Ana içeriğe atla

S

 

BURSA KEBAP EVİ ŞUBELERİNİN OLMADIĞI İLLERDE DE YER ALACAK

13.11.2019 - 15:44

2019 yılını 100 mağaza ile kapatmayı planladıklarını ifade eden Bursa Kebap Evi Genel Müdür Yardımcısı Bahadır Altaş, “2020 için mağazamızın bulunmadığı illerde yeni franchise anlaşmaları yaparak mağaza sayımızı artırmayı planlıyoruz.” dedi.

Bursa Kebap Evi olarak başarınızın sırları nelerdir? Aldığınız ödüllerden bahseder misiniz?
Markamız 2007 yılında 2 mağaza ile Yönetim Kurulu Başkanımız Cem Helvacı ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Caner Helvacı tarafından kurulmuştur. Bu dönemde 2 olan mağaza sayımız aradan geçen 12 yıl gibi kısa bir sürede rekor sayılabilecek bir büyüme hızı ile şu anda 5 ülkede, 37 ilde 99 mağaza ile Türkiye’nin en gözde “İskender Restoran Zinciri” olmayı başarmıştır. Kalite ve lezzetten ödün vermeden yatırımcı dostu anlayışı ile büyümeye devam etmektedir. Bursa Kebap Evi 2016 yılında lezzetinin kalitesini ispatlayarak ITQI Üstün Lezzet Ödülüne layık görülmüştür.

Mevcut şube sayınızı önümüzdeki dönemde artırma planlarınız var mı? Nerelerde şubeleşmeyi hedefliyorsunuz?   
2019 yılını 100 mağaza ile kapatmayı planlıyoruz. Kasım 2019 tarihi itibari ile yüzde 99 hedeflerimizi gerçekleştirdik.

Türkiye’de şubelerinizin olmadığı yerlere de franchise vermeyi düşünüyor musunuz? 
Karadeniz ve İç Ege bölgesinde mağaza açmayı planlıyoruz.

Yurt dışı görüşmeleriniz devam ediyor mu? 
Yurt dışında Ekim 2019 tarihi itibari ile 7 mağazaya açılışımız gerçekleşti. 2020 sonuna kadar 14 mağazaya ulaşmayı tamamlıyoruz.

Çok şubeli bir marka olarak lezzet standardınızı nasıl koruyorsunuz?  
Tüm ürünlerimizi tek bir merkezden mağazalarımıza gönderiyor ve saha operasyon ekiplerimizin kontrolleri ile standartlarımızı koruyoruz. 

Franchise şartlarınız ve franchise bedeliniz nedir? Yatırımcılara nasıl destekleriniz oluyor? 
Franchise bedeli olarak 150 bin TL ve aylık yüzde 4 royalty bedeli alıyoruz. AVM’ler için 100 metrekare ve üzeri, cadde mağazaları için 250 metrekare mağazaları tercih ediyoruz. Eğitim, operasyon, pazarlama, reklam ve lojistik desteklerimiz yatırımcılara birlikte yol aldığımız sürece sağladığımız desteklerden bazıları.

Rakamsal olarak Bursa Kebap Evi’ni değerlendirir misiniz? Toplam istihdam, kapasite vb. olarak ulaştığınız konum hakkında bilgi verir misiniz?
Ayda 550 bin kişiye hizmet veriyoruz, bu kadar çok kişiye hizmet verirken memnuniyet oranımızda oldukça yüksek. Yüzde 94 oranında bir memnuniyet oranımız var, müşteri memnuniyeti her zaman en önem verdiğimiz konu. Yılda 85 ton et tüketiyoruz bunun yanı sıra 48 bin adet künefe, 73 ton sos, 23 litre şıra, 16 ton tereyağı tüketimimiz mevcut. Ayrıca istihdam konusunda oldukça aktifiz, güncel olarak 1430 kişiyi istihdam ediyoruz. Bu rakamlar Bursa Kebap Evi’nin başarısı ve ulaştığı konum açısından aydınlatıcı olacaktır. 

2019 hedeflerinizi gerçekleştirdiğiniz bir yıl oldu mu?    
Birleşik Arap Emirlikleri’nde 2019 yılı içinde 4 mağazaya ulaştık. Buna ek olarak İran Mall mağazamızın mimari süreci devam etmekte olup en kısa zamanda hizmet vermeyi planlıyoruz. Ayrıca 2019 yılı içerisinde yapmış olduğumuz sponsorlu ve sosyal sorumluluk projelerimiz ile bu alanlarda da hedeflerimizi gerçekleştirmiş bulunuyoruz.  

2020 yatırım planlarınızda neler var?  
2020 için mağazamızın bulunmadığı illerde yeni franchise anlaşmaları yaparak mağaza sayımızı artırmayı planlıyoruz.

playpark

Yukarı