Ana içeriğe atla

nara

HuQQabaz beş ay sonra ikinci şubesi ile Yalı Ataköy’de!

06.10.2017 - 12:17

Geleneksel Türk lezzetlerini modern sunumlarla harmanlayan HuQQabaz, Yalı Ataköy projesinde açılan yurt içindeki ikincisi şubesi ile müşterilerine hizmet vermeye başladı. HuQQabaz çatısı altında yıl sonuna kadar yurt içinde en az 3 şube açılması planlanıyor. 

Türk ve dünya mutfağına özgü yerel lezzetleri dünyaya tanıtmayı ve bu alanda uluslararası bir marka olmayı hedefleyen Q Gıda (Q Food&Beverage), alt markaları HuQQa, HuQQabaz, The Market ve Qurabiye bünyesinde gerçekleştirdiği yeni yatırımlarıyla büyümeye devam ediyor. Q Gıda çatısı altında Türk mutfağını erişilebilir fiyatlar ve modern sunumlarla birleştiren HuQQabaz, geçtiğimiz günlerde İstanbul Yalı Ataköy projesi bünyesinde hizmete açılan ikinci şubesi ile misafirlerini ağırlamaya başladı. 

“YENİ ŞUBELER SIRASIYLA İSTANBUL, GAZİANTEP VE BURSA’DA AÇILACAK”
Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Q Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Uras, “Q Gıda’nın (Q Food&Beverage) alt markalarından HuQQabaz’ın ilk restoranını Mart 2017’de Ataşehir Watergarden'da hizmete açmıştık. Bugün ikinci HuQQabaz’ı Yalı Ataköy’de hizmete açıyoruz. Ayrıca Eylül ayının ikinci haftasında Vadi İstanbul projesi bünyesinde üçüncü HuQQabaz’ı açmak için çalışmalarımızda sona yaklaştık. Bu yatırımlara ek olarak Gaziantep’te Iconova AVM’deki HuQQabaz’ı bu yılın sonuna kadar açmak istiyoruz. Bursa Sur Yapı Marka AVM’deki yatırımımız ile ilgili sözleşme süreci devam ediyor. Öte yandan İstanbul ve Antalya’da yeni HuQQabaz restoranları açmak üzere yatırımcılar ile görüşüyoruz. Hedefimiz, 2017 sonuna kadar yurt içinde en az 3 HuQQabaz şubesi açmak” dedi. 

“SADECE HUQQABAZ’A ÖZEL YATIRIM MODELİ”
HuQQabaz için özel bir yatırım modeli geliştirdiklerini vurgulayan Uras sözlerine şöyle devam etti: “Projelerimiz için yatırımcılar ile birlikte hareket ediyoruz. Buna göre bir yatırımcı kendi özel mülkü ile bize başvurabiliyor ve mülkü üzerinde HuQQabaz açmak istediği talebinde bulunuyor. Önerilen mekan bir AVM veya müstakil bir bina da olabilir. Bizim için önemli olan mülkün doğru bir lokasyonda yer alıyor olması. Ardından daha önce hazırlanan konsept projeye göre ilerliyoruz ve mülk sahibine projemizi sunuyoruz. Özellikle mekânın dekorasyonu ve iç dizaynı konusunda belli kriterlerimiz var. Buna göre yatırımcı konsept projeyi takip edecek şekilde mekânın yatırımını yapıyor ve uygun hale getirip işletmek üzere anahtar teslimi olarak bize veriyor. Bunu yeni bir model olarak geliştirdik ve dünyada pek kullanılmayan bir model olduğunun altını çizmek istiyorum. Bir lokasyonda HuQQabaz açılabilmesi için minimum 500-600 metrekare büyüklüğüne sahip bir alan olması gerekiyor. Bunun en az yüzde 50’si açık alana sahip olmalı. İlgili mekanın konsept projemize göre uygun hale getirilmesi için de metrekare başına ortalama 3 bin 500 ile 4 bin 300 TL arasında bir yatırım maliyeti bulunuyor. Böylece 500 metrekarelik bir alan için ortalama 2 milyon TL’lik bir yatırım yapılması gerekiyor.”

nara

Yukarı