Ana içeriğe atla

dd

“Bilinirliği yüksek, başarılı bir markayız”

16.11.2017 - 12:08

ZİYAFET ÇİĞKÖFTE OLARAK GİRİŞİMCİLERE HIZLI İŞ KURMA FIRSATI SAĞLADIKLARINI SÖYLEYEN ZİYAFET ÇİĞKÖFTE YÖNETİM KURULU BAŞKANI VEYSEL AKINCI, “ZİYAFET ÇİĞKÖFTE BAYİİ SAYISINI HIZLI VE BAŞARILI BİR ŞEKİLDE ARTIRARAK ÖNEMLİ BİR BAŞARI ELDE ETMİŞ VE NİHAYET GÜNÜMÜZDE TÜRKİYE’NİN BU ALANDA BİLİNİRLİĞİ EN YÜKSEK VE BAŞARILI MARKALARINDAN BİRİ HALİNE GELMİŞTİR” DİYE KONUŞTU.

Firmanızın büyüme ve sürdürülebilirlik stratejilerinden kısaca bahseder misiniz? 
Eylül 2017 tarihi itibariyle Türkiye’de yaklaşık 565 bayi, 68 il ile çiğköfte sektörünün en yaygın zincirlerinden biri olan Ziyafet ÇiğKöfte; 2018 yılında 678 bayi, 81 il hedefi ile  siz girişimcilerin yatırım bütçelerine göre esnek, pratik ve ekonomik alternatifler sunarak karlı, aynı zamanda sürdürülebilir bir iş modeli sunuyor. 

Yurt içi ve yurt dışı şube yatırımlarınız hakkında bilgi verir misiniz? Neler planlanıyor?
Önceliğimiz Türkiye’nin tüm bölge ve illerinde bayiliklerimizi artırmaktır. Bu açıdan tüm bölgelere bayilikler verilmeye devam ediliyor. Yurt dışından da çok fazla sayıda franchise ve master franchise talepleri alıyoruz. Bu bağlamda başta Avrupa ve komşu ülkeler olmak üzere dünyanın değişik bölge ve ülkelerinde ki yatırımcılarla yapılan görüşmeler devam ediyor. 2018 yılında açmayı planladığımız 113 şube bulunuyor.  Ziyafet Çiğköfte olarak Türkiye’de girişimci adaylarını desteklemekteyiz ve her bölgeden gelecek olan taleplere açığız.

Ziyafet Çiğköfte’nin AVM’lere yönelik planları nelerdir peki? Bu konuda yatırımlarınız söz konusu olacak mı?
Şirketin prensipleri doğrultusunda stand ve görselleri kurup uygun AVM’lerde girişimlerde bulunuyoruz.

Son olarak firmanızın franchise koşullarından bahseder misiniz? 
Öncelikle Franchise Başvuru Formu eksiksiz ve doğru doldurulmalı. Başvuru formundaki bilgilerin tam ve doğru olması değerlendirme sürecini kısaltır. Franchise adayı, Ziyafet Çiğ Köfte standartlarına uygun bulunduğu takdirde, diğer şubesi bulunan franchiselarımızın bölge koruma alanı da dikkate alınarak değerlendirme yapılır ve süreç başlatılır. Başvurunun elimize ulaşmasından sonra ortalama 20 gün içinde mağazamızın açılış hazırlığı tamamlanmış olur. Operasyon ekibi tarafından kontrol edilip açılmaya hazır olan mağaza destek ekibi ile beraber satışa başlar. Açılacak Ziyafet Çiğ Köfte mağazası için gerekli eleman listesi ve nitelikleri Ziyafet Çiğ Köfte İnsan Kaynakları Bölümü tarafından belirlenir. İşletmeci başta olmak üzere tüm ekibin eğitimleri Ziyafet Çiğ Köfte eğitim binası ve eğitim için seçilmiş pilot mağazalarımızda eğitim danışmanımızın gözetimi ve takibinde tamamlanır. 
Ziyafet’e franchise olmak için aradığımız özellikler; girişimci ruh ve başarma azmi, insan yönetimi ve finansal yönetim tecrübesi, tercihen başarılı bir iş tecrübesine sahip, tüm zamanını ve gücünü Ziyafet ÇiğKöfte yönetimi için harcama isteği ve imkanı, Ziyafet ÇiğKöfte markasının gerektirdiği finansal olanaklara sahip olması girişimcilerde aradığımız özellikler arasındadır.

Girişimcilerin sizi tercih etme sebepleri neler? Girişimcilere sunmuş olduğunuz olanaklardan bahseder misiniz?
Ziyafet ÇiğKöfte bayii sayısını hızlı ve başarılı bir şekilde artırarak önemli bir başarı elde etmiş ve nihayet günümüzde Türkiye’nin bu alanda bilinirliği en yüksek ve başarılı markalarından biri haline gelmiştir. Bu bağlamda Ziyafet Çiğköfte olarak biz; isim hakkı, kardan pay, reklam giderleri almayarak hızlı iş kurma fırsatı tanıyoruz. Biz Ziyafet Çiğköfte olarak kurulum, eğitim, satış aşamasına kadar tüm süreç alanında ve sahada profesyonel bir ekiple takip edip kurulumu ve organizasyonu sağlıyoruz. KAZAN=KAZAN anlayışı ile bayilerimizi destekliyoruz. Kendilerine sahada etkin profesyonel kişiler tarafından destek veriyoruz. Aylık ve belirli periyotlarda yapılan ziyaretlerle satış artırmaya ve problem çözmeye yönelik çalışmalar ile destek veriyoruz. Bu felsefemizde bayimizin karşısında değil yanında oluyoruz. Ürün olarak farkımız ise kalite standartları ve hijyen kurallarına uygun gıda mühendisi eşliği ve kontrolünde üretilmiş paketli ve ambalajlı ürünlerimizi güçlü ve kaliteli lojistik ağımızla 565 bayimizim yüzde 90’ına soğuk hava zincirini kırmadan ücretsiz olarak tüm bayilerimize hizmet veriyoruz.

ff

Yukarı