Ana içeriğe atla

S

 

DAVID PEOPLE YURT DIŞINA AÇILACAK

17.01.2020 - 16:17

2019 yılının David People için bir toparlanma ve eğitim yılı olarak geçtiğini belirten ve franchise şartları üzerine bilgi veren David People CEO’su Can Sepkin, 2020 yılı içerisinde yurt dışına açılma hedefleri olduğunu açıkladı.
 

David People için 2019 yılı nasıl geçti?  
2019 yılı David People için bir toparlanma ve eğitim yılı olarak geçti diyebiliriz. Geçen yıllara oranla daha az sayıda açılış, bize mevcut mağazalardaki kalitenin yükseltilmesi konusunda daha fazla vakit ayırmamızda yardımcı oldu. Hem genel merkezimizdeki hem de sahadaki arkadaşlarımızla David People'lara yoğun bir eğitim ve takip süreci yaşadık. 

Franchise vererek büyüyen bir markasınız. Franchise şartlarınız neler?
Franchise şartlarımızı kısaca özetlemek gerekirse minimum 300 -350 metrekare (bunun yarısı ya da en azından 1/3’ü açık alan olacak şekilde) bir alana ihtiyaç var. Yer seçimi birlikte yapılıyor. İsim hakkı 40 bin Dolar + KDV. Yatırım maliyeti ise metrekare başına 900 Dolar civarında. Cirodan pay almıyoruz onun yerine sabit 4 bin TL aylık sabit ücret alıyoruz.
Öncelikle franchise seçiminde ki  bunun altını çizerek belirtmek istiyoruz, çok seçici davranıyoruz. Adayları araştırmadan ve yeterli görmeden sadece finansal gücüne bakarak franchise vermiyoruz. Sabit ve düşük bir ücret aldığımız için yatırımcılarımızın daha çok kazanmasını sağlıyoruz. Biz aynı zamanda üretici bir şirket olduğumuz için en kaliteli kahveyi en uygun fiyata almalarını sağlıyoruz. Kendi iştigal konuları içinde inşaat olan yatırımcılarımız inşaatları kendileri yapabiliyorlar. Franchise’larımızın tüm eğitimleri tarafımızdan ücretsiz olarak veriliyor. Ayrıca her yıl tekrarladığımız barista eğitimleri ile hem değişikleri onlara aktarıyoruz hem de seviyelerini takip etmiş oluyoruz. 

2020 yılında yeni projeleriniz olacak mı? Büyüme hedeflerinizden bahseder misiniz?
2020 için hedeflerimizin başında yurt dışına açılmak var. Öncelikle yakın coğrafya olmak üzere master franchise vererek veya subfranchise’larla yurt dışına açılmak arzusundayız.
 

GGG

Yukarı