Ana içeriğe atla

S

 

HEDEFİMİZ MARMARİS BÜFE 1964 MARKASINI DÜNYA MARKALARI ARASINA TAŞIMAK

13.05.2019 - 12:57

MARMARİS BÜFE 1964, YENİLİKÇİ YAKLAŞIMLARI VE ULUSLARARASI STANDARTLARA UYGUN ÇALIŞMALARI İLE HIZLA BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR. 50’DEN FAZLA ŞUBESİ BULUNAN MARMARİS BÜFE 1964’ÜN FRANCHISE ŞARTLARINI VE HEDEFLERİNİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI MUSTAFA SARGIN ANLATTI.

Faaliyet gösterdiğiniz iller ve mevcut şube sayınız nedir? 
Toplamda 50’den fazla şubesi bulunan  Marmaris Büfe 1964; AVM’ler, üniversiteler ve işlek caddelerde yer alıyor. Başta İstanbul olmak üzere Adapazarı, İzmir ve Karabük’te cadde restoranlarımız mevcut. Ayrıca Amerika New Jersey’de de 1 restoranımız var. Türkiye ve yurt dışında franchise vermeye devam ediyoruz.

Lokasyon seçiminde dikkat ettiğiniz öncelikler nelerdir? 
Yaya trafiğinin yoğun olduğu işlek caddeler, ziyaretçinin yoğun olduğu alışveriş merkezleri, üniversite kampüsleri, konut ve iş yeri yoğunluğunun fazla olduğu, paket servis için yeterli iş potansiyeline sahip bölgeler tercih edilir. Dükkân, mutfak ve depo alanı da düşünülerek minimum 30 metrekare olmalıdır. Dükkânda bahçe ya da açık alan olması tercih sebebimizdir.

Franchise şartlarınızdan bahseder misiniz?
Bayi ilişkilerimizin temeli kazan-kazan ilkesine dayanmaktadır. Anlaşma sürecinde çözümlerin iki taraf için de yararlı ve tatmin edici olmasını amaçlar. Bizim için doğru yatırımcı markanın kurumsal standardizasyonunun bozulmaması için gereken tüm özen ve ihtimamı göstermelidir. İşin başında durmalı ve zamanını verimli yöneterek düzenli iş takibi yapmalıdır. Müşteri odaklı olmalı ve müşteri memnuniyetini ön planda tutacak kişilerle çalışmak önceliğimizdir. 
30 ile 100 metrekare arası bir işletme için her şey dâhil anahtar teslim bedelimiz 300-400 bin TL dolaylarındadır. Dükkanın metrekaresine göre maliyet hesapları yapılıyor. Franchise alan ile Marmaris Büfe 1964 arasında yapılan sözleşmeye göre, işletmenin aylık belirlenen ciro hedefinin üzerine çıkması durumunda; franchise veren, Marmaris Büfe 1964’e yüzde 5 pay ödemektedir.

Franchise verdiğiniz yatırımcılara hangi konularda destek oluyorsunuz?  
Franchise alan işletmelerin personel eğitimleri tarafımızdan karşılanmaktadır. Personellere 30 gün eğitim verdikten sonra sınava tabii tutarak eğitim belgelerini veriyoruz. Mimari ekibimiz mağaza için projeyi çıkarır, fiyatlandırır ve franchise alana sunar. Anlaşma yapıldıktan sonra 4-5 hafta içerisinde dükkan işletmeciye teslim edilir. Ayrıca sürekli yaptığımız denetim ve desteklerle de işletmenin verimliliğini artırma yönünde çalışmalarımız olmaktadır. 

Son olarak yeni yatırım planlarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?
Marmaris Büfe 1964, fast food sektöründe akla ilk gelen Türk markalarından biridir. Tost kavramının bilinmediği çok eski yıllara dayanan geçmişi ile kalitesini uluslararası gıda güvenlik standartlarına uygun hale getirerek günümüze uyarlayan Marmaris Büfe 1964 markası tüketiciye sunulan hizmetlerin ve ürün çeşitliliğinin simgesi haline gelmiştir. Hedefimiz tam donanımlı, uluslararası standartlara uygun Marmaris Büfe 1964 markasını yeni nesil personel, sistem ve üretim kalitesiyle hak ettiği şekilde tanıtarak saygın dünya markaları arasına taşımaktır.

GGG

Yukarı