Ana içeriğe atla

S

 

ÇOCUKLAR BEREKET DÖNER'DE GELECEĞİN USTASI OLACAK

13.05.2019 - 11:35

ÇOCUKLARA TÜRK YEMEK KÜLTÜRÜNÜ AŞILAMAK VE GELECEĞİN DÖNER USTALARINI YETİŞTİRMEK İÇİN KOLLARI SIVAYAN BEREKET DÖNER, ÖNEMLİ BİR PROJEYİ DAHA HAYATA GEÇİRDİ. KIDZMONDO'DA YER ALAN BEREKET DÖNER ŞUBESİ'NİN YANINA AÇILACAK OLAN BEREKET DÖNER AKADEMİ’DE ETKİNLİK KAPSAMINDA 4 - 10 YAŞ GRUBUNDAKİ TÜM ÇOCUKLARA GELENEKSEL TÜRK DÖNERİNİN LEZZET SIRLARI ÖĞRETİLECEK.

Bereket Döner, geleneksel Türk dönerinin dünyadaki sözcüsü ve savunucusu olma vizyonuyla çocuklara Türk dönerinin inceliklerini öğretiyor. Bereket Döner Akademi "Geleceğin Döner Ustası" projesini ilk kez KidzMondo'da uygulamaya koydu. 

KidzMondo'nun profesyonel eğitimcileri tarafından verilecek eğitime 4 - 10 yaş arasındaki tüm çocuklar katılabilecek. Üç aşamalı projede çocuklara iş ve gıda güvenliği ile hijyen kuralları öğretilirken, dönerin lezzet yolculuğundaki durakları, doğa ile iç içe olan çiftliklerden, üretim aşamasındaki fabrikaya kadar olan süreci zengin medya içerikleriyle anlatılacak. İkinci aşamada ise Türk dönerinin lezzet yolculuğunda çocuklar yeni duraklara götürülecek. Bu durakta dönerin nasıl hazırlandığı ve yapıldığı uygulamalı olarak anlatılacak. 

BEREKET DÖNER ŞUBESİNDE HER İŞ ÇOCUKLARDA
KidzMondo Bereket Döner şubesinde 3. aşamada çocuklar kendi elleriyle hazırladıkları, tadımlık dürüm dönerlerin servis edilmesini öğrenecek ve afiyetle yiyebilecekler. KidzMondo'nun çocukları gerçek hayatla buluşturduğu eğlenceli etkinlikler kapsamında hazırlanan proje, kendi alanında bir ilk olma özelliği taşıyor. Proje konusunda bilgi veren Bereket Döner CEO'su Muhammet Nezif Emek, çocuklar ile markalarının böyle bir projede buluşmasına büyük önem verdiklerini belirterek, "Geleceğe yatırım yaparken, çocuklarımıza üretim sürecimizi, restoran ve işletme süreçlerini detaylı olarak göstermek istiyoruz. Onlara ulaştırdığımız lezzetli dönerlerin hangi aşamalardan geçtiğini gören çocuklarımız önemli bir deneyim kazanacak." dedi.

GGG

Yukarı