Ana içeriğe atla

S

 

HİKAYELER ONLARI ANLATABİLECEK OLANLARIN BAŞINA GELİR

14.02.2020 - 15:00

Opak Group mutlu bir aile şirketi... Gıda sektöründe faaliyet gösteren Opak Group, yaklaşık 18 yıldır hizmette sınır tanımayan çizgisiyle başarısını üst düzeyde tutmayı ilke edinmiştir. 

Temelinde;  restoran, kafe ,medya ve inşaat sektörüne dayanan ve bulunduğu ilin büyük ve bilinir markalarından biri olarak tanınan Opak Group,  başta kahve olmak üzere tatlı, çikolata ve inovatif ürünler alanında oluşturduğu marka ve ürün çeşitliliğini, sahip olduğu üretim hacmi ve öncü duruşunu iç ve dış pazarda da emin adımlarla devam ettirmektedir.“Ticarete atılmamızın gerçekten bir hikayesi olduğu için önce onunla başlamak istedik. Uzun yıllar restoran işletmeciliği yaparak gıdayla tanışma fırsatı bulduk. Bu da farklı yemekler, farklı damak tatları, yeni bir şeyler arayışını beraberinde getirdi. Uzun soluklu bu maceranın yoğun temposundan kaçışla birlikte yeni oluşumların başlangıcı içinde bulduk kendimizi.  Şöyle ki;  bir gece, günü sonlandırdıktan sonra restoranlarımızı  mutfağa geçip ertesi gün müşterilere ikram edebilmek için yeni ve farklı bir meze oluşturabilme düşüncesiyle dolapları karıştırmaya başladığımızda yeni bir şeyler bulamayınca kakule ilişti gözümüze. Nitekim değişik ürünlere ilgili olan bir yapımız olması sebebiyle aldık elimize  “Dibek” diye zannettiğimiz!  Ama asıl ismi “Havan”  olan sarımsak döveceğini,  içine kattık kakuleyi, peynir altı suyu tozunu, Türk Kahvesini, Fıstık Kahvesini vs. başladık iyice ezmeye, toz haline gelene kadar. Ortaya tamamen farklı, yumuşak içimli, mis gibi kokan bambaşka bir kahve çıktı. Dibekte döve döve hazırladığımız için adını “dibek kahvesi” diye telaffuz etmeye başladık.”
 

“VE BUNUNLA BERABER BAŞLADI KAHVE SERÜVENİMİZ”
“Her şeyin sahibi olanın da dediği gibi  hiç ummadığımız yerden büyük bir lütuf ile rızıklandırılıp,   hiç ama hiç sevmediğimiz ve ciddi satışlara ulaşmamıza rağmen hala ticaretini yapmayı düşünmediğimiz  bir ürünün üretim fabrikalarını kurmaya başladık ilk iki yıldan sonra…Kahve çoğalarak;  sonrasında birçoğu yine farklı olmak üzere şu an yaklaşık 84 çeşidimizle   Türkiye’nin en bilinen, köklü franchise veren firmaların fason tedarikçisi olarak devam ediyoruz.
 

KİMSEDE OLMAYAN YENİ ÜRÜNLERLE YOLA DEVAM...
Opak Group bünyesindeki tüm markalar profesyonel marka uzmanları tarafından geliştirilmektedir. Bunların başlıcaları; Asırlık1453 Kahve, Sultani ve Finecoffee’dir. Ticari hayatta emin adımlarla ilerleyerek, kısa ve uzun vadede marka kimliğini geliştirerek sektörde kalıcılığını ve kar oranını koruyacak ticari faaliyetler üzerinde çalışmaktadır.
Kimsede olmayanı, kimsenin ve hiçbir firmanın yapamadığını deneme ve yapmakla çıktığımız yola yine yeni ürünlerle devam ettik. Örneğin; dünyada kimsenin üretmediği kornet kek, tulumba bunların başında geldi. Bildiğimiz tulumbalardan çok başka bir tatlıya sahip olan; portakallı ,Antep fıstıklı ,frambuazlı, karamelli, sade, tarçınlı, çikolatalı gibi çeşitlerle ürettiğimiz tulumbalarımız… 600 yıllık kültürümüz olan ve alıştığımız damak tadından çokta uzaklaşmadan ince dokunuşlarla ve gerçekten içine sevgimizi kattığımız çifte kavrulmuş fındıklı çıtır çıtır baklavamız... Bal şerbeti ile özenle hazırlanan, mis gibi tereyağında kavrulan, kadayıf ile sarmalanan muhteşem Halep usulü tatlılarımız... Aşk tadında çikolatalarımız... Donuk ürünlerimiz… Çeşit çeşit kurabiyelerimiz…” " Tümü kendi tesislerimizde üretilen ürünlerimiz, direkt olarak iş ortaklarımıza ulaştırılmasının bize kattığı güç, piyasa ile rahat rekabet ortamı sağlamamızın en büyük dayanağıdır. 100’lerce kişilik ekibimizle Türkiye’ye böyle lezzetler kazandırmanın gururu içindeyiz. Çalışmalarımız devam ederken değişen alışkanlıklarla birlikte son 2 yıldır  franchise sistemi ve kafe sektörüne farklı bir bakış açısı getirdik. Hem rahatlıkla oturup zaman geçireceğiniz mekanlar, hem de mevcut ürünlerden al-götür sistemi ile alışveriş yapabileceğiniz farklı konseptler oluşturduk."

GGG

Yukarı