Ana içeriğe atla

S

 

kahveciayhan Cafeblue markası ile franchise vermeye başladı

10.10.2019 - 11:10

Özel reçetelerinden ve Ar-Ge çalışmalarından bahseden kahveciayhan’ın Kurucusu Ayhan Yücel, yakın zamanda Bahçelievler’de açılışı gerçekleşen yeni franchIse markası Cafeblue hakkında da bilgi verdi.

Yeni ürünlerinizden ve bu ürünlere olan talepten bahseder misiniz? 
Meyveli Türk Kahveleri’nde kahveye yakışan yeni meyve tatları eklemeye devam ediyoruz. Ürünlerimize olan talep, çeşitlilik isteği anlamında yüksek. 16+ çeşit kahve üzerine tabii ki yeni tat eklemek kolay olmuyor. Elmalı yok isteyen var, Hindistan Cevizli yok isteyen var. Bunun gibi birçok çeşit teklifini değerlendiriyoruz. Web sitesi üzerinden bireysel müşterilerimizin aromalı Türk kahvelerini denemeleri için 100 gram paketler çıkardık. Talep bayağı yoğun oldu.

Özel reçeteleri nasıl oluşturuyorsunuz? Ar-Ge çalışmaları nasıl yapılıyor? 
Örneğin, bir hazır kahve ürünümüz çıkacak yakında piyasaya. Kakuleli, ama 3’ü 1 arada hazır kahve gibi su ile direkt karıştırılıp kullanılıyor. Hem yetkililer hem de üretim çalışanları olarak Kakule özünün oranını, kahvenin ve süt tozunun oranını birçok test ve denemeden geçirerek en optimum ürün tadı dengesini buluyoruz. Bize bağlı çalışan baristalarımız tarafından iç oranları değerlendirilir, eksi veya artı şeklinde son değişiklikleri yapıp artık seri üretime geçeriz.

Yakın zamanda Cafeblue markanızın açılışı oldu. Cafeblue’nun franchise şartları nedir? Lokasyon olarak nereleri tercih edeceksiniz? 
Birçok kahve markası var ve franchising veriyorlar. Bizim en net farkımız şu; kahveciayhan bir üretici. İçerisinde yıllardır oluşmuş bir bilgi ağı ve ‘know-how’ var. Ayrıca ürünlerimiz kafelere aracılar tarafından gitmiyor, direkt biz üretiyoruz. Bu şekilde müşterilerimize daha kontrol edilebilir ve esnek bir franchising ortamı sunuyoruz. Cafeblue markası ile bir kafe açıp işe başlamak isterseniz, biz üreticiyiz ve lokasyon olarak çok açığız. Eğer gerçekten tutulacak yerin kafe sahibine avantajları varsa, isimlere asla takılmıyoruz, gereken desteği sağlıyoruz. 

Yatırımcılara ürün ve ekipman olarak nasıl destekleriniz olacak? 
Espresso / Filtre Kahve/Yöresel Dünya Kahveleri/Geleneksel Türk Kahveleri ve Türkiye’de en çok seri üretim yapan ve tadı beğenilen Meyveli Türk Kahveleri hemen hemen tüm kahve grubunu bizden tedarik edebilirler. Bunun gibi birçok vurucu özelliğimizle ön plandayız. Makina anlamında da, kahve öğütme makineleri (taş değirmen, set üstü değirmen) gibi konularda teknik destek veririyoruz.

Gelecek dönem hedeflerinizde neler var? 
Yakın zamanda, Cafeblue markamızla Bahçelievler’de açılışı yapılan bir franchising şubemiz oldu. Üretici olarak aralıksız çalışıyoruz, bu yüzden franchising yoğunluğuna girmek istemiyorduk ancak artık hem mali, hem de oluşan piyasamız sayesinde dileyen işletmelere Cafeblue markasıyla franchising sunuyoruz. Özel perakende satış noktaları açarak, Meyveli Türk Kahveleri’ni her yerde sunmayı planlıyoruz. AVM’ler içinde kiosklarda, çok yoğun olan ünlü caddelerde olmak gibi birçok planımız süreç içerisinde var.
 

GGG

Yukarı