMEK.” DİYOR.

Mobil uygulamanızdan bahsedebilir misiniz? 
Mobil uygulamamızda geçtiğimiz aylarda “cepten al” seçeneğimiz hayata geçti. Bu seçenek ile misafirlerimiz kahvelerini 5’li paket halinde aldığında yüzde 10 indirimli almakla beraber 1 adet kahve de hediye oluyor. Alınan kahveler misafirlerimizin hesabına kaydoluyor ve diledikleri zaman QR kod okutarak kahvelerini alabiliyorlar. 
Yakın zamanda mobil uygulamamızda buna ek olarak “arkadaşına kahve ısmarla” seçeneği de gelecek. Böylece misafirlerimiz satın aldıkları kahveleri uygulama üzerinden arkadaşlarına hediye edebilecekler.

Özel günlere yönelik olarak müşterilerinize nasıl farklılıklar sunuyorsunuz? 
Biz her yeni dönemde farklı lezzetleri misafirlerimizle buluşturuyoruz. Örnek, vermek gerekirse bu kış dönemine özel Salted Caramel & Popcorn isimli içeceğimizi misafirlerimize sunduk ve çok iyi geri dönüşler aldık. Geçtiğimiz Sevgililer Gününde Strawberry White Chocolate içeceğini ve yine bu güne özel cupcake’lerimizi misafirlerimize sunduk; yine çok beğenildi. Bunlara ek olarak Ar-Ge departmanımız, ürün gamımızda yapacağımız yenilikler ve değişiklikler için her zaman çalışmakta ve misafirlerimizi yeni lezzetlerle buluşturabilmek için araştırmalarını sürdürmektedir.

Şubelerinizin yoğunluğu nasıl? Müşteri yoğunluğunuz hakkında bilgi verebilir misiniz?  
Mağazalarımızın günün her saati yoğun olduğunu söyleyebiliriz. Fakat elbette iş çıkışı saatlerinde ve hafta sonunda bu yoğunluğun daha da arttığının altını çizmek gerekir.
 
Franchise şartlarınız neler? Franchise vereceğiniz kişide aradığınız olmazsa olmaz özellik nedir?
Dolar kurunun artmasından önce 50 bin Dolar + KDV franchise bedeli alıyorduk ancak kurdaki artış sonrası bunu 250 bin TL olarak değiştirdik. Buna ek olarak mağaza yatırım maliyeti de bedele ekleniyor. Mağaza açıldıktan sonra net cirodan aylık yüzde 6 royalty alıyoruz. 
Franchise partnerlerimizin bu işe nasıl baktığı bizler için önem taşıyor. Partnerimizin bizim vizyonumuzla ve bizim perspektifimizle işe bakması gerekiyor. Markayı sahiplenebilmesi ve ona zarar verecek en küçük bir harekette dahi bulunmadan çaba gösterebilecek olması bizler için oldukça önemli. Çünkü biz operasyonumuzda mağazalarımızı iştirak ve franchise olarak asla ayırmıyor hepsine aynı önemi veriyoruz. Markamızın her yerde iyi temsil edilebilmesi bizler için oldukça önemli.

Yeni şube açılışlarınız olacak mı? Hedeflerinizde neler var? 
Şu an açılacak 12 mağazamızın hazırlık aşamaları devam ediyor. Önümüzdeki dönemlerde daha önce kahvemizi tatmamış her bölge ve şehirde mağaza açmayı ve misafir sayımızı arttırmayı amaçlıyoruz. Hedefimiz Türkiye’nin en çok sevilen, en çok saygı duyulan ve en yaygın kahve zinciri olabilmek.

n

Yukarı