Ana içeriğe atla

S

 

HEDEF KİTLEMİZİN BULUNDUĞU DOĞRU NOKTALARDA YER ALIYORUZ

16.07.2019 - 09:21

GLORIA JEAN’S COFFEES KURUMSAL İLETİŞİM DİREKTÖRÜ TUĞBA DİNÇERLER: “ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ VE BEYAZ YAKALI ÇALIŞANLARIN BULUNDUĞU, YAYA TRAFİĞİ YOĞUN, ARAÇ PARK SORUNU OLMAYAN VE AVM İÇERİSİNDE YOĞUN OLAN BÖLGELERDE BULUNMAYA DİKKAT EDİYORUZ.”

Franchise, markanın büyümesi ve tanınmasında en etkili yolların başında geliyor. Markanızın büyümesinde franchise vermenin nasıl katkıları oluyor? 
Franchise almak kadar vermenin de büyük katkıları olduğu şüphesizdir. Franchise vererek yatırımı azaltıyor, hızlı nakit girişi sağlıyor, sürekli gelir elde ediyor, hızlı yayılmayı ve yerinden etkin yönetimi sağlıyoruz. Ayrıca reklam gücümüz, marka tanınırlığımız ve satın alma gücümüz de artıyor.

Doğru yatırımcıyı bulmak için neler yapıyorsunuz?
Franchise partnerlerimizin bu işe nasıl baktığı bizler için önem taşıyor. Partnerimizin bizim vizyonumuzla ve bizim perspektifimizle işe bakması gerekiyor. Markayı sahiplenebilmesi ve ona zarar verecek en küçük bir harekette dahi bulunmadan çaba gösterebilecek olması bizler için oldukça önemli. Çünkü biz operasyonumuzda mağazalarımızı iştirak ve franchise olarak asla ayırmıyor hepsine aynı önemi veriyoruz. Markamızın her yerde iyi temsil edilebilmesi bizler için oldukça önemli.

Şube açılacak lokasyonun sizin için nasıl bir önemi var? 
Lokasyon elbette ki çok önemli çünkü yanlış bir yer seçilmesi halinde yatırımcı için de bizler için de hayal kırıklığı yaşanabilir. Mağaza eğer hedef kitlemizin bulunduğu doğru yerde açılırsa herkes memnun olur. Üniversite öğrencileri ve beyaz yakalı çalışanların bulunduğu yaya trafiği yoğun, araç park sorunu olmayan bölgeleri ve AVM içerisinde ise AVM’nin yoğun olan bölgelerinde bulunmaya dikkat ediyoruz.

Doğru işleyen bir sistem nasıl olmalı? Franchise şartlarınız neler? 
Doğru işleyen bir sistemde franchise verilen mağaza düzenli bir şekilde kontrol edilmeli, operasyonu doğru yürütülmeli ve her an her alanda yatırımcıya destek verilmelidir. 

Franchise şartlarımız;
250.000 TL KDV dahil  franchise bedeli
1.000.000 TL + KDV  yatırım maliyeti
Aylık net cirodan yüzde 6 royalty

Büyümenizi hızlandırmak ve marka bilinirliğinizi artırmak adına nasıl hedefleriniz var?
Geçtiğimiz günlerde Çatalca, Denizli ve Karaköy’de yeni mağazalarımızı açtık. Ayrıca İstanbul Havalimanı'nda 4. olan geliş terminali dış kısımdaki mağazamız da yeni hizmete girdi. Şu anda önümüzdeki günlerde açılacak olan Lens İstanbul, Tuzla Port,  Antalya Kemer, Dalaman Havalimanı, Fethiye, Mersin, Eskişehir mağazalarımıza odaklanmış bulunuyoruz. 2019 yılında, 2018’e göre cirolarımızı yaklaşık yüzde 20-25 arasında artırdık. 2020’ye doğru giderken bu ivmenin aynı şekilde devam etmesini ve 90 şubeye ulaşmayı hedefliyoruz. Bu yıl daha önce şube açmadığımız 5 tane şehirde hizmet vermek istiyoruz.

GGG

Yukarı